Hlídání staršího dítěte při a po porodu

Anonymní
30.6.21 21:27

Hlídání staršího dítěte při a po porodu

Ahoj, v polovině léta čekáme druhé miminko. Starší dceři bude 16 měsíců. Požádala jsem svou maminku, aby 14 dní před termínem a 14 dní po termínu nikam nejezdila (víkendové chalupaření) a byla ve městěna zavolání. Aby až pojedeme s mužem do porodnice, abychom jí mohli rychle předat starší dceru na hlídání. Mamka však nechce „trčet“ čtyři týdny v létě v Praze a navrhla mi, že si vezme vždy na víkend vnučku na chalupu. Já, ale nechci, aby mi jí nikam odváželi, myslím, že by měla být pořád s námi, aby zažila tu změnu rodiny. Navíc nikdy nebyla u babičky víc než na jednu noc (musím přiznat, že to s ní babička opravdu umí a dcera jí má ráda). Moje maminka stále opakuje, že by starší dceři bylo líp s ní na chalupě než v letním městě. Navíc by jí nejraději odvezla i po mé porodu, klidně na 14 dní, prý abych si odpočinula. Myslíte, že je to nutné? Já si myslím, že to zvládneme a naopak bude starší dcera mít možnost od začátku vnímat bráchu jako součást rodiny a ne nějakého vetřelce. Jak jste to měli vy? Poslali jste po poradu starší dítě někam pryč z domu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22717
30.6.21 21:33

Tak ji neposílej, ale nemůžeš nutit mámu sedět půlku léta doma. Holt když bude máma na chalupě dceru ohlídá muž a půjdeš rodit sama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
30.6.21 21:34

Tvojí mamce se vůbec nedivím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
30.6.21 21:35

Podle mě je značně nevhodné chtít po babičce měsíc v kuse trcet v Praze. To by mě opravdu nenapadlo 8o Navic vzít malou na víkend pryč je pro tebe problém? Nemusí to být každý víkend. Mě to ke konci bodlo, bylo vedro, já jsem se sotva plazila, vycházky jsem oddaněla a nemusel to syn odtrpet semnou. Já jsme to brala ale jinak. Buď by hlídala mamka nebo bych byla u porodu sama. Žádné drama jsem kolem toho nedělala. Nakonec hlídala moje mamka a pak i ty 3 dny co jsem byla v porodnici. Vztah mají zatím dětičky pěkný, pobyt u babičky si starší užil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
30.6.21 21:37

Na ty víkendy bych ji klidně s babičkou poslala. Před porodem. Pro jistotu že začne porod a babi je na chatě, to tam vnučka s ní být klidně muže. Ale po porodu jak se vrátíš domu s miminkem z porodnice bych chtěla aby byla i dcera doma. Aby se necítila odstrčeně, že tam máte miminko a ona tam není. Na 14 dní bych ji rozhodně neposlala k babičce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21490
30.6.21 21:37

Když to není nutné, tak to neřeš a zařiď si to jinak. Maminka má absolutní pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16853
30.6.21 21:38

16 měsíců? Tvoje mama má pravdu. Holce tam bude lepe. Je to ještě mrne. Tam je fuk, kdy se pozná s druhým ubrecenym uzlickem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31877
30.6.21 21:38

Pro mě ty první dny po porodu jsou strašně důležitý prožít se všemi dětmi :srdce:
Rozhodně není nutné starší dítě odevzdat babičce. A už vůbec ne tak maličké. Maminka to může myslet dobře, ale podle mě to dítě pak bude mít dvojitý šok. Po tak dlouhý době uvidí mámu a ještě s mrňavým vetřelcem 8o Bála bych se, že bude žárlit víc, než je nutný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19812
30.6.21 21:39

Po porodu ať dcera neodváži, to ať je s vámi, ale před klidně. Ty volné víkendy si užijete všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
30.6.21 21:39

Pokud to s ní umí a už s ní na noc byla, tak by ti před porodem ten víkend třeba i udělal radost, že bys měla chvíli klidu.
Já mám děti 19M od sebe, po porodu jsem se taky vyhýbala tomu nějak staršího „odstrkovat“ a někam ho odklízet, ale on nebyl fakt na delší než párhodinové hlídání zvyklý, takže dát ho na 14 dní pryč bych fakt viděla jako dost velké narušení normálního stavu.
Ale pokud je malá bez tebe zvyklá být jednu noc v pohodě tak na ty dvě noci dokud brácha nebude na světě mi to tak zlé nepřijde… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
30.6.21 21:40

Byla bych rada, ze vyšla vstříc a ze je ochotna hlídat, a dítě bych ji samozřejmě na ty dny dala, ať si ji bere na tu chatu. Však kdyby nastal porod, zůstane u ni holcicka o kousek dyl, kde je problém? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86

Ty první dny po návratu z porodnice bych také byla pro variantu, ať je cela rodina spolu. Ale před porodem bych klidně nabídky využila, aspoň si holcicka zvykne byt s babičkou víc, až pak třeba budete se dvěma dětmi hlídání potřebovat, bude se to hodit. Až bude miminko na světě, zvykani na delší hlidani muže byt pro ni nějakou dobu horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14186

Maminka ti nabízí pomoc a tobě se nelíbí. Nemůžeš po ní chtít, aby měsíc byla v Praze. Tvoje dcera si sourozence užije, neboj se. Pusť ji na chalupu. Po porodu ti ji přiveze ale předtím ji pusť.

Příspěvek upraven 30.06.21 v 21:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
30.6.21 21:45

Maminku nemůžeš nutit, aby v létě trávila víkendy v Praze, pokud ti nabízí jiné řešení. Naopak si myslím, že pro dceru to může být řešení dobré. Trávit léto v Praze s těhotnou maminkou, která za chvíli má rodit, nebude zvlášť zábavné. Přivítej, že dcera bude venku a ty si odpočineš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2118
30.6.21 21:47

Z mé zkušenosti tří dětí bych nic neřešila dopředu a žila přítomností. Člověk míní, život mění. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat