Hmotnost na mrtvém bodě - znáte?

1837
22.9.09 23:59

Hmotnost na mrtvém bodě - znáte?

Ahoj, řekněme, že to momentálně budu přikládat svojí „třicítce“.
Prostě: váha mi vylezla asi před dvěma lety o pár kilo nahoru, a letos ještě o malinko nahoru (jojo, svalovinu, tu mam, a pořádně vyvinutou, ale na ní mám bohužel taky ještě důkladnou „TERMOREGULAČNÍ“ VRSTVU TUKU).

Připadá mi, že ať jím hodně nebo málo, ta váha stojí. Stojí a ani se nehne, maximálně o kilo o dvě, a pak se zase vrátí.
Drasťárny diety - ty jsem předtím nedržela. Po porodu mi všech 20. co jsem měla navíc, naprosto bez námahy slezlo, oooovšem: pak následovalo to, co jsem popsala.

NECHCE TO A NECHCE.
Holky já nevim: starší kolegyně v práci mi řekly, že pokud chci těch svých pár kilo zhubnout, musim se držet ROK - mně to připadá neskutečný, dřív pár dní stačilo byť jen trošku omezit jídlo (hlady jsem netrpěla nikdy, dělá se mi z něj špatně) a vyřadit na tejden sladkosti - a hotovo, váha slezla.

Mám vydržet, má to smysl??? Nebo si mam koupit větší oblečení? do toho starýho se příliš nepovejdu. Ale jako že DO NIČEHO, z halenek mi lezou prsa (rozvíraj se knoflíky) a u kalhot mám problém dopnout zip, přece si proboha nekoupim celou novou garderobu???
ale moje tělo hubnout nechce.
Snažím se o to prosím od července. Jsem na též váze, na které jsem v červenci začala.
asi mě trefí šlak.

jinak: když se na mě koukáte, tak nejsem „kulička“ nebo „váleček“. Jsem takovej „atletickej typ“ a ,ám všechny proporce pořád vyrovnaný -nic výrazně nepřečnívá. Přečnívám tak nějak celá, celotělně :lol: :lol: :lol: ale ZATÍM to pořád ještě je jen „mírná nadváha“ - zjištěno od doktora.
POMOC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1837
22.9.09 23:59

Jio a teď tady sice strašim, ale zejtra se sem rozhodně až do večera nedostanu.

Jen mě zajímá- ocitly jsme se s váhou taky někdy na mrtvém bodě, a šlo to po nějakém čase dolů????
Ono mi to třeba sleze - za týden o kilo. ale další týden NIC, nic ani deko. zešilim asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
23.9.09 07:08

Já mám to samé, přijde mi, že před „třicítkou“, to šlo lépe, ale jak jsem překročila 30 let, tak se nehnu s váhou dolů na delší dobu, i když se hlídám.
Přesně vystiženo váha na mrtvém bodě :roll: Že by metabolismus po „30“ zlenivěl a stávkoval?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14597
23.9.09 07:41

Mně bude za dva měsíce 40 a jsem v tomto směru ‚totálně v prdeli‘ (omlouvám se, ale jinak se to napsat nedalo)…a to jsem do 35ti let vážila 48 kg…teď mám kolem sedmdesátky…u mně tedy k nárůstu váhy silně napomohlo seknutí s kouřením a antidepresiva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
23.9.09 08:20

Ahoj,

po třicítce jde shazování kil mnohem mnohem hůř. Mně je 36 a už jsem to téměř vzdala. Od loňského léta mám 8 kg nahoře, teď se mi váha zastavila a nejde dolů. Polovinu šatníku jsem musela (doufám prozatím :-)) odložit.
Dala jsem si čas přes zimu, že se s tím pokusím něco udělat.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
23.9.09 08:24

Holky sice se npohybuji ve vašem věkovém rozmezí,ale problémy s váhou řeším taky a jediné co na mě zabírá je hlídat si denní příjem do 5000kj a pohyb a takto žít tak dlouho dokud nebudu na své váze a potom si maximálně trošilinku přilepšit,ale nikdy to už nebude jako dřív nemůže pokud chci být štíhlá,je to děsný boj,mnohdy chybí vůle,ale zatím se jakš takš držím,správně by mělo být půl kilo za týden dole,ale taky někdy stojím,týden,dva a pak to teprve leze,trpělivost a silnou vůli,hubnutí zdar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
23.9.09 08:57

přidávám se k Paradise, mě je 37 let a takto hodně vlastně hubnu poprvé a jde to dolů rovnoměrně a pořád, jenže není to o „hlídání se“ v jídle, ale o razantní změně jídelníčku, já mám příjem kolem 5500 kJ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
23.9.09 11:17

Taky bych potřebovala nějakou radu i když těch je po pravidelném sledování Jste to co jíte dost. Věk mám taky přes 30. Já jsem taky po porodu krásně shodila všechna nabraná kila i nějaká navíc, ale teď po 4 letech mám zase nějakých 15kg navíc a nehnu s tím ani o kousek, naopak stále přibírám :(
Oblečení jsem už vyměnila skoro všechno a bohužel už ani do toho se skoro nevejdu a kupovat další várku zase o číslo větší???
Je mi ze sebe zle, všechno se na mě třese, ale já se prostě nedokážu přinutit jíst pravidelně a navíc se vzdát sladkého, to třeba zkusím, 2 dny se držím, ale pak jsem na nervy a dál to nejde :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
23.9.09 11:34

Přidávám se k holkám, při příjmu okolo 5000kj na den a pravidelném cvičení mi jde váha dolů, žádné jiné diety mi nezabírají (nebo jen krátkodobě)…

A rozhodně je to horší s věkem (a taky každým dalším hubnutím), jde to pomaleji a pomaleji…dříve mi při dodržování diety a cvičení letěla váha třeba i -2kg týdně, teď je to horší…ale jde to.A to mi ještě třicet ani není… :roll:

Fakt super stránky jsou tyhle…
www.stob.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
23.9.09 11:57

já zas používám tuhle kalkulačku http://www.flora.cz/…den_kalk.php a opravdu jen díky ní jsem zhubla, když jsem viděla jak moc a špatně jím :oops: :lol: jinak to vždycky zůstalo jen u předsevzetí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
23.9.09 16:06

Tak ta kalkulačka je masakr! Jen snídaně mi ukázala 2000 kJ, a to jsem podhodnotila svůj příjem másla a nenašla jsem marmeládu! Tak to nevím, jestli mám mít odvahu spočítat příjem za celý den…
Po druhém porodu jsem moc neshodila a na velikosti je to znát skoro o dvě čísla. Rezignovala jsem před 2 týdny a začala dokupovat větší oblečení. Doteď jsem chodila v oblečení, které jsem měla tak před 10 lety, pak vždy menší. Ale je teda větší radost obnovovat šatník ve velikosti 36 (když jsem tehdy zhubla) než teď ve čtyřicítce…
Jo, je mi přes 30…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
23.9.09 16:53

Jé, tak v tom nejedu sama ????

(jupí, nakonec jsem se probojovala k tomu compu dřív než večer, naopak se k němu totiž asi nakonec nedostanu večer, protože usnu)

ten nápad kolem 5000 kilojoulů za den není vůbec špatný. Kdysi jsem měla „v oku“, jaký objem kterých potravin to přibližně dělá. Ale už si to bohužel nepamatuju.
Takže použiju kalkulačku a bohužel i váhu, ne že bych odvažovala každou drobinku jídla, ale orientačně zvážím, kolik PŘIBLIŽNĚ má celozrnná špička, kolik má namazaná špička, kouknu kolik má jogurt, a zkusím si ORIENTAČNĚ sestavit třeba vzorové jídelníčky a to pak různě kombinovat. Jen prostě aby člověk od oka věděl, kolik toho spocíval.

Myslela jsem si, že se k tomuto nikdy nebudu muset uchýlit - ale prostě - ta třicítka asi pro některý lidi fakt neni pověra…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
23.9.09 16:54

LucaLuca - jak to - snídaně 2000 Kj????
matně si pamatuju, že namazaný krajíc obyčejného chleba měl asitak 700 kj…

jogurt mívá kolem 500, 600 (jak který, odtučněné i míň ale ty nejím, doktor „přes hubnutí“ mi je nedoporučil, že jsou v nich škroby).
TOŽ TO SI MUSIM PŘEPOČÍTAT, SNAD NEPOMŘU HLADY :lol: ale jako s nadváhou nebo obezitou umřít nechci (a třeba se to zadaří, ukáže se časem :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
23.9.09 17:00

S tou kalkulačkou na floře jsem to taky jednou zkoušela, bavilo mě to 1 slovy JEDEN den, protože tam nešlo najít spousta věcí tak jsem se na to vykašlala. Pro mě by bylo asi nejjednodušší nechat si vozit takový ty boxíky s jídlem na celý den, dovezou krabičku snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Jen kdyby to nestálo 15 tisíc na měsíc :twisted: :twisted:

Nebo bych taky potřebovala už hotový jídelníček na 7 dní, aby příjem nešel přes těch 5000KJ a podle toho se řídit. Já nejsem sama schopna se dokopat k nějakýmu vymejšlení. Najdu to někde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
23.9.09 17:09

lenkado
ještě daleko jednodušší je jíst podle glykemických indexů!! Dopoledne jíst do 50 (což je vpodstatě skoro všechno normální jídlo… tedy jídlo vhodné pro redukci váhy a zároveň běžné, chutné a poživatelné).
A odpoledne snad do 30 ale nechci kecat, musela bych to vytáhnout ze skříně.
Jen vím, že: ráno si můžu zobnout sladkého, ale málo. Až do oběda si můžu dávat normální zdravou stravu (v rozumné míře třeba i knedlíky, samozřejmě ne deset).
A po obědě: sýry, brambory, tmavé celozrnné pečivo, máslo, tvaroh, bílý jogurt, těstoviny atd. Prostě odpoledne se člověk musí hlídat. A jíst jen do sytosti, ne víc.
Mám doma takovou brožurku (od lékaře).
On mi jako říkal, že musím vydržet tři měsíce, což měl asi pravdu, mně to ale připadalo táááák strašně dlouhý a neskutečný. Ale bohužel přesně tak dlouho a možná déle budu muset vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama