Jak dostat ven hnis pod kůží

3
10.12.19 13:37

Hnis pod kůží

Nevíte co pomůže dostat hnis ven? Doktor mi to nechce řezat jelikož kojim. Dává mi na to takoby smrad ale už je to měsíc a nepomáhá to, už mě to nebaví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6664
10.12.19 13:42

Já to vždycky propíchnu pořádně vydezinfikovaným špendlíkem těsně nad hranicí nehtu (nejmíň to bolí) a hnis vymáčknu. Vím že se to nemá, ale takhle mám do tří dnů klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
10.12.19 13:44

@Paja2706 No a co ze kojis? Hnis v tele je snad nebezpecnejsi ne? Ja bych si to propichla sterilni jehlou -koupis normalne v lekarne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.12.19 13:44

@Heivka To jsem udělala před pár měsíci s tím druhým palcem a museli mi to strhnout 😣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21907
10.12.19 13:45

@Paja2706 já bych na to dávala „černou“ mast, nevím název nějak „ichtyazol“, ale tak to není správně napsané, v lékárně budou vědět
každou noc namazat a zabalit a zalepit, aby se to nesetřelo, mělo by to rupnout samo a vyhnisat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
10.12.19 13:45

@Paja2706 višňák nebo ichtoxyl mast a vydržet, nejde to hned. A netušíš důvod proč tam máš hnis? Nevrazila sis tam něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.12.19 13:47

@Katy488 Při stříhání nehtů jsem se omylem strihla do kuzicky a od ty doby s tím mám takhle problémy, nepomáhá ani černá mast :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 13:51

.

Příspěvek upraven 06.03.20 v 19:13

• Citovat
  • Nahlásit
20549
10.12.19 14:07

Au to musí bolet, zkus tu černou mast, ale musíš vydržet ono to nezabere hned :think: u syna to trvalo tři neděle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1633
10.12.19 14:11

Spatne ustrihly nehet je svina… Kup si v lékárně Hypermangan, propichni, koupej v hypermanganu a Ichtoxyl mast. Ten smrad bude z Visnevskeho roztoku… Ten smrdi pekelně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
10.12.19 14:14

@Paja2706 Na tohle asi černá mast opravdu nepomůže. Pokud je to takhle jednorázové a ne pravidelné zkusila bych zajít na chíru a nehty budeš muset stříhat opatrněji a ne tolik nakrátko + nenosit těsné boty a mohlo by se to dát dokupy. Kdyby ti to Dr. jen řízla, aby vytekl hnis a dezinfikovalo se to, asi by to moc k ničemu nebylo a po chvíli bys to měla znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
10.12.19 15:36

Nastrouhej bramboru, hod na trochu gazy a na noc zavaz, tak to opakuj do doby, nez hnis nevytece sam (1-2dny), potom vydezinfikovat. Ucinna babska rada, ktera funguje mne i vsem znamym, kteri to vyzkouseli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
10.12.19 16:51
@Anonymní píše:
To je zarostlý nehet, na to mastička nepomůže (předpokládám, že smrad bude asi z černé masti). Takový drobný chirurgický zákrok by při kojení neměl ničemu vadit.
Varianty jsou
1. ošetřovat to konzervativně (omývat řepíkem, běžně desinfikovat, mazat mastičkou, odtlačit nehtový val a vylepovat náplastí) a počkat, až nehet vyroste ven. Na fotce je vidět, že je hodně zkácený, takže až vyroste, musíš ho na problematické straně stříhat tak, aby roh byl delší a vykukoval ven.
2. chirurgické řešení - palec se umrtví, nehet se podélně nařízne a kousek na té problematické straně se odstraní (velmi často se problém vrací, jakmile nehet doroste), hradí zdravotní pojišťovna
3. najít pedikérku nebo spíš podologii, kde nehet napraví pomocí nehtového rovnátka, nebo špony. Nehet nemá šanci růst do oblouku a zarůstat (ale i tak musí odrůst). Jakoby se narovná a rohy se nadzvednou od nehtového valu.
4. laserový zákrok, kdy se zničí matrix nehtu tak, že nehet je na problematické straně užší a nemá šanci zarůst (definitivní řešení).
Já to měla daleko horší a nakonec jsem šla na laser (1500 Kč). Musíš zvážit, jestli to byla jen náhoda (někde ses ohodila, nosila úzké boty nebo příliš zastříhla nehet) nebo jestli máš špatný tvar a často se to vrací.

Ještě jste zapomněla jedno řešení, místo toho aby se strhával nehet stačí upravit konec nehtového valu, je to malý zákrok s jedním stehem a potom doživotní klid a hradí to pojišťovna jen to chce najít chirurga a ne řezníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat