Říznutí na palci

3014
4.12.19 13:11

Říznutí na palci

Ahoj všem,
nešikovně jsem si poranila na palci viz fotky. Problém je v tom že ho vůbec nemůžu ohnout protože zranění je zrovna v tom ohybu. Bojím se, že mi to sroste tak, že to nebudu už vůbec moct ohnout. Není tu někdo kdo to měl podobně nebo za jakým lékařem s tím zajít? Děkuji,
I.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5424
4.12.19 13:13

To vypada jak prasklinka :nevim: :nevim: to neni hluboke, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16499
4.12.19 13:15

Pokud to není hluboká rána na šití – což podle fotky opravdu nevypadá – tak si dej náplast a neřeš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16010
4.12.19 13:18

@Melody26 a nemůžeš ohnout pro bolest, nebo to nejde? Nevypadá to jako hluboké. Zalepila bych to přes den náplastí, aby se to „nerozsklebilo“, přes noc větrat a za pár dní to bude v cajku. Pokud ale není fyzicky možné palec ohnout (poškození nějaké šlachy?), Tak na chirurgii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27109
4.12.19 13:19

@Melody26
Asi nechápu dotaz…?
Jak jako sroste tak, že to nebudeš moct už nikdy ohnout? To máš zlomenou kost? Nebo přetrženou šlachu? 8o
Podle fotky to vypadá jen jako povrchové zranění :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32008
4.12.19 13:20

@Melody26
Neboj, to malé, za chvíli to sroste. Zalepila bych to náplastí, abych měla zpevněný palec a tolik ho neohýbala, aby tolik nekřupal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21712
4.12.19 13:23

Ne to ti fakt nesroste abys nemohla hybelat prstem :D já mám i hůř porezane prsty každou chvíli to už bych asi vůbec nemohla hnout rukama :mrgreen: jediné co je blbe na tom riznuti v ohybu je to, že se to dyl hojí pac dycky když palec ohneš tak se to zas otevře, ale u tebe mi to přijde tak malinké a povrchove riznuti že bych to vubec neřešila, já bych tohle ani nelepila náplastí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18905
4.12.19 13:28

Boze můj, takový skrabanecek nožem a ty resis, ze to blbě sroste? :mrgreen: Ja bych tohle ani náplastí nelepila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
4.12.19 13:31

No nemůžu to ohnout kvůli bolesti ale i kvůli tomu že když bolest překonám tak to fyzicky není možné :nevim: vůbec mě ta rána nepustí a když to trošičku ohnu, tak se to úplně rozšklebí…mám to už týden a vůbec se to nehojí, tak jsem z toho už trochu zoufalá :) když třeba něco dělám, nesoustredim se na to, že s tím nemám nic dělat, a omylem trochu ohnu s palcem, tak úplně vyjeknu bolestí :roll: tak to zkusím náplastí znehybnit aby to srostlo..šlo mi hlavně o to, aby ta kůže nesrostla tak, že tam nebude prostor na ohyb…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
4.12.19 13:32

@Eemii
To není skrabanecek, normálně bych to neřešila, ale nemůžu třeba vzít do ruky vůbec hřeben nebo něco uchopit protože mi nejde ten palec ohnout a trvá to už před týden a nic se s tím neděje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
4.12.19 13:35

Mazala bych i infadolanen, nebo supr na hoheni hemagel. Je tu kuzi treba promazat at se ti to lepe hoji a nepraska znovu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
4.12.19 13:40
@Melody26 píše: .....šlo mi hlavně o to, aby ta kůže nesrostla tak, že tam nebude prostor na ohyb…

kůže je pružná…si vezmi jak se natáhne na břiše v těhotenství ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1766
4.12.19 13:50

@Melody26 už někdo psal Hemagel. Je sice drahý, ale malý zázrak. Máš to jinak nějak nateklé? Teplé? Zarudlé? Pokud to zatím nemáš infikované, tak zkus trn hemagel, pokid se to do pátku nezlepší, tak doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10963
4.12.19 13:59

@Melody26 A to ses řízla? Mě to přijde spíš jako prasklina :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
4.12.19 14:04
@Melody26 píše:
Ahoj všem,
nešikovně jsem si poranila na palci viz fotky. Problém je v tom že ho vůbec nemůžu ohnout protože zranění je zrovna v tom ohybu. Bojím se, že mi to sroste tak, že to nebudu už vůbec moct ohnout. Není tu někdo kdo to měl podobně nebo za jakým lékařem s tím zajít? Děkuji,
I.

Neřešit, je to jen říznutí na blbém místě, pár dnů to ještě bude bolet a bude omezená hybnost, ale následky to mít nebude. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat