Hodně cyst na vaječníku

Anonymní
3.8.20 11:47

Hodně cyst na vaječníku

Ahoj, prosím anonymně.
Chtěla bych se s vámi poradit, jak byste řešily tuhle situaci. Byla jsem odeslána na ultrazvuk jater, kvůli špatným výsledkům krevních testů. Doktorka mi při ultrazvuku prohlížela celé břicho a jako závěr řekla, že játra jsou nezvětšená, ale mám opravdu hodně cyst na jednom vaječníku. Docela mě to vyděsilo, protože chodím na pravidelné prohlídky na gynekologii a moje doktorka se o tomhle nikdy nezmínila. Je mi 21 a mám trochu strach, abych v budoucnu neměla problém třeba s otěhotněním, i když na internetu jsem se dočetla, že to asi není nic zas tak vážného a je to i celkem běžné. A teď moje otázka, na další prohlídku na gynekologii mám jít až za víc než půl roku. Mám s tím počkat, nebo radši dojít na gyndu dřív? Moje doktorka je v pohodě, ale přijde mi, že nerada řeší banality a umí to dát dost najevo, tak nechci dělat z komára velblouda :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11448
3.8.20 11:55

Co to je hodne? :nevim:
Napisu svoji zkusenost. Pri propousteni z nemocnice po gynekologicke operaci jsem mela ve zprave taky nalez na vajecniku (divne, ze si toho nevsimli pri operaci, kdyz se mi hrabali v brise, ale az na ultrazvuku). Nikdo mi nic nerekl, a ja si to precetla az doma. Ptala jsem se na to sveho gynDr. Zajimalo ho, jak byl ten lekar, ktery me vysetroval, stary, kdyz nepoznal, ze jde o ovulaci :mrgreen:

Pokud mas tuto informaci ve zprave, zajdi s ni za svoji gynDr. Ona te vysetri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31303
3.8.20 11:56

Ve kterém období cyklu jsi tam byla? Cysty jsou běžné, nejvíce je jich před MS a mizí s MS. Pokud máš pravidelný cyklus a nemáš jiné problémy, můžeš počkat až do preventivní prohlídky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 12:09

Děkuju za reakce :)
@cecetka nevím, ve zprávě mám napsáno „mnohočetné cysty na P. ovariu“, ale je možné, že se doktorka spletla, bylo to na místní poliklinice, ve kterou nemám zrovna důvěru :lol:
@Jana206 bylo to přesně týden po ovulaci a zároveň týden před menstruací, tak je možné, že to bylo jenom tím :D

• Citovat
  • Nahlásit
11448
3.8.20 16:01
@Anonymní píše:
Děkuju za reakce :)
@cecetka nevím, ve zprávě mám napsáno „mnohočetné cysty na P. ovariu“, ale je možné, že se doktorka spletla, bylo to na místní poliklinice, ve kterou nemám zrovna důvěru :lol:
@Jana206 bylo to přesně týden po ovulaci a zároveň týden před menstruací, tak je možné, že to bylo jenom tím :D

Tak tu zpravu vezmi a ukaz ji gynDr. Ona te vysetri :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
9.8.20 19:39

Většinou, když si nejsem jistá, jestli je něco na doktora, zvednu telefon a zeptám se ho/jeho sestry a oni řeknou, jestli mě chtějí vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama