Reklama

Hodnoty screening, krev a NT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rusty
Povídálka 16 příspěvků 23.02.18 11:47
Hodnoty screening-krev a NT

Ahoj holky, snad některá z vás ví jaké jsou hodnoty v normě u PAPP-A a FßHCG, protože nikde nemůžu nic najít.

Vyšlo mi: PAPP 0,73 MoM
FßHCG 1,28 MoM
NT 2,7 mm
NK přítomna

Po telefonu mi bylo sděleno, krev v pořádku, ale jste v rizikové skupině 35 let dostavte se za týden na odběr plodové vody, nazdar položila telefon. Přesto by mě zajímalo, když krev OK, ale NT bohužel 2,7 mm, tak kombinované riziko 1/16:nevim:

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 23.02.18 11:57

@Rusty
Nějaké hodnoty jsou tady
http://www.naseporodnice.cz/…rimestru.php

Všeobecně na žádné vyšetření tě nemohou nutit, pokud jít na plodovku nechceš, tak prostě nejdeš, žádné diagnostické vyšetření není povinné a vždy to musí být tvoje rozhodnutí a musíš s tím souhlasit :-) Na druhou stranu výsledky vzhledem ke všem parametrům máš s nálezem a věk do toho prostě patří…Ale to si musíš rozhodnout sma, co by kdyby, pokud víš, že bys třeba do interupce nešla, tak potom podstupovat riziko odběru plodové vody je naprosto zbytečné a nešla bych.

Jinak já sama zrovna včera podstoupila odběr choriových klků, kde je riziko dokonce dvojnásobné ve srovnání s plodovkou, bohužel mi vyšel pozitivní NIPT (něco jako prenascan) a já vím, že děťátko s takovýmto postižením na svět nepřivedu a zase pro mě to byla jasná volba a na vyšetření jsem šla, nic to nebylo…Určitě nic s porovnánín s teď kdy čekám na výsledky…

Držím palečky, ať se rozhodneš hlavně podle sebe a nejvíc držím palečky, ať je miminko v pořádku, to je největší dar, jak si teď až příliš dobře uvědomuji…

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 23.02.18 12:11

@Rusty No věk hraje velikou roli, kdybys byla ve dvaceti, tak to třeba ani řešit nebudou, ale ve vyšším věku jsou hodnoty pro odběry a riziko hodně otevřené, právě proto, aby to zachytilo vše, a potom si někdo třeba nestěžoval.

Jinak s tím, že ti nikdo nic nevysvětlí jsem se setkala taky :( Já bych asi na odběr šla, ale záleží na tobě. Nikdo tě nutit nemůže. Ale obecně by to mělo být tak, že riziko odběru by mělo být nižší než riziko DS.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 23.02.18 12:21

Dcera měla NT 4,2!!! a je to naprosto zdravé, šestileté dítě.

Dzejn111
Kecalka 180 příspěvků 23.02.18 12:23

Ahoj, já to kdysi procházela, páč mi vysla jedná hodnota vyšší, ale až z krve v 16tt, ty tvoje krevní výsledky jsou aai OK, ale rozhodilo ti to vyšší NT a určitě věk (mne je teď 36, takže mi to tam.taky dělalo paseku, i když až u těch triple testu a já měla pravděpodobnost 1:180). Každopádně, nejprve by ti měli vysvětlit možnosti a udělat podrobný geneticky utz a teprve potom nabídnout buď nipt test (byla jsem.na něm) nebo odběr klku (plodovka by se te asi týkala až později případně, ta se myslím dřív než v 16tt nedělá). Tak se nenech do ničeho tlačit, mas zatím čas si vše promyslet, a moc ti držím. pesti!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 12:26

@Lerista
No, já vůbec nepodstoupila NT screening, ale jen ten NIPT a tam testují přímo chromozomy, ne jen parametry a vyhodnocení pravděpodobnosti :-( A NT screening by mi stejně vyšel negativní, protože oni tam zdetekovali dost vzácnou trisomii 9. chromozomu (tedy žádné z těch 3, co se testují při NT screeningu), takže teď čekám na výsledky z těch choriových klků a pročítám celý internet, co tak asi bude a zkouším, kdo by má podobnou zkušenost, protože ten defektní chromozom tam prostě je, teď je otázka, jestli v miminku nebo v placentě :-(

beruska9
Extra třída :D 10627 příspěvků 23.02.18 12:26

Hodnoty nevim, zrovna resim neco podobneho, je mi 35 a vysel nam Down 1:60. NT byl 2.5, ale pry vic dela tak krev. Doktorka se tvari, ze si z toho nemam moc delat, ze je toto nejspis vekem…misto plodovky jsem si zaplatila Harmony test (neinvazivni z krve, jeden z tech NIPT), ktery ma pry presnost 99,9%. Na plodovku pujdu, jestli mi vyjde i ten pozitivni.

Příspěvek upraven 23.02.18 v 12:30

Pety2
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 23.02.18 12:27
@Anonymní píše:
@Lerista
No, já vůbec nepodstoupila NT screening, ale jen ten NIPT a tam testují přímo chromozomy, ne jen parametry a vyhodnocení pravděpodobnosti :-( A NT screening by mi stejně vyšel negativní, protože oni tam zdetekovali dost vzácnou trisomii 9. chromozomu (tedy žádné z těch 3, co se testují při NT screeningu), takže teď čekám na výsledky z těch choriových klků a pročítám celý internet, co tak asi bude a zkouším, kdo by má podobnou zkušenost, protože ten defektní chromozom tam prostě je, teď je otázka, jestli v miminku nebo v placentě :-(

Jéééj, holky sorry, já myslela, že odpovídám v jiné dikuzi!!!

beruska9
Extra třída :D 10627 příspěvků 23.02.18 12:35

Jo a nevim, ty hodnoty samy o sobe, jestli maji nejake normy…co vim, narvou to do nejakeho vzorce, spolu s vekem a kdovi cim…ale treba se tady najde nekdo, kdo o tom vi vic. Co se tyce NT, tak idealni je pry pod 2, ale i k tomu 2.5 mam ve zprave „normalni.“ Prvni syn mel 2.3 (schvalne jsem ted hledala) a screening vysel negativni a je v poradku.

azalia
Kecalka 299 příspěvků 23.02.18 12:51

Dceta měla NT také 2,7mm, PAPP asi 0,66. Bylo mi 35 a riziko vyšlo 1:35. Na plodovku mě dotlačili. Dcera je zdravá.

A syn měl dokonce NT 5,8mm. Riziko VVV 1:2. Poslali nás na potrat. Je to zdravé dvouleté dítě.

Dzejn111
Kecalka 180 příspěvků 23.02.18 12:55
@azalia píše:
Dceta měla NT také 2,7mm, PAPP asi 0,66. Bylo mi 35 a riziko vyšlo 1:35. Na plodovku mě dotlačili. Dcera je zdravá.A syn měl dokonce NT 5,8mm. Riziko VVV 1:2. Poslali nás na potrat. Je to zdravé dvouleté dítě.

Ty jo, a jsou ty testy pak k něčemu??? Dělám si „legraci“, ale fakt nechápu… A u syna jste šli na plosovku nebo na jiný test?

azalia
Kecalka 299 příspěvků 23.02.18 12:59

@Dzejn111 U syna jsem to pak řešila jinde. Tohle bylo na genetice v ČB. Tam nás bez jakéhokoliv dalšího vyšetření poslali na potrat.
Já jsem si domluvila UZ u dr. Frisové v Praze - ten dopadl úplně v pořádku a nechala jsem si nabrat krev na Harmony test. Ten dopadl také dobře, takže jsem na plodovce vůbec nebyla.

Rusty
Povídálka 16 příspěvků 23.02.18 13:00

Holky děkuju. Na další vyšetření určitě půjdu. Jen mě dostalo to šílené číslo.

Dzejn111
Kecalka 180 příspěvků 23.02.18 13:03

@azalia
Tak jednání v CB nechápu… V dnešní době, kdy je těch diagnostických nástrojů k dispozici několik, je to fakt zarážející :( Úplně mě z toho zamrazilo, když si představím, že by těm lidem (ani nechci říkat doktorum, to jsou spíš šarlatáni) někdo důvěřoval a neproveril si možnosti, a pak přišel o zdrave dítě.

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 23.02.18 13:04
@Dzejn111 píše:
Ty jo, a jsou ty testy pak k něčemu??? Dělám si „legraci“, ale fakt nechápu… A u syna jste šli na plosovku nebo na jiný test?

No na jednu stranu to člověka akorát děsí, protože je to vždycky počítačová kombinace věku a výsledků. Na stranu druhou, když to někomu ukáže to, že s dítětem může být něco v nepořádku, tak to asi tak od věci není.
Ale průšvih je, že to asi kolikrát doktoři ani vysvětlit neumí a nebo se s tím neobtěžujou a ženy jsou pak zbytečně vystresované a pod tlakem. :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >