Holky švadleny,potřebuju radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 24.06.10 11:08
Holky švadleny,potřebuju radu

Holky potřebuju poradit se střihem na tyhle dvě pirátky,ale neumím si s tím poradit.Jak ho překreslit a zároveň upravit na obvod hlavičky 44.Šití mě problém nedělá,ale ty střihy… :roll:
Toto je první http://www.mimibazar.cz/navod.php?… a druhá http://www.mimibazar.cz/navod.php?…
Moc děkuji za nápady a rady :kytka:

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 24.06.10 12:01

My máme doma ten druhý typ (kupovaný) a mám ji dobrou já i Majda, jí to jen víc stáhnu vzadu, když vážu uzel… Takže bych nedřív ušila tu druhou pirátku klidně podle těch rozměrů, co tam má paní, velká nebude. A podle toho pak případně upravila střih k té první…?
Jinak já si pak ten střih vystřihnu z novin třeba a asi milionkrát to přiměřím k modelce a udělám pár úprav, ale… efektivita nic moc :lol:

Mima-M7
Kecalka 190 příspěvků 24.06.10 12:29

Střih po ose rozstřihni a přelož přes sebe 2 cm.
Záševky na jejích vnějších stranách rozšiř o 2 cm. Nezapomeň je u vrcholu cca 2 cm zkrátit, takže ve finále busou mít 14 cm.
Ale pokud by byl problém, taky bych to nehrotila a vzadu víc svázala.

Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 24.06.10 12:38

Tak myslíte holky,že bych to mohla ušít podle toho střihu.Že by to s ní jakoby rostlo?

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 24.06.10 13:25

Určitě, šátky, pirátky, všecko co se zavazuje, tak je véélký rozptyl ve velikosti hlavinky :-D

Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 24.06.10 14:07

Tak díky :mrgreen:

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 23.05.17 10:11

Ahoj holky, chci si objednat šaty z fleru. Našla jsem dva zdroje v podstatě těch samých. Jedny, cca o 200 dražší, jsou z 95% bavlny a 5% elastanu. Ty druhé jsou levnější a jsou ze 100% bavlny. Myslíte, že se vyplatí připlatit? Je bavlna s elastanem lepší? Mám si vybrat případně českou bavlnu? Jo a jakou gramáž má mít takový materiál, aby to nebyl aušus? Díky dámy. :kytka:

masinka9
Závislačka 4922 příspěvků 23.05.17 10:47

@Genovesa 100% balvna moc nepruží, naopak se třeba vytáhne a zdeformuje. Ten elastan to stáhne zpět a je pohodlnější na nošení i oblékání. Gramáž asi podle účelu a roční doby, ideálně kolem 200g/m. Každopádně cokoliv z fleru prát na 30 a šetrně. Taky šiju, ale ne prodej. A prodejce bych vybírala, aby měl co nejvíce prodaných kousků, fotky detailů ušití.

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 23.05.17 10:49

@masinka9 super, moc děkuju. Klidně si připlatím. Tohle jsem přesně potřebovala vědět. Prodejce má přes 1000 kladných hodnocení, snad to bude ok.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 23.05.17 13:36

@Genovesa Nenapsala bych to lépe, jak @masinka9
Obecně je metráž 100% bavlna levnější, jak směsi. Šiju holkám legíny a jedny mají ze 100% bavlny a večer jim visí kolena i zadek :mrgreen:

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 23.05.17 13:58

@Aries6 To je hroznyy! Holky díky, zachránily jste mě. Už tak mi visí kde co :mrgreen:

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 23.05.17 14:00
@Genovesa píše:
@Aries6 To je hroznyy! Holky díky, zachránily jste mě. Už tak mi visí kde co :mrgreen:
:mrgreen: No jo, jsem taky poučená :D
masinka9
Závislačka 4922 příspěvků 23.05.17 15:55

@Aries6 no to já taky, mimochodem, zkuste trika z bambusové viskózy, pružné a krásné

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >