Homeopatika na kašel (už nevím co dát)

1154
12.4.17 19:10

Homeopatika na kašel (už nevím co dát)

Prosím o radu. Syn 6,5 let měl spálovou angínu (začala před 14 dny), v so měl poslední injekci (penedepon), stále kašle, nejdřív měl dle dr na suchý kašel codein, ditiaden, pak na vlhký Abrobene, pak ACC, kašle furt a hodně. On dost trpí na kašle, mám vyzkoušený z dřívějška - Ditiaden, Codein, Ditustat, Stopkašel, Jirocelový sirup, ACC, Ambrobene, Stodal, no spoustu, už si ani nevzpomenu. Kašel ho přejde většinou až po atb - když kašel vygraduje do horeček, kašle třeba 2 měsíce vkuse… teď nekašlal 2,5 měsíce, nechci, aby se mu to zas rozjelo… poradí někdo? Napadla mě homeopatika, třeba by mu konečně pomohli. Ale nevím, jaká ani v jaké lékarně by mi poradili (můžu se dostat do lékarny Max, Pilulka, Benu, možná bych ještě nějakou vyštrachala…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
459
12.4.17 19:18

Ahojky na kašel jsou homeopatika DROSERA 9 CH nebo sirup Drosetux neo…jinak já jako prevenci dávám oscillococcinum…určitě seženeš v každé lékárně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
12.4.17 19:34

Já teď dávám malému (6m) SILICEA 9CH, mel rýmu a od toho kašel. Ale nevím jestli to není převážně na tu rýmu… Zeptej se u Maxe tam vy ti mohli poradit, alespoň u nás vždy dobře poradí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
12.4.17 19:39

@nelinka204
díky, nějak jsem to nenapsala, má asi vlhký kášel, kašle nejvíce dopoledne, v noci moc ne… ty homeo, co jsi psala, jsou spíše na suchý, ne (co jsem si teď o nich přečetla)…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
12.4.17 19:42

Nech mu předepsat Erdomed, kam se na něj hrabou nějaké ACC a spol. Na vykašlávání je fakt nejlepší.
Na suchý kašel bych udělala islandský lišejník, hnus, ale pomáhá, dítěti bych udělala slabší a hodně osladila.
Na bolavý pruduskovy kašel teplý obklad na hrudník, třeba olejový či z horké brambory.
Mám po letošní zimě celkem bohaté zkušenosti s kaslem a homeopatika jsou fakt k nicemu, předražený cukr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4011
12.4.17 19:46
@statecna.oslice píše:
Na kašel Alium Cepa nebo Kalium Jodatum, dle typu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.17 19:49

Takže ta vyrážka nakonec nebyla šestá nemoc, ale spálová angína?
U nás na kašel pomáhá i tymiánový krém od justu. Ne sám o sobě, ale v kombinaci s různými sirupy na kašel (u nás teda pomáhá asi nejvíc ACC a pak ten erdomed, jak je tu zmiňován, ale je na předpis) + dáváme na noc aerius sirup nebo nějaké kapky na alergie (zodac, fenistil)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
12.4.17 19:52

Taky jsem za Droseru, ale silnější - 30CH. Mám s ní dobré zkušenosti. Na suchý dávivý kašel nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10817
12.4.17 20:10

Hele, já to měla několik let (3-4 roky): začala jsem kašlat, pak se to horšilo, nakonec jsem fakt už nemohla vůbec fungovat, tak ATB, pak chvíli dobrý, a zase celý znova… za zimu třeba 4×.

Zkoušela jsem na to lautr všechno. Erdomed pomáhal, ale tak spíš jen posunul tu akutní fázi.

Mně teda pomohl (asi, ťuk ťuk) Broncho Vaxom: léky na imunitu, bere se vždy deset dní v měsíci, tři měsíce na jaře a tři na podzim. Beru tuším od podzimu 2015, a tuto zimu jsem měla jen chřipku (jiný průběh), a jinak zvládnutelné kašlíky, se kterýma jsem chodila do práce.

Myslím, že dětem ve věku Tvého už se to dá naordinovat (nevím, zda byste stihli ještě toto jaro). Ale teda nezabere to hned, musí se to opakovat. Nicméně já bych to ve Tvojí situaci určitě zkusila. (Homeopatiky taky nic nezkazíš, kuličky s cukrem neuškodí… když kvůli tomu nevzdáš jinou léčbu v případě, že by to nezabíralo :) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
12.4.17 20:18

Projdi si stránky KEZDRAVI.CZ. V sekci suchý a dráždivý kašel najdeš popis jednotlivých homeo s přesnými symptomy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
12.4.17 20:32

@Tichopredbouri
jo, bohužel spálová angína :-(… tu měl na podzim, bral PNC, teď zas, možná mu úplně 100% nezabral…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
12.4.17 20:33

@u763
na to jsem koukala, ale nějak asi správně nedokážu specifikovat, jaký má kašel, krom toho, on mi to taky moc dobře nepopíše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
12.4.17 20:47

@Slečna Ferka
Zkusím se pediatrovi zmínit o Broncho Vaxom, ale silně pochybuju, že mu to bude chtít předepsat, on je ten lékař, co si moc nenechá radit, zvlášť od rodičů :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24988
12.4.17 20:48

Poradím MEDUŇKU čaj nebo koupit rostlinku a žvýkat přímo ty lístky.
Dcera trpěla na kašel. Vyzkouseli jsme všechno kapky, sirupy, homeo. Někde jsem pak vyčetla meduňku a zrovna nám rostla v záhonku. Tak ji žvykala, vařila jsem i odvar. Za pár dní bylo po kašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
12.4.17 21:02

@Mava
meduňku v květináči mám doma, tak to můžu zkusit - jestli jí pozře :D. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...