Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
@puke píše:
Takže, jestli dobře chápu je 15CH silné?? Mám zvolit spíše to nižší nebo brát méně kuliček? Nám říkali že vedlejší účinky homeopatika nemají a může je kdokoliv..
Puke, tak to o homeopatii věděli houby.
Ne, 15CH není příliš silná. Ale homeopatika jsou léky. Není vhodné je brát bez skutečného důvodu „co by kdyby“. Pokud se zvolí nesprávný lék (a laik ho zvolí snadno špatně), tak může problémy naopak způsobit. Zrovna Arnika může při nesprávném použití způsobit třeba krvácení, protože působí na krev.
Jaké problémy potřebuješ řešit, že uvažuješ o Arnice?
Arnika nemuze zpusobit krvaceni. Vzhledem k frekvenci uzivani tehulemi by si tohoto ucinku vsimli i normalni doktori.
Je to snadno prokazetelne i objektivnimi testy, srazlivost krve se hodnotit da. A anesteziologa pred operaci nejaka arnika fakt zajimat nebude.
Prvni vec, co by meli homeopati ve skole probrat, je nocebo efekt.
Tohle zbytecne straseni akorat efekt placeba snizuje.
@Baba píše:
Arnika nemuze zpusobit krvaceni. Vzhledem k frekvenci uzivani tehulemi by si tohoto ucinku vsimli i normalni doktori.
Je to snadno prokazetelne i objektivnimi testy, srazlivost krve se hodnotit da. A anesteziologa pred operaci nejaka arnika fakt zajimat nebude.Prvni vec, co by meli homeopati ve skole probrat, je nocebo efekt.
Tohle zbytecne straseni akorat efekt placeba snizuje.
Pozor pozor, odborník promluvil! ![]()
@Jankap
já v současné době žádné problémy nemám, ale právě na těch předporodních kurzech nám říkali, že pro lepší přípravu můžeme tu Arnicu začít brát, cituji z letáčku, který jsme dostali:,,ARNICA MONTANA 15CH - urychluje I. dobu porodní (5 granulí denně), používat měsíc před porodem, zajistí přípravu porodních cest a působí preventivně na únavu a případná poranění během porodu,,
Ale nejspíš se na to vyp*dnu, nic o homeopatikách nevím, tak nebudu riskovat ještě nějaké komplikace navíc… ![]()
@puke píše:
@Jankap
já v současné době žádné problémy nemám, ale právě na těch předporodních kurzech nám říkali, že pro lepší přípravu můžeme tu Arnicu začít brát, cituji z letáčku, který jsme dostali:,,ARNICA MONTANA 15CH - urychluje I. dobu porodní (5 granulí denně), používat měsíc před porodem, zajistí přípravu porodních cest a působí preventivně na únavu a případná poranění během porodu,,Ale nejspíš se na to vyp*dnu, nic o homeopatikách nevím, tak nebudu riskovat ještě nějaké komplikace navíc…
Puke,
věř mi, že pokud nemáš problémy, nepotřebuješ žádný lék. Těhotenství není nemoc, porod není nemoc. Ani poporodní stav není nemoc, většina mamin ani po porodu žádný lék nepotřebuje. A pokud potřebuje, je nutné pečlivě rozlišit jaký.
Letáčky z lékárny jsou REKLAMNÍ materiál
. Dovedeš si představit, že by se tam psalo, že většina mamin žádný lék nepotřebuje?
@Jankap
Mockrát děkuju za reakce!! Jsem prvorodička tak nevím komu a čemu věřit
Co opravdu pomáhá nebo je jen,,reklamní tah,,. A jak už to bylo psáno, pokud nemám problémy tak proč do sebe cpát nějaké léky..
@Jankap
Mockrát děkuju za odpovědi!! Jsem prvorodička tak nevím komu a čemu věřit
Co opravdu pomáhá nebo je jen,,reklamní tah,,. A jak už to bylo psáno, pokud nejsou problémy tak proč do sebe cpát nějaké léky..
@Jankap
Mockrát děkuju za odpovědi!! Jsem prvorodička tak nevím komu a čemu věřit
Co opravdu pomáhá nebo je jen,,reklamní tah,,. A jak už to bylo psáno, pokud nemám problémy tak proč do sebe cpát nějaké léky..
Koncentrace 9C je asi jako 1 tuna rozpuštěná v mořích celé Země. Koncentrace 15C je asi jako 2kg rozpuštěné v hmotnosti celého Slunce nebo 6mg rozpuštěné v hmotnosti celé Země. Veškerý účinek je placebo.
@Pletiplot píše:
Koncentrace 9C je asi jako 1 tuna rozpuštěná v mořích celé Země. Koncentrace 15C je asi jako 2kg rozpuštěné v hmotnosti celého Slunce nebo 6mg rozpuštěné v hmotnosti celé Země. Veškerý účinek je placebo.
a jak funguje placebo u malych deti? ![]()
@dostyna píše:
a jak funguje placebo u malych deti?
hodnoceni je subjektivni, deti maji lepsi regeneracni schopnost a kdyz clovek vysoli za konzultaci par stovek nebo tisic, tak zlepseni videt chce.
@dostyna píše:
a jak funguje placebo u malych deti?
Placebem se vyléčí maminka - nevyšiluje a někdy to stačí na sklidnění dítěte.
A samozřejmě subjektivní vyhodnocení - zdá se jí, že to dítě kvůli zoubkům brečelo nějak míň. Nejspíš nebrečelo míň, ale protože maminka se uklidnila tím, že má pro dítě účinný lék, tak to celý den vnímala míň intenzivně a bez stresu. Nakonec možná brečelo míň, protože si s ním třeba víc hrála než ten den před tím.
@Pletiplot píše:
Placebem se vyléčí maminka - nevyšiluje a někdy to stačí na sklidnění dítěte.
A samozřejmě subjektivní vyhodnocení - zdá se jí, že to dítě kvůli zoubkům brečelo nějak míň. Nejspíš nebrečelo míň, ale protože maminka se uklidnila tím, že má pro dítě účinný lék, tak to celý den vnímala míň intenzivně a bez stresu. Nakonec možná brečelo míň, protože si s ním třeba víc hrála než ten den před tím.
No v mnohých případech opravdu stačí dítěti, že se matka uklidní a vše je lepší, to je bez diskuzí. Nicméně já bych u homeopatické léčby nemluvila o placebu, to opravdu ne. Každý at si idělá obrázek podle sebe.
Představme si jak by homeopatie léčila otravu arsenem. Otrava arsenem má stejné příznaky, jaké u zdravého člověka vyvolá větší množství arsenu. Otravu arsenem bude tedy homeopat léčit arsenem v potenci řekněme 30 CH. Dává to smysl?