Hry podle pohádek

8
30.6.13 17:58

Hry podle pohádek

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu :) jedeme v létě s dětmi (2 a 4 roky) na tábor, kde se budou všichni rodiče podílet na programu. Celotáborové téma jsou pohádky, a tak sháním inspiraci nebo nějaké dobré nápady na hry podle pohádek. Dětiček bude cca 15 ve věku 2 až 10 let.

Snad je to dobře pochopitelné. Jde mi o různé nápady :) Zatím mě napadla snad jen perníková chaloupka, že bych upekla perníčky, někde je dětem jako na chaloupku rozmístila a děti by je pak musely loupit (nějaká ježibaba by taky byla). Ale měl by to být program na celý den, tak nějak nevim… děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
quassa
30.6.13 18:05

Tak zkus vymyslet nějakou dobrodružnou výpravu, děcka můžou plnit různé úkoly na motivy různých pohádek, hledat podle nějakých indicií další úkol, apod. Něco na způsob honby za pokladem?

• Citovat
  • Nahlásit
65
30.6.13 18:24

Jako celodenní, nebo aspoň celoodpolední bych viděla něco na princip pohádkového lesa, že by se dospělí naaranžovali do pohádkových převleků, rozmístili různě po lese (děti by k nim dovedly fáborky, mohly by chodit třeba po dvou, starší a mladší dítě) a posláním dětí by bylo úspěšně projít celou pohádkovou trasu s tím, že u každé postavy by měly splnit nějaký úkol a za něj dostat třeba razítko, body, aby bylo průkazné, že byly všude a všechno splnily..celé by se to dalo zaštítit nějakým příběhem třeba o zlém čaroději, který unesl pohádkové postavy..děti je vysvobodí, když je najdou a splní ten úkol :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
30.6.13 19:21

My jsme jako maly hravali ze se na listecky napsali indicie a my pak hledali listecky a museli uhadnout pohadku, bylo to super tak treba neco takoveho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
30.6.13 19:34

@enoemi Vlastně můžeš dát jakoukoli hru, stačí, když se vedoucí a rodiče namaskují za pohádkové postavy :lol: Napadá mě třeba obrázková cesta, kdy po trase jsou rozmístěné obrázky (ve vašem případě pohádkových postav) a děti jak prochází trasu mají za úkol zapamatovat si co nejvíc obrázků. Vyhrává ten, který si v cíli pamatuje nejvíc (plus má nejlepší čas). Pro dvouleťáky to ale musíš samozřejmě nějak upravit nebo udělat trasu zvlášť, aby nebyly v nevýhodě :lol:
Dál mě napadá třeba hrát na Červenou Karkulku, že sbírá kytičky pro babičku (nebo cokoliv) a nesmí ji chytit vlk - děti budou po lese (na nějakém vytyčeném území) sbírat kytičky (namalované na papírkách, aby neoškubaly celý les :lol: ) a dospělí jako vlci jim v tom budou bránit. Když je vlk chytne, musí mu kytičky odevzdat a hledat nové. Vyhrává ten, kdo má na konci nejvíc kytiček (napadlo mě to zrovna teď, ale když si to promyslíš a poupravuješ, třeba by to šlo :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
30.6.13 20:02

My jsme na jednom tabore staveli hrady a domecky v lese pouze z veci ktere tam roustou. Kdyz by to melo byt pohadkove tak by jste treba staveli domecky trpasliku a snehurky nebo neco podobneho. Tohle by i ty nejmenci mohlo bavit. Me se to tedy tenkrat moc libilo:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
1.7.13 12:42

Co vymyslet nějakou hru, kde by děti hádaly druhého ze dvojice pohádkových postav.
Např: Křemílek (Vochomůrka)
Motýl Emanuel (Maková panenka)… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.7.13 08:40

Děkuji všem moc za typy a nápady.
Měla jsem představuju, že bych pro ten konkrétní den vybrala jenom jednu pohádku (úplně maximálně dvě) a podle ní by se odehrávalo úplně všechno. Takže jak dopolední program (třeba nějaké tvoření nebo zrovna to hádání) a pak odpolední program, který by už mohl být víc akčnější.
Jen pořád nemůžu vymyslet tu správnou pohádku, aby se toho podle ní dalo spousta dělat :( ale každopádně moc děkuji za všechny příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
2.7.13 11:12

A co třeba Ferda mravenec. Celý tábor se může proměnit v jedno velké mraveniště a tam už jde napasovat spousta aktivit. ;)
Nebo Pat a Mat. Ti taky stále něco tvořili. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat