Hubnutí z extrémní obezity

Anonymní
17.12.20 20:00

Hubnutí z extrémní obezity

Ahoj všichni, vkládám anonym, protože se vážně stydím.
Je mi 26 let, mám 2 malé deti a vážím hrozných 137 kg. Za sebou mám různé diety, všechny s JO-JO efektem, akorat jsem po nich vzdy nabrala další kila navic. Problém je, ze u zadne diety nikdy nevydržím dlouhodobě, necpu se, jim 2× denne, mam pocit, ze mam rozhazeny metabolismus pěkně… nicméně od ledna jsem odbjednana na Systém asistovaného hubnutí, myslím, ze je to moje poslední naděje… Prosím o Vaše zkušenosti.

Nejhorší na tom vsem je, ze uz dost kvuli tomu trpím psychicky, nesnesu uz sama sebe, ale vůle nikde… :roll: :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.12.20 20:19

Bola som tam kde ty, alebo velmi blizko.
Uprimne, kym si nepriznas, ze sa cpes, tak sa nikam neposunies. Nikto sa na 130kg s jedlom 2× denne nevyzerie. Teda ak dvakrat denne nedas 30 koblih.
Sadni si k tomu vecer a pis si. Co si zjedla, kolko toho bolo, co si k tomu vypila, ale naozaj - klamat budes len samu seba. Nemusis drzat ziadnu specialnu dietu, staci vyhodit/nahradit to, co je prasarna - cukor v kave, kolacky, dojedanie po detoch, sladke napoje, pecivo ku kazdemu chodu, prilohy plne sacharidov. Pojde to dolu ani nevies ako.
Ja som sa uvedomila az ked som za sebou tahala nohu, vyskocila mi platnicka. Nedopust, aby ta tvoja vaha stala tvoje zdravie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 20:22
@PrincesseJasmine píše:
Bola som tam kde ty, alebo velmi blizko.
Uprimne, kym si nepriznas, ze sa cpes, tak sa nikam neposunies. Nikto sa na 130kg s jedlom 2× denne nevyzerie. Teda ak dvakrat denne nedas 30 koblih.
Sadni si k tomu vecer a pis si. Co si zjedla, kolko toho bolo, co si k tomu vypila, ale naozaj - klamat budes len samu seba. Nemusis drzat ziadnu specialnu dietu, staci vyhodit/nahradit to, co je prasarna - cukor v kave, kolacky, dojedanie po detoch, sladke napoje, pecivo ku kazdemu chodu, prilohy plne sacharidov. Pojde to dolu ani nevies ako.
Ja som sa uvedomila az ked som za sebou tahala nohu, vyskocila mi platnicka. Nedopust, aby ta tvoja vaha stala tvoje zdravie.

@PrincesseJasmine Slazené limonády, cukr, to mas pravdu, to je můj největší problém :,(

• Citovat
  • Nahlásit
266
17.12.20 20:22

Ale bez vůle je ti jakýkoliv Systém asistovaného čehokoliv úplně k ničemu.
Myslíš, že ti někdo bude 24/7 stát za zády a držet ruce, aby sis nedala do pusy tu čokoládu?
Jaký máš jídelníček a jak se hýbeš? Za jak dlouho jsi takhle nabrala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62224
17.12.20 20:26

Nejis, 2× denně fakt nestačí.. Nedrz diety, ale nauč se zdravě jist
Víš, že podvyziveni lidé můžou mít nadváhu? Tělo ukládá vše na horší časy.. Najdi si vyzivoveho poradce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62224
17.12.20 20:27
@Anonymní píše:
@PrincesseJasmine Slazené limonády, cukr, to mas pravdu, to je můj největší problém :,(

Pak se není čemu divit.2× denně a do toho slazenou limonádu, tělo fakt uloží vše.. Jís špatně, třeba si to přiznat. Ale dieta není řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 20:28

@Karamba2020 Prakticky celý život obézní, pred dětmi jen o 20 kg méně…Je mi jasné, ze mi nikdo za zady stát nebude… vím, že jim nezdrave, pohyb jen chuze, prochazky kazdy den… Chci s tím neco delat a zvladnout to…

• Citovat
  • Nahlásit
4171
17.12.20 20:28

Ahoj, mam stejný problém a i nějaké zkusenosti. Nápis mi soukromou zprávu. Ráda bych si o tom s někým napsala.

@PrincesseJasmine jídlem 2× za den se dá přibrat. Ono totiž se přibírá nejen z žraní ale i z podvýživy… co se týče nedostatku živin. Někdo začne hubnout au když začne pravidelně a víc jíst.

Příspěvek upraven 17.12.20 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6488
17.12.20 20:30

Diety jsou na zhubnutí fajn (samozřejmě ty rozumny) ale na udržení váhy musíš změnit stravování už napořád. Je to hlavně v hlavně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 20:30
@Anonymní píše:
@PrincesseJasmine Slazené limonády, cukr, to mas pravdu, to je můj největší problém :,(

To bol aj moj. Kazdy den sladene energetaky a k tomu aspon 2 litre coly :roll: Presla som na tie bez cukru. Nie ze by boli zdravsie, ale aspon nemaju kalorie. Zo zaciatku to bol des, dnes uz mi napoje s cukrom nechutia vobec.
Zacni hned teraz. Ak mas pred sebou pohar sladeneho napoja, vymen ho za vodu. Nenechavaj to na zajtra, na dalsi pondelok, na dalsi mesiac… aspon mna to vzdy brzdilo. Stale som odkladala, kedy uz zacnem.
Odmeraj si pas, boky, cokolvek dalsie. Prestan pit sladene napoje a odmeraj sa zase o tyzden -dva, slubujem, ze tam bude zmena. A to ta nakopne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 20:31
@PrincesseJasmine jídlem 2× za den se dá přibrat. Ono totiž se přibírá nejen z žraní ale i z podvýživy… co se týče nedostatku živin. Někdo začne hubnout au když začne pravidelně a víc jíst.

Ked sa budeme bavit o nadvahe 10kg, tak tomu budem rada verit. Morbidna obezita nie je z jedla dvakrat za den :roll: ale rady si to hovorime, ja viem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
17.12.20 20:36
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, vkládám anonym, protože se vážně stydím.
Je mi 26 let, mám 2 malé deti a vážím hrozných 137 kg. Za sebou mám různé diety, všechny s JO-JO efektem, akorat jsem po nich vzdy nabrala další kila navic. Problém je, ze u zadne diety nikdy nevydržím dlouhodobě, necpu se, jim 2× denne, mam pocit, ze mam rozhazeny metabolismus pěkně… nicméně od ledna jsem odbjednana na Systém asistovaného hubnutí, myslím, ze je to moje poslední naděje… Prosím o Vaše zkušenosti.Nejhorší na tom vsem je, ze uz dost kvuli tomu trpím psychicky, nesnesu uz sama sebe, ale vůle nikde… :roll: :(

Mne nikdy moc diety nesly, a ani jsem po nich-kdyz uz jsem vydrzela - neshodila tolik, kolik bych potrebovala. Ve 34 letech jsem zacala pomalu behat, to bylo dobry, slo to dolu. Nepredstavuj si behani typu jako v reklame, ale takovy pozvolny, treba mezitim i chuze, a to denne pouhych 20 minut, a po mesici uz to bylo znat. A i fyzicka se vylepsila. Pro tebe by byla lepsi spis jen ta chuze, ale opravdu denne. Fakt 20 minut.
Ja se pak na to zvrtuti kotniku musela vybodnout na delsi cas a pak jsem se k tomu vratila az letos na jare. Jenze tentokrat mi to uz tak pekne dolu neslo, a to jsem se nabehala vic.
Syn me navadel do fitka, kam chodi, ja se tomu branila, ale pak mi to nedalo a sla jsem do toho. Zaplatila jsem si na 10 hodin trenerku, fajn zenskou, a musim rict, ze centaky sly dolu, ja se konecne citila mnohem lip, konecne nejake vysledky! No, odcvicila jsem si neco pres 2 mesice, nez fitka zavrely, a budu pokracovat v lednu. To bylo opravdu jedine, co mi pomohlo. A ten skvelej pocit z toho, ze jsem pro sebe neco delala, jak se mi zlepsila kondice, obleceni padlo lip..to se neda popsat.
Radim ti, vyprdni se na diety, zkrouhni sacharidy, a cukry, a najdi si fitko a trenerku. A to nekde pobliz tveho bydliste, dojizdeni by te zbytecne odrazovalo.
A neboj, i s takovou nadvahou muzes cvicit ve fitness, jen se ti musi uzpusobit na miru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 20:40

Anebo ty dobroty zkus odbourávat pomalu, aby to nebylo z plný sacharidový palby na nulu, to se nedá vydržet. Já každoročně držím čtyřicetidenní cukrový půst, a řeknu ti, že i když nemám problém s obžerstvím, tak je to nejkrušnější období v roce, a nad vodou mě drží to, že si po velikonocích ten koláček zase dám. Zkus na to jít pomalu, třeba pro začátek zavést pravidelné zdravé snídaně a omezit sladké nápoje. Zbytek tak, jak jsi zvyklá. No a až si na tohle zvykneš a přestane tě to omezovat, tak odbourat zase další položku (třeba brambůrky nebo uzeniny, nebo kdo ví, čeho zblajzneš nejvíc). Ale pořád by sis měla ponechat něco, na co se můžeš těšit, třeba odpolední kafíčko se sušenkou nebo tak, pak se ta dieta líp snáší. A hlavně, když jednou zklameš, a prostě se přejíš, tak to celý nevzdávat, ale od druhýho dne najet zase na režim. Uvidíš, ono to vyjde, Hodně úspěchů přeju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 20:44

Dekuji vsem moc za rady a za podporu.
Urcite budu chtít jako první úplně vynechat slazené nápoje. 😑

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 20:47

Mám 170 cm, na začátku roku jsem měla 129 kilo, teď mám 75. Cítím se skvěle, změnu stravování neberu jako dietu, už tahle budu jíst stále, zvykla jsem si maximálně. Dřív jsem funěla při chůzi teď běhám. Musíš přepnout v hlavě. Jo a jsem na lowcarb stravě. Jen ta kůže, ale už jsem byla u plastika na konzultaci na jaře půjdu na abdominoplastiku, do jara hodlám dát dolů ještě 7 kilo, teď už to jde pomalu, 3 kila mi vezme kůže a jsem na 65.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat