Hudební výchova - zpěv

5546
14.10.20 23:51

hudební výchova - zpěv

Ne, opravdu nechci řešit nic kolem Covidu a zákazů s tím spojených :lol: :kytka:

Jde mi o to, že shodou okolností nějak těsně před tím zpřísňováním opatření na školách jsem měla se synem (sekunda na osmiletém gymnáziu, takže sedmák) řeč, a z něj vypadlo, že ve škole při hudební výchově vůbec nezpívají 8o 8o 8o
Prostě ani v září, ani loni v primě, když se ještě do školy ten půlrok chodilo. Prý za celou dobu zpívali tak 3× a jinak drtí teorii.

Nějak mě to lehce šokovalo…Já už na srřední hudebku neměla, ale celou základní školu jsme opravdu prozpívali, bavilo nás to, byla to i duševní hygiena, člověka to naučilo mít ten zpěv rád a nestydět se a zpívat, uměli jsme desítky a desítky písniček… Nopak ta teorie (historie) se jela jen v minimální míře (si myslím - co si pamatuji ;) ) a určitě nás s tím nikdo netrápil, určitě jsme se na hudebku nedrtili na písemky :D

Co si o tom myslíte, nebo má to dítě některé z vás ve škole taky tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27684
14.10.20 23:53
@vulpes píše:
Ne, opravdu nechci řešit nic kolem Covidu a zákazů s tím spojených :lol: :kytka:

Jde mi o to, že shodou okolností nějak těsně před tím zpřísňováním opatření na školách jsem měla se synem (sekunda na osmiletém gymnáziu, takže sedmák) řeč, a z něj vypadlo, že ve škole při hudební výchově vůbec nezpívají 8o 8o 8o
Prostě ani v září, ani loni v primě, když se ještě do školy ten půlrok chodilo. Prý za celou dobu zpívali tak 3× a jinak drtí teorii.

Nějak mě to lehce šokovalo…Já už na srřední hudebku neměla, ale celou základní školu jsme opravdu prozpívali, bavilo nás to, byla to i duševní hygiena, člověka to naučilo mít ten zpěv rád a nestydět se a zpívat, uměli jsme desítky a desítky písniček… Nopak ta teorie (historie) se jela jen v minimální míře (si myslím - co si pamatuji ;) ) a určitě nás s tím nikdo netrápil, určitě jsme se na hudebku nedrtili na písemky :D

Co si o tom myslíte, nebo má to dítě některé z vás ve škole taky tak?

V sedmičce jsme už teda moc nezpívali. Většina se styděla. Já na zpěv chodila a vystupovala se sborem, tolik mi to nevadilo. Jestě tak Na tu svatů Katerinu nebo Macejko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
15.10.20 00:00

Je to škoda. Já mám neteř druhým rokem na 4 letem gymplu a hudební výchovu nemaji vůbec. Pak mají mít lidi vztah ke kultuře :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 00:04

Taky jsem byla na gymplu a nezpivalo se, maximalne par koled o vanocich. Jinak jsme jeli dejiny a to mne bavilo. Ale co bylo utrpeni byly noty a nasledne diktaty. Mela jsem tusim jen v prvaku

• Citovat
  • Nahlásit
60546
15.10.20 01:39

@vulpes u nás měli kluci výjimku kvůli mutovani, zpívat nemuseli.. Osobně jsem hudebku nesnášela, takže nwm, k čemu to slouží :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45715
15.10.20 02:21

Na druhém stupni s námi zkusila učitelka zpívat jednou. Nepochodila a pak už nás naštěstí ke zpěvu nenutila. Hudebka přeci nemusí být nutně i o hromadném zpívání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10766
15.10.20 04:52

Proc by měli zpívat?
Ja raději teorii a noty, ale myslím, že pro ty, co nehrají na nástroj, jsou noty zbytečné.
A zpívat fakt neeee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2585
15.10.20 05:04

Na základce, co si tak vzpomínám, děcka zpěv dost sabotovala.
Na gymplu, kde to už byl volitelný předmět, se zpívalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
15.10.20 05:13

Syn je v kvarte, teď už mají Hv v angličtině, ale od primy zpracovávají projekty, učí se teorii, historii, zpívají minimálně. Přijde mi to v pořádku, pro děti, které mají nadání, je ZUŠ.
Mám střední školu sociálního zaměření, my jsme sem tam zpívali, ale taky nás nikdo nenutil. Probírali jsme historii, teorii a učili se různé techniky, základy muzikoterapie spojené i s dramaterapii a arteterapii, které se používají u klientů v zařízeních sociální péče.

Na druhém stupni základky jsme taky zpívali jen někdy a jen kdo chtěl. Z mého pohledu je pro zájemce a pro ty, co mají rádi hudbu a zpěv, určen třeba školní pěvecký sbor nebo sbor v ZUŠ, ne hodina Hv ve škole jednou týdně. Co se týče znalosti hudební teorie a not, z mého pohledu to patří k všeobecnému vzdělání a měly by znát i deti, které na nástroj nehrají. Nikdy totiž neví, kdy to budou potřebovat.

Příspěvek upraven 15.10.20 v 06:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3675
15.10.20 06:08

Na gymplu mi přijde logičtější hudební teorie a historie. Dcera si zvolila výtvarku, z větší části mají dějiny výtvarného umění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5546
15.10.20 09:50
@Pears206 píše:
Syn je v kvarte, teď už mají Hv v angličtině, ale od primy zpracovávají projekty, učí se teorii, historii, zpívají minimálně. Přijde mi to v pořádku, pro děti, které mají nadání, je ZUŠ.
Mám střední školu sociálního zaměření, my jsme sem tam zpívali, ale taky nás nikdo nenutil. Probírali jsme historii, teorii a učili se různé techniky, základy muzikoterapie spojené i s dramaterapii a arteterapii, které se používají u klientů v zařízeních sociální péče.

Na druhém stupni základky jsme taky zpívali jen někdy a jen kdo chtěl. Z mého pohledu je pro zájemce a pro ty, co mají rádi hudbu a zpěv, určen třeba školní pěvecký sbor nebo sbor v ZUŠ, ne hodina Hv ve škole jednou týdně. Co se týče znalosti hudební teorie a not, z mého pohledu to patří k všeobecnému vzdělání a měly by znát i deti, které na nástroj nehrají. Nikdy totiž neví, kdy to budou potřebovat.

Příspěvek upraven 15.10.20 v 06:21

já jsem právě logiku toho zpěvu na ZŠ viděla v tom, že mají šanci potrénovat se ve zpěvu i ty děti, které nemají nějaký mimořádný talent a nebo nemají prostě možnost ZŠU (ono, ikdyž mají zájem nebo talent, kapacita tam není nafukovací)

- Že nauka patří mezi základní vzdělání, s tím beze zbytku souhlasím a i proto mi přijde zvláštní, jak to mají děti pochopit bez spojitosti s tím zpěvem (děti, které nehrají na nástroj, samozřejmě). Jen pouštět nahrávky…? :nevim:

Neumím si představit, že by se u nás na hudebce na ZŠ nezpívalo, že se dětem nechce nebo se stydí :D Hodně jsme totiž také zpívali na jazykových hodinách - na francouzštině, angličtině, ruštině…takže jsme na to byli opravdu zvyklí a bavilo nás to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5546
15.10.20 09:54
@Havlova píše:
Na gymplu mi přijde logičtější hudební teorie a historie. Dcera si zvolila výtvarku, z větší části mají dějiny výtvarného umění.

Vážně? My teda i na tom gymplu o výtvarku jen tvořili. Teorie tam vůbec nebyla, jen teorie k technikám (vrcholným hřebem bylo drhání :lol: :lol: )
Měli jsme nějakou zaslouženou umělkyni sochařku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5546
15.10.20 09:57
@g.sandova píše:
Proc by měli zpívat?
Ja raději teorii a noty, ale myslím, že pro ty, co nehrají na nástroj, jsou noty zbytečné.
A zpívat fakt neeee

a na výtvarce bys je taky nenechala malovat a na tělocviku cvičit? To je přece úplně to samé, stejná „výchova“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
15.10.20 17:36

Učit se noty a nezpívat (neposlouchat) mi přijde mimo. Znalosti je třeba propojovat s praxí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3675
15.10.20 17:48

@Fiialka Noty umím, zpívat ani omylem. Vlastně celá naše rodina má určitě husitské předky. Hudbu (s výjimkou metalu, rapu atd.) posloucháme rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama