Hypertonie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

OuiOne
Nováček 7 příspěvků 09.04.18 18:05
Hypertonie

Hezký den,

je tu nějáká maminka, jejíž miminko mělo/má hypertonii? Mému synovi byla diagnostikovaná cca. ve 2 měsících, teď jsou mu 4 měsíce. Samozřejmě cvičíme Vojtovu metodu. Miminko je hodně dráždivé, uplakané, špatně a málo spí, ale jinak prospívá velmi dobře. Za jak dlouho se Vám podařilo zvýšené svalové napětí vycvičit? A nějáké rady, jak to s uplakánkem zvládnout? První tři měsíce řval v kuse. Teď řve pořád, ale vydrží si i chviličku sám hrát… bez breku. Bojím se s ním chodit ven, protože jak chytne hysterák, nejde niják utišit. Nemá rád kontakt. Nevím, co dělat. Nějáké rady, zkušenosti? Děkuji za přečtení, jsem už zoufalá. :(

Reakce:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 09.04.18 18:11

@OuiOne Fakt nema rad kontakt? Moje mela lehkou hypertonii a milovala masaze, noseni v satku a plavani. Taky uklidnujici hudbu. Na zaklade ceho vam to diagnostikovali?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 22:50
hypertonie a očkování

Dobrý den, prosím nemáte někdo zkušenost s diagnostikovanou hypertonií u tříměsíčního kojence? Máme mít první očkování a někde jsem četla, že neurologové doporučují očkování posunout. děkuji za radu

OuiOne
Nováček 7 příspěvků 16.04.18 17:04
Očkování odloženo.

Dobrý den,

my máme očkování prozatím odloženo do 6. měsíce 8) Jinak jak je na tom Vaše dítě? Je hodně plačtivé?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 21:14

Dobrý den, náš chlapeček je hodně plačtivý, v podstatě vydrží přes den cca 1-2hod po té pláče, chce spinkat, musím ven do kočárku jinak neusne. Je hodně dráždivý, nesnáší hluk, kojím ho, ale stačí aby někdo vešel do místnosti a je po papání. Po každém kojení koliky, kapičky nezabírali, ani masáže bříška atd. děkuji za radu

dendidlo
Nováček 1 příspěvek 05.08.18 21:00
zaklony a rozpazovani

Dobry den, nasemu synovi byla diagnostikovana hypertonie asi ve 3m, ted mu je 5m, cvicime vojtovku, bohuzel jsme ted par tydnu necvicili kvuli vedrum a nemela jsem spravnou protiskluz. podlozku, uz ma velkou silu a moc ho neudrzim. Cvicime na brisku, nozicku do zabicky, hlavicku na stranu a mackame loketni kloub. Maly se strasne zaklani a je videt, ze ma napeti obrovske v hrudniku, kdyz lezi na zadech, velmi casto se zaklani a rozpazuje ruce, zatahne hrudnik ve spodni casti vse se mu “naleje” do horni casti. Lituji, ze jsem ted necvicila, zhorsilo se to, mi prijde…jinak je to krasne, skoro neustale, usmevave mimco…spinka celkem dobre, rve jen kdyz prehazuji na druhe prso :roll: jinak ockovani nam bohuzel nase neurolozka povolila :(( jinak chodime plavat, zatim nic moc, neplace, alé je hrozne neklidny..i ve vane (malo kdy je spokojeny)prosim, jak dlouho trva celkem silnejsi hypertonie, kdyz se znovu ponorime do vojtovky a budeme poctive cvicit? diky a drzime palce

kalie
Kecalka 351 příspěvků 05.08.18 22:15

No tak plati, ze cim mensi dite, tim lepsi vysledky…cim starsi dite, tim vic sily a odporu, hur se cvici. Tezko rict, jak dlouho to bude trvat. Co vam rekla rehabilitacni na kontrole? Jak ji to prijde? Nekolik tydnu necvicit je fakt moc, jako par dni ano, ale takhle…pretaci se uz na bricho? Jakym zpusobem? Pokud jde o ockovani, tak samozrejme neurolog dava souhlas, ale je na rodici, zda ockovat bude ci nikoliv. Nas maly mel tez neurologicky problem a ockovat jsem nenechala, byt mi nakrasne nekolik doktoru, reklo, at ockuju. I pres to jsem to odlozila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >