Náročné miminko, ví co chce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikoleta123
Povídálka 12 příspěvků 09.04.18 17:03
Náročné miminko, ví co chce

Přeji dobrý den vám všem.
nevím přesně, zda tady taková zkušenost už je, ale nevím přesně, pod čem bych to měla hledat. Mám 3 měsíčního chlapečka. Není to normální miminko, které se rádo nosí v poloze,,kolébka" ale vyžaduje být pouze zádíčkama k břichu. Už od porodnice je to tak, že nechce jen tak někde ležet. V postýlce spinká jen přes noc, přes den usne jen v kočárku. Nedokáže ležet na gauči a chce se jen nosit(vybírá si, jak mu to zrovna vyhovuje, jinak pláče). Snažím se ho zabavit knížkama, hračkama apod.. jenže nic nezabere. Prostě se začne vztekat a nevnímá nic kolem sebe. Dokud si nestopnu a nevezmu si ho k sobě, je zle. Ráda bych ho nosila, jenže už má 7 kg a je to na moje tělo náročné. Nosítko ani jiné obdobné prostředky nezabírají. Už jsem z toho zoufalá. Dokonce si sám vybírá, u koho chce zrovna být a cizí lidé mu nevyhovují. Chtěla jsem se zeptat, zda se s tím některá z vás setkala? Moje maminka dělala na novorozeneckém odd. několik let, ale s tímto se prý nikdy nesetkala.
Děkuji za případné odpovědi. :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Echt Kelišová 8395 příspěvků 09.04.18 17:29

Máš prostě jen zvědavé mimino. Počkej, až začne lézt. To si teprv užiješ.

JaneCase
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 09.04.18 17:36

@Nikoleta123 ano to popisujes presne meho prvorozeneho, uz od miminka si vydupaval co chtel a pres to nejel vlak, ale nepotesim te s vekem to bylo urputnejsi, nikdo neporadil, at jsem byla sebe vic dusledna, on byl „duslednejsi“, ted ve 2,5 letech uz se s nim da trochu domluvit a muzu rict ze je to uleva, ale ta palicatost je tam znat

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 09.04.18 17:49

@Nikoleta123 mne na tom neprijde nic zvlastniho, krome te zabavy nad knizkama a hrackama. Ve trech mesicich si holka se mnou „povidala“, osahavala mi oblicej, zpivali jsme ji, pasla konicky nebo se obracela. A bavil ji kolotoc a nekdy hrazdicka. Ale knihy? Jinak usla taky jen v kocaru a cizi lidi moc dlouho nesnesla

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 09.04.18 18:00

@Nikoleta123 normálně mrně.. nic zvláštního.. akorát si ho učíš, že s každým zabrečením hned běžíš brát ho, jak si usmyslí :lol: :mrgreen: a dávat ve 3 měsících knížku? to nechápu :think:

Matylda22
Povídálka 43 příspěvků 09.04.18 18:14

Tak ja predpokladam, ze je to mysleno jako obrazkova knizka, ja mam takovou s cernobilyma zviratkama a malej ji mel moc rad i ve 3 mesicich, rad u toho pasl koniky a dival se u toho na obrazky, takze na knizce nevidim nic spatnyho ;)
Jinak ja nemam zadnou radu, jen preju, at z toho kluk brzo vyroste, treba az se zacne vic hybat, tak ho budou zajimat i jiny veci a nebude si tak vymyslet :hug:

Uživatel je onlinebelladonna
Ukecaná baba ;) 2370 příspěvků 09.04.18 18:23

@martina.se podle mě to není, ze ho to uci. On to prostě teď tak potřebuje. Můj byl to samé. Můj k tomu mel ještě koliky a potíže s travenim a poloha jak popisuje zakladatelka byla jediná, kdy neřval. Vyrostl z toho. Kolem roku to bylo lepší, v roce a půl zase lepší, to se naučil chodit a teď po druhém roce už je to parťák. A fakt to nebylo o nějakém učení. Byl proste takto náročný drazdivy nespokojeny sám o sobě.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 09.04.18 18:35

@belladonna :think: u nás v tomto pomohl šátek.. :think:

Nikoleta123
Povídálka 12 příspěvků 09.04.18 18:41

@martina.se
Knížku samozřejmě obrazkovou pro nejmenší :-)

Nikoleta123
Povídálka 12 příspěvků 09.04.18 18:44

@Matylda22 dekuji :hug: knížka ho moc bavi, ale paseni koniku, to jeste ne. Jak kdy. Opravdu se musi dobre vyspinkat.:-)

Uživatel je onlinebelladonna
Ukecaná baba ;) 2370 příspěvků 09.04.18 18:49
@martina.se píše:
@belladonna :think: u nás v tomto pomohl šátek.. :think:

zkoušeli jsme, nepomohlo nic, ani šátek. Jen tedy ta poloha. Kočárek musel drncat určitým způsobem, jinak řev.. Kočárek jen těsně před usnutím. Já právě dávala hodně nadějí šátku, ale nelíbilo se.

Nikoleta123
Povídálka 12 příspěvků 09.04.18 18:52

@belladonna přesně takhle to mame i my. Kočárek musi správně rychle jet a správně drncat, jinak hysterak. Vozim ho jen a partner, protoze u ostatních place. :zed:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1738 příspěvků 09.04.18 18:59

@Nikoleta123 můj první syn byl hodne podobný. Přesně věděl co a jak chce prakticky od narozeni. Neskutečný maman, dodnes je dost svehlavicka. Ale uz se s nim da domluvit. No neporadím asi nic moc kromě trpělivosti. Jak rostl, trochu se to lepšilo. Jo a taky na nej hooodne plati nastavit pravidla a důsledně je dodržovat. Co řeknu, to plati.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1738 příspěvků 09.04.18 19:02

Jeste dodám - pozor na věcné ustupovani a dělání všeho podle mimca - aby ti to potom neprerostlo pres hlavu. V určité chvíli musíš převzít velení a udělat to po svém, řev neřev. Ono se dite časem přizpůsobí.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 09.04.18 19:27

@Nikoleta123 není náročné miminko, jen rád vidí… A v 3 měs. Není jeho mozek vyspělý na to aby se zabavil úplně knížka a atd… Jsou mu 3mesice! proste se rád nosí…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Zoufalý otec Meghan Markle: „Budu dělat ostudu, dokud se mnou nezačne komunikovat!“

Otec Meghan Markle dál útočí na Kensingtonský palác v médiích a vyhrožuje, že... číst dále >

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama