Hypoalergenní výživa kojence - jídelníček

563
9.2.05 10:37

Hypoalergenní výživa kojence - jídelníček

Ahoj holky,

můžete mi, prosím, napsat příklad jídelníčku kojence s hypoalergenní výživou? U malého se sice zatím žádná alergie neobjevila, ale já mám takové ty obvyklé alergie (pyl, prach) a navíc jsem bohužel alergická na jablka, takže malý je zatím taky nemá jíst. Jsme tedy teprve u prvního příkrmu - mrkve (a ani tu zatím malý takřka nechce), ale nějak nemám fantazii, co budu malému dávat dál, když vidím seznam věcí, které nesmí. Zatím je samozřejmě brzo, ale bílý jogurt a ovoce by časem byla prima svačina, jenomže s tím budeme muset počkat do jednoho roku. Navíc to, že nebude smět jablka je taky hrozně omezující, spousta receptů je s jablky, spousta hotových výživ. Co se týká oběda, tak tam problém nevidím, ale ty svačiny… Přece nemůže jíst každý den banán.

Můžete mi napsat pro inspiraci, co svým dětem dáváte?

Děkuju!

Ulrika a Andrýsek (6,5 měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1790
9.2.05 11:40

Ahoj Ulriko,

já bych určitě do konce 7. měsíce jen kojila. Potom můžeš zkusit třeba hruškovou přesnídávku, cuketu, brokolici, červenou řepu. To je zatím tak pro začátek. Malému je skoro 8,5 měsíce a já zatím taky převážně jen kojím, protože mi skoro nic nejí. Jen banán, samotnej bílej jogurt a přesnídávky. A zatím jsem se rozhodla, že to nebudu lámat přes koleno a budu dál kojit. Já mám ekzém, tak se taky snažím vyvarovat alergenů.

Taky se můžeš podívat v obchodě na hotová dětská jídla, na etiketách by to mělo být taky napsáno.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.05 12:01

Miroušku,

já bych ráda jen kojila až do sedméno měsíce, ale ani to se nedá lámat přes koleno. Malý za poslední měsíc takřka nepřibral, ve dne jí max po dvou hodinách a v noci ještě častěji, takže už mu to evidentně nestačí a dr. doporučila, ať zkusíme začít přikrmovat. Zatím tomu stejně moc nedá. Ono to, že je dítě potenciální alergik bohužel neznamená, že nebude mít hlad dřív než v sedmi měsících :D .

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
24
9.2.05 14:42

Ahoj Ulriko,
mám 6ti měsíčního chlapečka a také jsme ohroženi alergiemi. Kojila jsem jen do konce šestinedělí, pak se mléko ztratilo:-( Dávám BEBU H.A. a od konce 5.měsíce jsem malému dávala na dudlík mrkvovou šťávu od HIPPu a díky tomu se může po všech příkrmech s mrkví doslova utlouct:-) Zkusila jsem i špenát a brokolici, ale to úspěch nemělo. Nebudu mu to rozhodně nutit a dál mu prostě dávám vše s mrkvičkou. Přeju hodně úspěchů ve zvykání na mrkev:-)
viva a Tomík 6m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
9.2.05 17:14

Ahoj Ulriko,

mojí dceři sice už budou dva roky, ale moc dobře si pamatuju, jak jsem řišila tento problém. Já mám silný atopický ekzém a manžel klasickou pylovou alergii a tak jsem se snažila být opatrná, co se výživy týká. Chtěla jsem kojit do 7 měsíců, ale po krevním obrazu mi dr. doporučila přikrmovat od 7 měsíce. Začínaly jsme mrkví (pravda je, že jí Kája první týden moc nesnědla, ale to se poddá), druhý týden jsem přidala brambor a třetí domácí králičí maso (to bylo asi příliš brzy, teď už to vím) a postupně přidávala jinou zeleninu (brokolici, červenou řepu, cuketu, kapustu atd). Základ ale vždy tvrořila mrkev a brambory. Takto jsme vydržely do konce 8 měsíce, jinak jsem pouze kojila. Malá nechtěla ani žádné tekutiny. Od 8. měsíce jsem postupně začala přidávat ovoce (banán, jablko, hrušku, borůvky) a býlý jogurt. V této době jsem také začala kupovat kukuřičké křupky (nesolené). S lepkem jsem pomalu začínaly od 11 měsíce a stále jsem se snažila být hodně opatrná, nový prvek ve stravě nezavádět dříve než za 3 dny, abych vypozorovala případnou alergickou reakci.

Taky mu můžeš jídelníček oživit bezlepkovými obilovinami (jáhly, pohanka).

Malá sice měla trošku ekzému, ale teď se ztratitl a je klid.

Snad jsem alespoň trošku poradila.

Hodně štěstí přeje

Jana a Karolínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
24.2.05 18:11

Ahój,

taky nemůžeme do roka hodně věcí, ale nějak se to zvládne..
Pozor na ty kupované příkrmy, nedají se prakticky žádné použít..

Např. u Hipp je Jemný špenát - je tam ale smetana či mléko, nyní už nevím… Takže od Hipp můžeme jen Karotka, Karotka s brambory a Brokolice s rýží. Od Heinz brambory, mrkev a hovězí či kuřecí maso.
To jsou jediné příkrmy, které jsem dosud objevila, které nemají něco, co má malá zakázáno, tj.: pórek, hrášek, rajčata, papriky, smetana, mléko, sůl, celer. Jablka také nemůžem - malé naskočil ekzem, takže jedem z ovoce hrušky, banán, meruňky. Ze zeleniny mrkev, brambory, brokolici, květák, kedlubnu, petržel, růžičkovou kapustu, kuřecí maso. Do polévek dávám pohanku na zahuštění. Jáhly nás teprve čekají. Jinak dělám ráno mlíčko, dopolko várku ovoce, po poledním spánku zeleninový příkrm a odpolko rýžovou kaši či Sinlac kaši pro alergiky s ovocem či jen mlíčko, večer mlíčko - baštíme Bebu HA 2 Bifidus

Eva a Eliška 7,5 měsíce, 9kg, 70cm :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama