Hypotéka a smlouva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.11.17 18:36
hypotéka a smlouva

Prosím o anonym jinak smazat! Holky jak byste reagovaly vy, v mé situaci? S manželem jsme spolu 7 let, manželé 5 let, mame spolu dcerku 4,5 let a máme strídavou péči s bývalkou od mažela. Takže s námi je ještě manželův syn 11 let, ale tráví u nás většinu času již od jeho tří let. Než jsem otěhotněla, pracovala jsem, potom jsem šla na mateřskou a jelikož práce byla na dobu určitou tak jsem po mateřské šla na UP. Tam jsem ještě pět mesícu brala podporu a ted asi rok nemam zadny prijem. Manžel pracuje celou dobu. Na začátku vztahu to byla práce, ktera nebyla moc dobře placená takže jsme setrili, ale žili normálně. Poslední dva roky manžel pracuje jinde a vydělává o hodně víc (i když spoustu casu tráví v práci). Vydělává tolik, že žijem všichni 4 z jeho platu a ještě ušetříme. (což se ted hodí jelikož mám zdravotní problémy a nevím zda bych zvládla pracovat). Takže je to tak, že manžel pracuje a já se starám o domacnost, dcerku, nevlastního syna (ukoly, vylety atd). Zijeme v dvougeneracním domě s tchanovci.Nic moc vztahy no.. snime o vlastnim bydleni. Cele patro jsme zrekonstruovali (měli jsme pujcku plus nasetreno z nasich spolecnych penez..manzel investoval vic).. Ted mi manzel oznámil, že uvazuje o hypotéce tak cca za rok, ale ze by si ji vzal jen na sebe. A kdybychom se pry nekdy třeba rozvedli, tak chce abych mu podepsala, že dům je jeho aby mi nemusel vyplácet půlku. Ze samozrejme by mi dal nejake penize, ale ne dům. Ze stejne on pracuje, já ne a on by to platil atd… jsem z toho v rozpacich. Veskere finance, najem, tel, nakupy má na starosti on. Od zacatku to tak bylo…samozrejme penize byli v hrnku a kdyz jsem chtela a nebo potrebovala, kdykoliv jsem si mohla vzit. Nevim vubec jak to mam brat :nevim:.. tvrdi, že ma strach ze ho opustim treba nekdy a jeste mu budu chtit vzit dum.. Jak byste to braly vy?

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Kelišová 6052 příspěvků 14.11.17 18:40

Blbě. Určitě bych nic nepodepisovala bez porady s pravnikem, abys jednou nebyla s holým zadkem

pikola
Neúnavná pisatelka 16579 příspěvků 14.11.17 18:42

Přišlo by mi fér, že by jste ho měli jako rodina i se všema právama. Pak ale záleží na tobě, jak to vezmeš, ale vše za manželství je obou.

Šarlota4
Kelišová 7355 příspěvků 14.11.17 18:43

Zajimalo by me, zda by to takto bral i kdyby jsi pracovala. Jinak na jednu stranu ho chapu ma pravdu, mela by jsi narok na pul domu. Ale na druhou stranu on pracuje a ty pecujes o deti a domacnost. Coz se penezi vycislit neda, ale je to potreba vic nez si on mozna mysli. Nevim nasla bych si byt tebou privydelek a setrila si sama pro sebe.

catherine100
Nadpozemská drbna 29324 příspěvků 14.11.17 18:46

Jak bych to brala, jednoduše bych mu spočítala na papír svoje „služby“ a pak mu to omlatila o hlavu :think:

Sany80s
Závislačka 4923 příspěvků 14.11.17 18:48

Brala bych to velmi negativně.
Asi bych se objednala do poradny. A hodně rychle bych si našla práci, abych nebyla tak závislá.
V poradně bych řešila, jak vysvětlit manželovi, že za těchto okolností bych s ním nemohla setrvat ve vztahu.

Ivan PPZ
Závislačka 4849 příspěvků 14.11.17 18:48

Nějaké podepisování bych moc neřešil. Zrušte SJM, nebo něco takového. Bez právníka ani ránu. S tím rozdělováním a pod. to není milé a reakce se dají chápat z obou stran.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 38848 příspěvků 14.11.17 18:52

Tak čistě z finančního hlediska mi to přijde celkem fér vzhledem k tomu, že by ten barák měl zacálovat celý on. Ono je sice krásný, že jste manželé, jenže ty domů nedoneseš ani korunu, takže nějak nevím, proč bys měla mít nárok na polovinu domu v případě rozvodu :nevim: Nebo se chystáš najít si práci?

Anonymní  14.11.17 18:52

Já jsem mu řekla, že mu nic nepodepisu. A nebo ať tam napíše, že mi dá třeba milion a dům si nechá (částku jsem placla) a že stejně nechápu to myšlení na rozvod. Barák je na jeho rodiče i když jsme tady investovali. Auto je na tchána a vlastně i teď kdyby chtěl tak bych odešla s holým zadkem. Nikdy jsem nad tím neuvazovala… ví, že teď bych pracovat nezvládla.. možná za půl roku..

Doe_Jane
Závislačka 4043 příspěvků 14.11.17 18:54

To asi není z jeho hlavy, co

pikola
Neúnavná pisatelka 16579 příspěvků 14.11.17 18:55
@Anonymní píše:
Já jsem mu řekla, že mu nic nepodepisu. A nebo ať tam napíše, že mi dá třeba milion a dům si nechá (částku jsem placla) a že stejně nechápu to myšlení na rozvod. Barák je na jeho rodiče i když jsme tady investovali. Auto je na tchána a vlastně i teď kdyby chtěl tak bych odešla s holým zadkem. Nikdy jsem nad tím neuvazovala… ví, že teď bych pracovat nezvládla.. možná za půl roku..

Tak to neřeš teď, ale za ten rok a mezitím si najdi práci. Pokud on uvažuje takhle, tak bych přispěla do rozpočtu taky a tím mu zavřeš pusu. Nepřistoupila bych na jeho nabídku, ty se staráš o něj a děti, tak proč pak odejít s holým zadkem.

Anonymní  14.11.17 19:02

@Tunrida beru to tak že nelezim doma na gauči. Vařím, uklízím, starám se o malou i o jeho syna jak nejlépe umím a on právě proto může být v práci kdy potřebuje.. on mi na to řekl, že by to zvládl, ale nevim. Nesmím teď kvůli zdraví ani řídit auto a možná bych zvládla nějakou brigádu nebo zkrácený úvazek, ale 8 hod ne.

Pavelkowa
Kecalka 187 příspěvků 14.11.17 19:15
@catherine100 píše:
Jak bych to brala, jednoduše bych mu spočítala na papír svoje „služby“ a pak mu to omlatila o hlavu :think:

Dokážeš vyčíslit svoje služby na peníze??? :mrgreen: Dost by mě zajímalo, jako by takový rozpis hodnoty služeb vypadal. :mrgreen:

catherine100
Nadpozemská drbna 29324 příspěvků 14.11.17 19:18

@Pavelkowa stačí abych vzala jen průměrnou mzdu uklízečky, kucharky, taxikáře, hlídání pro děti atd. :mrgreen:
Naštěstí to řešit nemusím, protože můj manžel vi, jaká je to pakárna a je rád, ze to nemusí dělat :mrgreen:

Janina B1
Kecalka 313 příspěvků 14.11.17 19:25

Hele racionálně,
Chlap má živit rodinu, ženská uklízet. To bysme spadli zase do středověku, nebo?
Teď jde o to, zda manžel doma něco dělá. Ale jestli ti platí i hadry, telefon a všechno, tak se mu nedivím.
Pokud jsi vážně nemocná, máš právo na nemocenskou. Jako platit všechno a pak tě vyplácet bych nechtěla.
Omlouvám se za drsný názor, ale znám holky, co tohohle dost využívají.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nová Ashley Grahamová? Boubelka v negližé je módní hvězdou kampaně

Plné křivky mohou být neskutečně sexy. Ukazuje to plus size modelka Ashley... číst dále >

Manžel i dcera se zabili, Heleně zůstala vnoučata. Televize jim pomohla

O pomoc pro svou babičku napsala tentokrát do televizního pořadu Mise Nový... číst dále >

Reklama