Reklama

Indikace k císaři přes ortopeda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barboramala
Povídálka 16 příspěvků 11.02.17 09:51
Indikace k císaři přes ortopeda?

Ahoj, může indikovat ortoped císařský řez? Moje sestra je těhotná a má skoliozu s bolestmi, chodila na rehabilitace a nyní je v pátém měsíci a vše za ní dělá manžel, oblíká jí atd. Sestru hrozně bolí kyčle a záda a říkala, že si nedovede představit normální porod. Co byste dělaly na jejím místě? Může ortoped jí doporučit císaře?

Reklama

Reakce:

Doctus
Závislačka 4360 příspěvků 11.02.17 10:40

@barboramala
Tak může vystavit zprávu o tom, že pacientka z ortopedických důvodů není schopna vaginálního porodu (skolióza, omezená flexe v kyčlích; vystupňovaná flexe v kyčlích je mimochodem jedním z manévrů na dystokii ramének) a že doporučuje gynekologovi / porodníkovi zvážení indikace císařského řezu.

Není na tom nic útočného, porodník by se po takovém vyšetření neměl urazit, neboť mám obavu, že on sám by zevrubné ortopedické vyšetření nezvládl. Když uvidí omezenou pohyblivost v kyčlích, tak by byl blázen, pokud by dopředu neindikoval císařský řez. Protože kdyby se něco posmolilo, tak ve zprávě by měl jasně dané, že na to měl pomýšlet. Porodníci jsou jednou nohou v kriminále, takže si myslím, že by s císařským řezem neměl být problém. Nehledě na to, že mezi indikace patří i osobní přání pacientky. Jsou pracoviště, která tuto indikaci neuznávají, pacientky tedy jdou o dům dál.

Příspěvek upraven 11.02.17 v 10:45

barboramala
Povídálka 16 příspěvků 11.02.17 10:44

@Doctus jenže sestra odmítá rentgeny, skoliozu má, rentgen naposledy dělaný před 5 lety snad a pak už na ortopedii nikdy nešla, protože se bojí rentgenů. Takže pak nevim, jak jí případně napíše indikaci. Ale je absolutně neschopná, chodím za ní jí taky pomáhat, asi jí to hodně bolí, ale odmítá i injekce na ulevení od bolesti.

Doctus
Závislačka 4360 příspěvků 11.02.17 10:46

@barboramala
Tak pokud není gynekolog slepý, tak ji na ortopedii pošle, aby to posoudil. Omezenou hybnost v kyčelních kloubech by mohl poznat i na gynekologickém křesle.

Russet
Extra třída :D 10359 příspěvků 11.02.17 11:01
@barboramala píše:
@Doctus jenže sestra odmítá rentgeny, skoliozu má, rentgen naposledy dělaný před 5 lety snad a pak už na ortopedii nikdy nešla, protože se bojí rentgenů. Takže pak nevim, jak jí případně napíše indikaci. Ale je absolutně neschopná, chodím za ní jí taky pomáhat, asi jí to hodně bolí, ale odmítá i injekce na ulevení od bolesti.

Tak jako těhotné jí ho snad dělat nebudou, ne? Pokud ji teď už musí někdo jiný oblékat, tak jak to bude zvládat na konci těhotenství?! Ještě před těhotenstvím měla napochodovat k doktorovi a nechat se prohlédnout, zda otěhotnění nebude pro páteř problém. A to si jako tu skoliózu pěstuje? Myslela jsem, že se nosí korzet a musí se cvičit. Pravidelné prohlídky u lékaře že jsou nutné :nevim:

barboramala
Povídálka 16 příspěvků 11.02.17 11:12

@Russet nutné by měly být, ale ona to zanedbala. Na rehabilitace chodila, ale jakmile jí hnali na rentgeny, tak přestala chodit k ortopedovi, protože sestra je názoru, že z toho chytí rakovinu. Ortoped jí strašil, že dostane korzet a to se sestře ve 20 letech nezamlouvalo, tak od té doby už na ortopedii nešla. Samozřejmě doma si nezacvičí a teď dopadla takhle.

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 11.02.17 11:23
@barboramala píše:

Ony rentgeny bolí? Že se jich bojí? Jde spíš o výmluvy.
Koukám, že ve všem.

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 11.02.17 11:50
@barboramala píše:
Ahoj, může indikovat ortoped císařský řez? Moje sestra je těhotná a má skoliozu s bolestmi, chodila na rehabilitace a nyní je v pátém měsíci a vše za ní dělá manžel, oblíká jí atd. Sestru hrozně bolí kyčle a záda a říkala, že si nedovede představit normální porod. Co byste dělaly na jejím místě? Může ortoped jí doporučit císaře?

Tohle neni sranda, moje sestra ma take skoliozu a co vim, tak doktor ji nakazal posilovat zadove svalstvo i kvuli budoucimu těhotenství, na páteř je to velky zaprah a jednou ji ceka CS. Jako mladsi nosila i korzet a rozhodne ji nedelali rentgeny denně.
Tvou sestru nechapu, jestli uz v 5 mesici ji musite oblekat a nemuze nic, pak to zanedbala neskutečně, jen kvuli tomu, ze se boji par rentgenovych snimku, skonci radeji na voziku? :zed: 8o
Jako tehotne ji rengnen ted stejne nikdo neudela, pokud to nebude opravdu, opravdu nutne. Nažente ji k doktorovi a doufej, ze to jeji pater ustoji…

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 11.02.17 12:04

Nebo je mozne, ze ji to zase tolik neboli, jen ji vyhovuje vsechen ten servis od Vas. Jinak nechapu proc uz nekam nesla, sama vi nejlip, jak na tom fyzicky je.
Jestli uz v 5 mesici se citi takhle, co bude delat 9tem?

Russet
Extra třída :D 10359 příspěvků 11.02.17 12:13

@barboramala
Zkus ji přemluvit na toho ortopeda. Nevím, jak vyleze „na kozu“ u gynekologa…Pokud k němu teda chodí. Jestli má bolesti, může stres z toho přejít na dítě.

Sara1803
Nováček 10 příspěvků 95 inzerátů 11.02.17 12:17

Nechci Vám kazit iluze, ale taky mám skoliózu a nutné je pouze cvičení, návštěvy ortopeda jsou jen při problémech. V prvním těhotenství jsem kvůli bolest kyčle tři týdny před porodem nechodila a stejně po mě chtěli rodit normálně, naštěstí mi pro nepostupující porod udělali císař. Ortopedka mi jen mezi dveřmi řekla ať nechodím nebo ať to vydržím. A ať se nedivím, že mám takové problémy když jsem tak přibrala (6,5kg). Druhý ortoped mě alespoň vyšetřil. Po porodu mi udělali rentgen a stejně nezjistili příčinu, po třech týdnech jsem začala o berlích pomalu zase chodit.

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 11.02.17 12:35

@Sara1803 Tak je jasný, že ji doktor může říct, že to není tak závažné… stupeň skoliózy je u každého jiný, ale to může posoudit zas jen lékař, proto by k němu měla jít, pokud má problém, tak jako tak.

Sara1803
Nováček 10 příspěvků 95 inzerátů 11.02.17 12:56

@PandaVanda Neříkám, že tam chodit nemá, už tam měla být dávno. Ale u mě taky bylo bez šance tlačit a stejně to v podstatě nikoho nezajímalo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama