Indukční vs. plynová varná deska?

61
14.4.20 21:30

Indukcni vs plynová varna deska???

Ahoj holky, chystáme se na rekonstrukci chcem dělat v byte el. rozvody nemáte zkušenost s cenou + - v byte 3+kk? A tudíž bude nová kuchyň máte někdo zkušenosti či je lepší indukce nebo plyn? I kvůli dětem mám malou dracici 4 roky tak mě zajímá jestli tu indukcni desku sama nezapne nebo neco aby se nespalila ????…moc děkuju za reakce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
14.4.20 21:38

My mame indukcni desku, je na ni zamek. Takze si ji deti sami nezapnou. Jinak musim rict, ze se pritelovi jednou stalo, ze zapomel indukcni desku vypnout a odjel pryc, kdyz se vyvarila v hrnci voda, indkucni deska se vypla sama a nastesti jsme nevyhoreli.Ja jsem s indukci spokojena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6548
14.4.20 21:40

Za me indukce, rychle vareni, lze dat zamek, pri prehrati se sama vypne, to same, kdyz napr. naprska voda pri vareni brambor ven.
Jen jsem musela koupit jine nadobi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
14.4.20 21:41

O indukci se nespalí, ty plotýnky se sami od sebe nezahřívají. Navíc my tam máme i dětskou pojistku. Podle mě je mnohem lepší než plyn (ten má mamka) -snáz se reguluje, čistí.. jen musíš mít speciální nádobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
14.4.20 21:43

No plyn jsme měli doma a teď máme indukci.

výhody indukce - rychlost vaření (při power boostu je var rychlejší než ve varné konvici), dobře umyješ, pokud máš s rámečkem tak se z toho tolik nevylije, ale zase se hůř čistí; u některých se dají spojit plotýnky, a tak máš větší varnou plochu; speciální nádobí (teď už snad není takový problém); i když jí vypneš a sundáš hrnec, tak chladně během chvilky; dětská pojistka (ale někdy mě štve, protože se při každém dotyku musí dektivovat)

nevýhody indukce - musíš být opatrná, aby se nerozbila; sice se vypne, když se na to něco rozlije, ale hrnec připálíš hned; bez elektriky si neškrtneš

výhody plynu - dáš tam většinu nádobí, pojistka při zhasnutí plamenu, uvaříš si, i když nejde elektrika; nažhavíš tam uhlí do vodní dýmky :)
nevýhody oproti indukci - pomalejší, hůř se čistí; přijde mně, že se na zdi u sporáku dělají takové mastné mapy, spálíš pár utěrek

jinak konkrétně k té dětské pojistce, tam se to dítě naučí docela rychle, když tě vidí, jak to odemykáš…ale stejně tak u plynu, to zase není tak těžké to zapnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52220
14.4.20 21:43

Ani jedno není lepší nebo horší, jen každýmu vyhovuje něco jinýho. Já indukci nesnáším, nelíbí se mi, blbě se mi na ní vaří, ještě to na mě drze pípá, a vypadá to fakt tak… neútulně.
Rekonstruovali jsem čerstvě a mám plyn s 5 hořáky, prostřední velký na wok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
14.4.20 21:51

Za me indukce a už nikdy nic jinýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4912
14.4.20 21:56

Indukce. Za mne je plus rychlost varu na boost a rychla moznost regulace ( to jsem mela vzdy za plus u plynu, ze se da hned stahnout plamen, ale indukce to umi taky). Plus snadny uklid. Elektrickou varnou konvici jsme vyhodili a vodu ohrivame rychleji v konvici na indukci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
14.4.20 22:07

Taky mam 5ti plynovej a miluju to. A nejradsi varim na kamnech- ohni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18512
14.4.20 22:18

Zažila jsem 2rekonstrukce kuchyně, nikdy jsem nechtěla indukci. Vždy jen plyn a miluju ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
14.4.20 22:36

Měla jsem na výběr (komplet rekonstrukce vč. elektřiny) a mám plynovou desku, vařím na plynu odjakživa. Pojistku proti zhasnutí to má, nerez se čistí dobře, regulace plynulá… Za mě jediná nevýhoda je mastnej prach, co se usazuje v kuchyni, tomu se člověk nevyhne. S indukcí zkušenost nemám, nejvíc mě odradilo, že dost lidí tvrdí, že ta deska vydává zvuky, to by mi lezlo na nervy (ještě pořád slyším takovýto vysoký elektropípání, ke stáru už to asi není nutný řešit).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
14.4.20 22:36

Mám 2 plotýnky indukce a 2 plynu (nechtěla jsem se ho vzdát) na jedné celistvé desce. Hleděli na mě jak v prodejně elektra, tak hoši co mi montovali kuchyň :mrgreen: jsem spokojená jak to mám, neměnila bych

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52220
14.4.20 22:38

@Meduzata @lachtanice86
Taky skryti pyromani :mrgreen:
Mam mrizku zblast pro kazdy horak, jde to dat do mycky, udrzba v pohode. A jeste to vypada dobre. Indukcni deska je nuda :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3663
14.4.20 22:40

Záleží, jak moc seš zapálená do vaření.
Nějakému poloprofesionálovi bych asi doporučila spíš plyn - mimo jiné třeba kvůli tomu woku, co tu už byl zmíněn. Je víc technik, kde se fakt hodí plamen.
Jinak stačí indukce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
14.4.20 22:41

Já nejsem teda zadnej velkej vařič, ale mám zkušenost s indukcí, elektrikou a plynem. Nejlepší za mě indukce. Teď mám plyn a kvetu z toho. Nebaví mě ten sporák mýt, hrnce se mi opálily, chce to asi cvik, ale až si budu zařizovat svojí kuchyň tak plyn rozhodně ne. Jediný plus je ta regulace teploty. Já se vždycky i spalim o ty ucha, ale asi je to o zvyku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat