Infantilní spasma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eviknufik
Stálice 53 příspěvků 19.12.17 04:52
Infantilní spasma

Ahoj holky, malý má 7 týdnů a bojím se, že má Westa:cry: někdy, když leží v klidu nebo se hýbe, najednou mu vystřelí ruce i nohy. K Dr jdu dnes, ale video se mi nedaří natočit
Chtela bych zajít někde v Brně na neurologii, aby nám natočili EEG, ale všude jsou dlouhé objednací lhůty. Myslíte, že když sjedu na pohotovost, tak mi EEG udělají? Předpokládám, že bych musela jet asi večer. Vím, že je ještě mladý a že má nedovinutou nerv soustavu a nekoordinovaně pohyby, mezi to ale určitě nepatří, že mu občas vyletí nožky i ruk do vzduchu. Jaké máte vy projevy?

Reakce:
Judithkaj
Nováček 19.12.17 05:00

Dítě by měl vidět váš dětský lékař. Pokud rozhodne, ze vaše obavy jsou oprávněně, zavolá na příslušné pracoviště a eeg se natočí hned.

eviknufik
Stálice 53 příspěvků 19.12.17 05:15

A na EEG by to bylo vidět, i kdyby mu zrovna končetiny nevystrelovaly? Nebo jen při tom?

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 20.12.17 08:58

@eviknufik
a nemuze se treba leknout? Vystreleni koncetin je u takhle maleho miminka normalni, kdyz se neceho lekne, je to jeden z reflexu

eviknufik
Stálice 53 příspěvků 20.12.17 09:05

@Aradhell asi ano, včera jsme byli u Dr na kontrole a říkala, že je to u tak malých dětí normální, tak mě zklidnila. Nejlepší je nečist vůbec nic na netu

j-p
Extra třída :D 11741 příspěvků 20.12.17 09:17

@eviknufik měli jsme to samé asi v 8.měsících až 12.mesicich. A bylo to přesně jak píšeš. Nevyvinuta nervová soustava. Zjistovali jestli nemá epilepsii a naštěstí nic.Taky mne to desilo.

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 20.12.17 12:25

@eviknufik
presne tak, opravdu je zbytecne lezt po netu a hledat, co vse by mohlo diteti byt :) mam skoro trimesicni holcicku a take radeji nikde nic nehledam, nesrovnavam apod. Dochazime klasicky k pediatrovi a na ruzna bezna vysetreni (kycle, apod.) a vse v poradku, neni treba se stresovat.

eviknufik
Stálice 53 příspěvků 20.12.17 12:43

@Aradhell jj přesně tak, odstřihnu raději kabely:)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >