Informace k rodičovskému příspěvku

Anonymní
14.12.19 21:05

Informace k rodicovskemu prispevku

Ahoj maminky, zdravim Vas pri sobote :hug: Prosim o zachovani anonymu - osobni informace, jinak smazat, dekuji moc. Mam prosty dotaz ohledne navyseneho rodicovskeho prispevku, na ktery si ale neumim odpovedet :mrgreen: Od poloviny listopadu jsem presla z materske na rodicak (s mladsim synem), vybehala jsem si informace o vysi denni davky v ramci vymerovaciho zakladu, abych mohla vycerpat rodicak za co nejkratsi dobu a vysledkem je, ze budu dostavat okolo 20 tisic mesicne a budu prispevek pobirat cca okolo roku - tak jsem si to predstavovala. A ted moje otazka - po lednovem navyseni rodicovskeho prispevku o tech 80000 to bude prosim jak? Budu muset znovu navstvit urad a neco vyrizovat? Nebo mi zachovaji tech dvacet tisic a tech novych 80000 se pripoji za to a budu jakoby pobirat o 4 mesice dele? Nebo mi to rozpocitaji do tohoto soucasneho? Pri me posledni navsteve uradu tam byla tak ‚ochotna‘ pani, ze mi na tento muj dotaz uplne odmitla odpovedet :mrgreen: Dekuji vsem za reakce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1093
14.12.19 21:08

Automaticky to prodlouzi :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9318
14.12.19 21:11

Tak ona ti ani neměla co odpovědět, když novela není schválená. Pokud schválená bude, tak se ti automaticky navýší celková částka na 300 tis. a budeš rodičák pobírat o těch pár měsíců déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53231
14.12.19 21:18

Jestli to schválí, budeš pořád brát stejnou částku, jenom o pár měsíců déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
14.12.19 21:19
@Lendeš píše:
Tak ona ti ani neměla co odpovědět, když novela není schválená. Pokud schválená bude, tak se ti automaticky navýší celková částka na 300 tis. a budeš rodičák pobírat o těch pár měsíců déle.

jen tak mimochodem kde to vázne ted? Senátoři to vrátili poslancům? nebo u senátorů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.19 21:22

Diky vsem za reakce ;) Ptam se jen orientacne, protoze me to zajima. A i kdyz to nebylo schvaleno jeste (taky by me zajimalo, kde to vazne :think: ), tak pani na urade mohla odpovedet aspon to, co vy ted, ze jo :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
105
14.12.19 21:25
@ka2ka píše:
jen tak mimochodem kde to vázne ted? Senátoři to vrátili poslancům? nebo u senátorů?

Senatori vratili zpet do snemovny..ta podle dostupnych informaci bude RP projednavat pristi tyden myslim ze 17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
14.12.19 21:26

Já se trochu přimotám s dotazem. Jestli to schválí a já si půjdu navýšit tu měsíční částku. Tak co si mám vzít s sebou??? Zase rodný list a ten výměr že sociálky??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
14.12.19 21:29
@kavenka píše:
Já se trochu přimotám s dotazem. Jestli to schválí a já si půjdu navýšit tu měsíční částku. Tak co si mám vzít s sebou??? Zase rodný list a ten výměr že sociálky??

Zvysovala jsem v srpnu a stacil vyplneny formular uradu o zmene vyse davky…vymer jsem nemela a rodny list sice ano ale ani jedno po me pani nechtela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
14.12.19 21:36

@peskovas moc děkuji za odpověď :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21042
14.12.19 21:41

Paní ti nemohla říct nic, protože sama nic neví a nesmí šířit nějaké domněnky. Jestli se ti teda stihne schválit, tak jak to navrhli, tak by se ti to prodloužilo o ty 4 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12317
14.12.19 21:42

Já bych řekla, že to neprojde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
14.12.19 21:48
@peskovas píše:
Senatori vratili zpet do snemovny..ta podle dostupnych informaci bude RP projednavat pristi tyden myslim ze 17

díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7908
14.12.19 22:22

@peskovas @ka2ka http://www.psp.cz/…historie.sqw?… na schůzi od 16.12., ale kdy se k tomu dostanou je věc druhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3815
15.12.19 11:24

Taky mám pocit, že vyšplouchnout ty maminy, co si prodloužily do ledna :lol: to ušetří prachů ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat