Elterngeld a Kindergeld

Anonymní
12.12.19 13:16

Elterngeld a Kindergeld

Dobrý den, je tu někdo kdo rozumí německým právům a nebo by mi mohl pomoci? Otec našich 2 děti utekl do Německa v červnu 2019. Dluží na výživném 50 000 už má trestní oznámení na policii a resi se exekuce v Brně. Na úřadě mi řekli že mi zastavují rodičovský příspěvek a přídavky na děti ze spadam pod Německo(nemám tu pracovní poměr) Žádosti jsem už odeslala do Německa. Otec dělá naschvály a schválně problémy a nechce spolupracovat a vydat potřebné podklady k vyřízení Elterngeldu a Kindergeldu. Teď už mě úplně ignoruje. Chová se strašně. Jde mi o to, že jsem samozivitelka dohromady 4 dětí a na ty 2 menší nemám žádné příjmy ani z jeho strany ani z úřadu. Nevíte někdo jestli by mi někdo pomohl v Nemecku nejlépe česky hovořící. Elterngeld trvá až rok než se to vyřídí a Kindergeldy taky pár měsíců. S jeho nespoluprácí se to akorát všechno prodlouží. O děti zájem nejeví. Nic jim nedá a nikdy nedal. Vím o úřadě Jugendamt v Nemecku že kdybych ho tam udala že dluží v ČR 50 000 na vyzivnem měl by problém. Ale prej tam musím aspoň poprvé osobně. Což je pro mě nepřípustné. Jelikož nemám auto a neumím německy. Neporadil by mi někdo kam bych se mohla obrátit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6920
12.12.19 13:24

Proč chcete vyřizovat dávky a přídavky v německu, když tam ani nebydlíte? Však český RP je snad ještě výhodnější a na delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
12.12.19 13:24

Jestli zijes v CR a deti tam maji trvaly pobyt tak mas podle me na rodicak i prispevek normalne narok. Kdo a kde je otec podle me nehraje roli. Mate od soudu rozhodnuti o svereni do pece? S tim bych tam zasla. Nechapu :nevim: Pokud se pletu, tak me opravte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
12.12.19 13:25

@Cenarius Nechce, pise, ze ji UP stopl rodicak a prispevek na deti s tim, ze pod CR nespada…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6920
12.12.19 13:27

@KaroliS to ale na základě něčeho muselo vzniknout a to zakladatelka nepíše. Jen kvůli tomu, že otec začal pracovat v německu to určitě nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25693
12.12.19 13:29

Pokud jste manželé a ty na rodičovské nemáš trvající pracovní poměr tak musíš opravdu žádat tam. Jelikož živitel je v Německu kde odvádí daně. Bohužel. Najdi si někoho, takových lidí je spousta kdo to dělá. Pokud to opravdu umí rok to trvat nebude určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25693
12.12.19 13:30
@Cenarius píše:
@KaroliS to ale na základě něčeho muselo vzniknout a to zakladatelka nepíše. Jen kvůli tomu, že otec začal pracovat v německu to určitě nebude.

Ano je, jelikož odvádí daně tam. A ona práci nemá, tudíž ji živí ten stát kde je zaměstnaný manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
12.12.19 13:36

Kontaktuj tyto úřady. Předlož jim dokumenty, které máš v ruce a jedině tam ti mohou s něčím pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 13:49
@Cenarius píše:
Proč chcete vyřizovat dávky a přídavky v německu, když tam ani nebydlíte? Však český RP je snad ještě výhodnější a na delší dobu.

Dnes mi přišel papír z úřadu práce že se rodičovský příspěvek pozastavuje do doby jak se vyjádří Německo. A i přídavky z Německa. Spadam tam prej kvůli tomu že nemám v ČR pracovní poměr.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 13:52
@KaroliS píše:
Jestli zijes v CR a deti tam maji trvaly pobyt tak mas podle me na rodicak i prispevek normalne narok. Kdo a kde je otec podle me nehraje roli. Mate od soudu rozhodnuti o svereni do pece? S tim bych tam zasla. Nechapu :nevim: Pokud se pletu, tak me opravte.

Vsechno tam ví a mají, X krát jsem jim tam říkala že otec není zivitel rodiny a není posuzovanou osobou v domácnosti a nemám s ním nic společného. A oni argumentovali že mám. On je otec a má vyživovací povinnost já matka a máme spolu děti. Argumentujou tím že já mam ukonceny pracovní poměr k 31.3.2019 tudíž spadam pod Německo. Tady nehraje asi role kde ziju a, kde tíhou děti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 13:54
@Cenarius píše:

Ano je to tím že otec začal pracovat v Srn 29.7.2019.mam to napsané v papírech z úřadu práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 13:56
@pikola píše:
Pokud jste manželé a ty na rodičovské nemáš trvající pracovní poměr tak musíš opravdu žádat tam. Jelikož živitel je v Německu kde odvádí daně. Bohužel. Najdi si někoho, takových lidí je spousta kdo to dělá. Pokud to opravdu umí rok to trvat nebude určitě.

Nejsme manželé, jsme dávno rozešlí. Máme rozsudky i o svěření dětí do péče. Ještě mi vynadali že jsem jim to nenahlasila dřív. Když s ním asi nejsem v kontaktu a nekomunikuju s ním tak jsem to asi nevěděla.

• Citovat
  • Nahlásit
6920
12.12.19 13:56
@pikola píše:
Ano je, jelikož odvádí daně tam. A ona práci nemá, tudíž ji živí ten stát kde je zaměstnaný manžel.

Aha. Obcas je clovek prekvapen, jak spolu urady rychle komunikuji a kdyz to potrebuje, tak je to problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 13:57
@pikola píše:

Je to dávno bývalý partner rok a půl

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 14:00
@Tiger-lily píše:
Kontaktuj tyto úřady. Předlož jim dokumenty, které máš v ruce a jedině tam ti mohou s něčím pomoci.

Tam jsem už volala a nepomohou mi s tím že otec nespolupracuje s vyřízením přídavku na děti a rodičovského příspěvku z Německa

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat