Internet mi ničí život

Anonymní
1.8.21 06:24

Internet mi ničí život

Anonym, osobní údaje.
Internet mi ničí život. Nevím co s tím. Přijde mi, že jde jen o to kdo má lepší práci, vydělá víc peněz, má lepší bydlení a dovolenou, umí líp všechno. Člověk má dělat co ho baví, ale ne všichni se můžou živit jako instruktorka jógy a ezo guru. A jezdit po světě. Je toho na mě prostě moc. A cítím se na nic s pod strašným tlakem.

Poraďte někdo jak z toho ven a omezit pomalu ale jistě internet celkově? Nic mi to nedává, spíš bere. Ale zaměstnávám tak ve volných chvílích hlavu, abych nebyla sama se svýma hlučnýma myšlenkama. Tupé projíždění diskuzí a Instagramu. Je to hrozné. A šíří se to jak mor. Všude kam se člověk vrtne jsou dospělí i děti s obličejem vraženým do mobilu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1051
1.8.21 06:30

Internet lze vypnout - data od tveho operatora zrus, na wifi nechod… nebo si porid tlacitkovy telefon… neres ostatni co delaji :mavam: Ale spis mi prijde, ze ty sama se sebou a svym zivotem nejsi spokojena, to vypnuti netu ale nezmeni, zapracuj na sobe a vztahu k sama sobe :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9815
1.8.21 06:40

Musíš se naučit být spokojená sama se sebou a svým životem. Pak ti tady ty věci přijdou úplně nepodstatný a nebudeš je vůbec řešit. Navíc ti lidi takový život nemají pořád. Že si hodinu stelujou sebe a okolí a že 100 fotek, pak vyberou tu „dokonalou“ na ten instáč. To mě teprve přijde jako prázdný a smutný život. Žít jej jenom pro obdiv ostatních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 06:49
@Cenarius píše:
Musíš se naučit být spokojená sama se sebou a svým životem. Pak ti tady ty věci přijdou úplně nepodstatný a nebudeš je vůbec řešit. Navíc ti lidi takový život nemají pořád. Že si hodinu stelujou sebe a okolí a že 100 fotek, pak vyberou tu „dokonalou“ na ten instáč. To mě teprve přijde jako prázdný a smutný život. Žít jej jenom pro obdiv ostatních.

Já nevím jestli si mi líbí hodnoty, co teď někteří mají. Nejradši bych žila někde na statku s kozama, v přírodě a byla šťastná bez nějakých blbostí, co vůbec nepotřebuju. Dělám si to sama. Pod tlakem okolí a internetu jsem získala dojem, že musím být víc. A chci věci, který vlastně ani nechci. Jestli mi rozumíš. Potřebuju omezit internet. Nejen soc. sítě. Ale jsem už asi závislák. Chci radu jak na to jít.

• Citovat
  • Nahlásit
1030
1.8.21 07:03

Asi bych v prvni rade zacala s tim, ze bych se prestala s nekym porad do nekonecna srovnavat, protoze to je cesta do pekel. A nejde jen o internet, ale i o realny zivot. Chces byt na statku s kozama? Bez na statek za kozama a neohlizej se na to, ze Mana od vedle dela pravnicku a vydelava x desitek tisic. Manu to bavi a naplnuje, ale ty prece nejsi ona. Ja si tady zase pripadam jak chuda pribuzna, kdyz se resej platy ostatnich a nijak to neresim. Ono nejde ani tak o internet jako o to, ze clovek se porad s nekym srovnava a ma porad pocit, ze musi nekomu neco dokazovat, ale o tom spokojeny zivot vubec neni. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
1.8.21 07:29
@TeSudička píše:
Asi bych v prvni rade zacala s tim, ze bych se prestala s nekym porad do nekonecna srovnavat, protoze to je cesta do pekel. A nejde jen o internet, ale i o realny zivot. Chces byt na statku s kozama? Bez na statek za kozama a neohlizej se na to, ze Mana od vedle dela pravnicku a vydelava x desitek tisic. Manu to bavi a naplnuje, ale ty prece nejsi ona. Ja si tady zase pripadam jak chuda pribuzna, kdyz se resej platy ostatnich a nijak to neresim. Ono nejde ani tak o internet jako o to, ze clovek se porad s nekym srovnava a ma porad pocit, ze musi nekomu neco dokazovat, ale o tom spokojeny zivot vubec neni. 8)

Tak tady to neni jiný nez na tom ig nebo fb. Ja nemam ani jedno, tohle je moje jediná socka síť, ale spousta uživatelek se taky dělá lepší než je. Viz ty platy. Tady bere každá kilo měsíčně úplně běžně :lol:
A jinak ano, interner v mobilu je mor. Ted jsem zrovna na návštěvě, deti mě vzbudily a co mam zrovna delat, tak čumím, no. :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1894
1.8.21 07:29

@Cenarius nerekla bych, ze to musi byt nutne tim, ze by zakladatelka sama se sebou byla vyrazne nespokojena. Detem je to cpano do hlavy uz od malicka, ze „kdo se dobre uci, bude delat dobrou praci, bude hodne vydelavat, bude se mit dobre“. Je to samozrejme zjednodusene, ale to nastaveni takove je. Porad se soutezi, soutezi neustale i diskutujici zde, i pokud jde o nejvetsi pytliviny. Kazdy druhy si na nekom honi ego. Vzeprit se takovemu celospolecenskemu nastaveni neni jednoduche. I proto lidi na tech IG vystavuji to pozlatko, je to to, co ostatni vyhledavaji a sleduji, byt je to pro mnohe ciry masochismus.
Zakladatelko, ja bych zacala tim, ze bych se zamysleka nad tim, jak jinak si kratochvile vyplnit. Kdyz prestanes sledovat to, co te deprimuje, tak se ten neprijemny pocit rozmelni a po nejake dobe ti ani neprijde, te jsi nejake takove blbosti sledovala. Ten blby pocit asi nezmizi uplne, protoze vetsinova spolecnost je tak nastavena. „Kdo ma prachy, dava to na odiv, kdo je nema, zavidi a nemuze byt spokojenej“. Srovnavani je na hov*no, vzdycky je na tom nekdo lip a nekdo zas hur. Ackoliv to zni fakt jako klise, zamer se na sebe, sve pocity, na to, co uspokojuje tebe a hlavne je dobre se obklopovat lidmi, kteri maji podobne smysleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
1.8.21 07:43

Tak jestli te bavi priroda a kozy, tak sleduj prislusne skupiny a pak te ani nenapadne chtit umele nehty, kabelku a dovolenou v resortu :nevim:.
Muzes jet treba na chovatelsky seminar, zucastnit se jako dobrovolnik stavby slameneho domu, zacit vyrabet a prodavat nejake privesky treba, co ja vim. A tim ti najede realny zivot.

Internet se da vyuzit i dobre.

Kazdopadne je potreba si uvedomit, ze proste v tech miliardach lidi na svete vzdycky bude x takovych, kterym to vse pujde lip nez tobe.
No a co. Zivot je nejaky zavod o medaile…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 07:47

@kalie @Oli.Lyon @TeSudička Máte pravdu všechny. Já sto tisíc rozhodně nemám a nebudu. Jsem ta nižší třída. Já jsem spokojená u knížky a když koukám jen tak do stromů. Nepotřebuji cestovat a mít 3 auta a luxusní oblečení. Jenže když to člověk nemá, tak je asi divnej. Získávám falešnej pocit, že musím mít něco víc. Kvůli internetu. A tady jsou taky všichni milionáři. To bude asi běh na dlouhou trať, tohle odbourat.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18083
1.8.21 07:48

No tvůj život ovlivňuje tvoje nedostatečné sebevědomí a nedostatečné sebepřijetí a nedostatek smysluplné náplně života, což vede k tomu že utíkáš do virtuální reality a tam tě to ještě víc ničí.

A teda jsou to tvoje volby, předpokládm že tě nikdo nenutí se zbraní v ruce, aby si trávila hodiny na instagramu…

Nepotřebuješ z toho ven pomalu, prostě odinstaluj ty appky, kde trávíš čas a najdi si jinou náplň času, takovou která bude mít nějaký hlubší smysl a ideálně se budeš muset učit něco nového, ale uvidíš efekt své snahy a úplně vnejlepším případě to nedělej sama, ale ve společnosti lidí, které zajímá to samé.

https://www.kosmas.cz/…-sebevedomi/

Jinak pokud se ti nedaří popasovat se s tím, co se děje v té hlavě a místo toho se umlčuješ něčím na čem se stáváš závislá a přitom ti to ubližuje, tak čím dřív to začneš řešit v terapii, tím lépe. Je celkem jedno jestli v adikotlogické ambulanci (tam je péče hrazená z pojištění) a nebo v běžné psychoterapii (bývá náročnější najít volného terapeuta/ku a na hrazenou péči potřebuješ mít komplexnější problémy, které ovšem nejspíš máš).

A teda ještě případně přidej https://www.kosmas.cz/…ovych-duchu/

Protože to co popisuješ je dost podobné závilsostnímu chování a to spojené s on-line světem už má i název, netolismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 07:51

@Lucie_Sx máš pravdu, ale napíšu to ještě jinak. Ať sleduju cokoli, zahlcuje mi to hlavu a nemůže se v ty změti myšlenek pak najít. Jestli mi rozumíš. A potřebuju to omezit, abych se cítila líp. Získat odstup od všeho.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18083
1.8.21 07:52
@Anonymní píše:
@kalie @Oli.Lyon @TeSudička Máte pravdu všechny. Já sto tisíc rozhodně nemám a nebudu. Jsem ta nižší třída. Já jsem spokojená u knížky a když koukám jen tak do stromů. Nepotřebuji cestovat a mít 3 auta a luxusní oblečení. Jenže když to člověk nemá, tak je asi divnej. Získávám falešnej pocit, že musím mít něco víc. Kvůli internetu. A tady jsou taky všichni milionáři. To bude asi běh na dlouhou trať, tohle odbourat.

ne kvůli internetu, kvůli tomu že nejsi spokojená se sebou samotnou. A hledášě vnější příčiny a házíš to na „internet“ (což mimo jiné je jedna z těch věcí, co ukazuje na možnou závislostná tematiku).

Pokud to chceš změnit, potřebzuješ začít ty aktivně dělat změny ve svém životě. Nikoliv k tomu, abys působila jako tvá vysněná influencerka, ale abys zjistila co skutečně jsi, aby ses dokázala poprat se svými démony a žila život tak, abys byla spkojený.

Ve skutečnosti to že saháš po on-line světě a ne po chlastu je jednodušší v tom, že nebudeš muset řešit fyzický absťák. Čím dřív začneš, tím dřív (byť ne rychle) se ti podaří vybudovat takový život, ve kterém budeš spokojenější a „mocnější“, než jsi teď.

Ale fakt to je na tobě, terapeuti s tím mohou pomoci, ale neudělají to za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
1.8.21 07:56
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx máš pravdu, ale napíšu to ještě jinak. Ať sleduju cokoli, zahlcuje mi to hlavu a nemůže se v ty změti myšlenek pak najít. Jestli mi rozumíš. A potřebuju to omezit, abych se cítila líp. Získat odstup od všeho.

Tak tlacitkovy telefon :nevim:. Neni nic jednodussiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 08:03
@Ou píše:
ne kvůli internetu, kvůli tomu že nejsi spokojená se sebou samotnou. A hledášě vnější příčiny a házíš to na „internet“ (což mimo jiné je jedna z těch věcí, co ukazuje na možnou závislostná tematiku).

Pokud to chceš změnit, potřebzuješ začít ty aktivně dělat změny ve svém životě. Nikoliv k tomu, abys působila jako tvá vysněná influencerka, ale abys zjistila co skutečně jsi, aby ses dokázala poprat se svými démony a žila život tak, abys byla spkojený.

Ve skutečnosti to že saháš po on-line světě a ne po chlastu je jednodušší v tom, že nebudeš muset řešit fyzický absťák. Čím dřív začneš, tím dřív (byť ne rychle) se ti podaří vybudovat takový život, ve kterém budeš spokojenější a „mocnější“, než jsi teď.

Ale fakt to je na tobě, terapeuti s tím mohou pomoci, ale neudělají to za tebe.

Tak to jsem v… Protože já vážně nevím kdo a co jsem. A jak žít spokojeně.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18083
1.8.21 08:08
@Anonymní píše:
Tak to jsem v… Protože já vážně nevím kdo a co jsem. A jak žít spokojeně.

no tak to začni hledat a učit se to, ne?

Ano, samozřejmě že to nepůjde hned a snadno a nedá se to zjistit a ověřit bez toho, aby člověk dělal chyby, protože když nevím co ano, tak umí dost pomoci ověřit si co ne.

Pokud fakt nevíš jak, tak ta psychoterapie s tím může pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat