Jak se smířit se smrtí

Anonymní
23.7.21 22:32

Jak se smířit se smrtí

Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale pochopíte.
Máma zemřela na nemoc v nemocnici, sama se se smrtí mámy nemůžu vyrovnat. Děti jsou na táboře a nic neví. Jak se vyrovnat se ztrátou? Jak to říct dětem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1356
23.7.21 22:34

Ahoj, uprimnou soustrast. Kolik je dětem? Jste věřící? To jsou věci, na kterých záleží.
Dětem bych řekla pravdu, že babička zemřela (po těžké nemoci? Náhle?) a ač je to místně a bolavé, tak ji už nic nebolí.
Koukni na tyto stránky: https://www.umirani.cz/…blizke-osoby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
23.7.21 22:42

Hlavně se pořádně vybreč, to pomáhá mě.
Nech všechny emoce plynout ikdyby jsi měla řvát a nebo něco rozbít.
A dětem bych asi to řekla jak to je, hodně záleží na tom kolik jim je ale mě to bylo řečeno že babička byla strašně nemocná a slabá a teď má už klid a nic ji nebolí protože odešla za dědou.
Teď na nás budou oba dávat pozor.
Bylo mi 5 a vzala jsem to dobře si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
23.7.21 22:43

Upřímnou soustrast :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14557
23.7.21 22:47

Upřímnou soustrast :srdce: :hug:

Dětem bych to řekla tak jak to je, že babička zemřela po nemoci (náhlé/dlouhé), že teď už ji nic nebolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5377
23.7.21 23:13
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale pochopíte.
Máma zemřela na nemoc v nemocnici, sama se se smrtí mámy nemůžu vyrovnat. Děti jsou na táboře a nic neví. Jak se vyrovnat se ztrátou? Jak to říct dětem?

Dopřej si čas, a neboj se fázi smutku. Upřímnou soustrast :hug:. Mě umřel děda, před měsícem, a je to těžké, mám chuť vzít mobil a zavolat mu, třeba když byla bouřka, a pak si uvědomím žebro nejde a cítím ti prázdnotou, ale mluvím o tom s kamarádkou a manželem. A taky vím že mám tolik času kolik budu potřebovat na to aby jsme truchlila a že není žádný návod jak mám truchlit, že si to můžu dělat po svém a dělám to správně. A dětem jsme to řekli s manželem, syn to vzal dobře, ale dcera tomu nemohla uvěřit, bylo to pro ní moc těžké, teď ví že uletěl jako náš pejsek, těm umřel před 2roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10724
23.7.21 23:36

Ahojky, také upřímnou soustrast, dětem bych také řekla pravdu, že je babička v nebíčku, že jí už nic nebolí a že na ně bude dohlížet a bude ráda, když na babičku budou vesele vzpomínat, ale určitě říci pravdu, mě umřel nejbližší brácha, je to už patnáct let stále se s tím nedokážu vyrovnat, bylo to náhle, i sem se snažila ho nějak vyvolat proč, ale asi nemám ty správné postupy..člověk ale musí jít dál, zůstane to v nás, ale čas to trochu dá do pozadí, říkám si, že už ho/mamku nic nebolí, netrápí…chce to čas, nyní je to hodně čerstvé. Vždy když má bratr výročí -svátek, narozeniny, datum úmrtí kolem těchto datumů se mi o něm zdá. Zapalujem doma svíčky, vzpomínám, děti ho neznaly jen partner.ale povídám jim o něm…bohužel jeho úmrtím se rozpadli vztahy s jeho manželkou a dětma, děti jsou dnes již dvě dospělé, holky byly vyženěné nebo jak se to říká, z prvního manželství manželky a svého měl syna dnes 16 let, který nás ani nezná. Je to škoda, ale bohužel.
Tak přeji hodně sil bude postupně o něco lépe
Lucka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13319
24.7.21 00:17

Se smrtí některých lidí se nedá úplně smířit nikdy. Zvlášť pokud zemřeli předčasně. Člověk žije dál, protože musí, ale ten člověk už prostě chybí. Časem ta bolest otupí.
Je to společný úděl všech. Nikdo smrti neuteče, někoho ale bohužel zastihne předčasně.
Nebraň se tomu si to prostě prožít a odžít. Píšeš, že máš děti. Ony ti pomohou žít a fungovat dál. Nic jiného totiž stejně nezbývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68380
24.7.21 11:07

Ahoj Jak často bývaly děti s babičkou? Možná ti pomůže moje zkušenost ´= možná ne.
Mně zemřela prababička, taky jsem byl na táboře. Bylo mi dvanáct. Naši mi napsali dopis, že prababička umřela, že se dožila krásného věku 85 let. Myslím si, že když jim to napíšeš, nic tím nezkazíš. Chápu, že je to čerstvé - upřímnou soustrast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat