Internet na chatu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klinerovi
Kecalka 234 příspěvků 26.12.17 14:48
Internet na chatu

Prosím o radu, potrebuji rychle řešení. :kytka:

Máme chatu v prdelce na Vysočině, kde mám blbý signál i na mobil, odjíždím zítra a tentokrát bych potřebovala být připojena k netu, ani ne každý den, ale těch 5 hodin (to je asi vedlejší), připojení potřebují k přihlášení do systému, který mám v ntb a potřebují navštěvovat webové stránky (stahování žádné). Kvůli umožnění delších pobytu (můžu pracovat odkudkoli) už nad internetem přemýšlím dlouho, ale měsíční poplatek se.mi dávat nechce.

Odjíždět budu zítra na týden a nevim, jak to pořešit. Nehodí se mi tentokrát jít pracovat někam do restaurace.

Našla jsem jakousi flešku za 200 T-Mobile twist, ale dle recenzí moc nevím a nevim, zda-li by rychlost nějakých 10mb/s stačilo. Nemate někdo zkušenost či tip? Buď zaplatit třeba za týden nebo za vyčerpaná data asi. Mooc děkuji :nevim: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sirikit
Generální žvanilka 23697 příspěvků 26.12.17 14:53

@klinerovi Pokud by Ti fungoval modem na flešku, musí Ti tam aspoň jakž takž chodit i mobilní signál, je tak?
Máš data v mobilu?
Pokud budeš potřebovat tak maličký objem dat, jak píšeš, úplně Ti bude stačit vytvořit si hotspot z telefonu.
Takže - data máš?

PetraJ
Kelišová 6662 příspěvků 26.12.17 15:31

Řešila jsem to v létě, taky jsem chtěla internet na chatu. Volala jsem na T-mobile a tam mi poradili, že si můžu „koupit na splátky“ modem, platí se stovka měsíčně, smlouva je na dva roky. Ale jelikož můžu do 14 dnů zboží vrátit, tak když ho do tý doby vrátím, smlouva se zruší a zaplatím jenom nějakou minimální částku. Bylo mi to teda takový blbý, ale jelikož mi to sami poradili, tak jsem to tak udělala.
Chalupu máme na samotě v lese a internet šlapal v pohodě. Po týdnu jsem modem vrátila a smlouvu jsme zrušili.

sirikit
Generální žvanilka 23697 příspěvků 26.12.17 15:36

Mně právě - spešl na tyhle nárazovky - na max vyhovuje ten mobilní hospot, kdy nemusíš vůbec nic řešit. Prostě se jenom na tri kliky povrtáš v nastavení a uděláš si wifi z vlastního mobilu kdekoli, kde je mobilní signál.
Takže já už žádné internety na cesty a nic podobného vůbec neřeším.
V původním balíčku neomezeného volání jsem mívala 1,5 GB dat, na internetu mimo domov jsem často, tak jsem si za 100 na měsíc připlatila na 6 GB, což se mi zatím nikdy nepodařilo vyčerpat - a funguju kdykoli a kdekoli.

klinerovi
Kecalka 234 příspěvků 26.12.17 15:38

@sirikit mám data v mobilu, ale internet mi na chatě nejde, není tam na to dostatečný signál, tudíž to chce asi něco jiného :nevim:

klinerovi
Kecalka 234 příspěvků 26.12.17 15:39
@PetraJ píše: Řešila jsem to v létě, taky jsem chtěla internet na chatu. Volala jsem na T-mobile a tam mi poradili, že si můžu „koupit na splátky“ modem, platí se stovka měsíčně, smlouva je na dva roky. Ale jelikož můžu do 14 dnů zboží vrátit, tak když ho do tý doby vrátím, smlouva se zruší a zaplatím jenom nějakou minimální částku. Bylo mi to teda takový blbý, ale jelikož mi to sami poradili, tak jsem to tak udělala.
Chalupu máme na samotě v lese a internet šlapal v pohodě. Po týdnu jsem modem vrátila a smlouvu jsme zrušili.

Minimální částku? To bývá docela dost při smlouvě na dva roky - zrušení, není?

sirikit
Generální žvanilka 23697 příspěvků 26.12.17 15:43
@klinerovi píše:
@sirikit mám data v mobilu, ale internet mi na chatě nejde, není tam na to dostatečný signál, tudíž to chce asi něco jiného :nevim:

Tak to bude logicky problém, protože na mobilní data jede i ten modemek. :nevim:
Jedině, že bys ho měla od operátora, který tam má pokrytí.

klinerovi
Kecalka 234 příspěvků 26.12.17 15:54

@sirikit tak to nemusím být internet přes mobilní data. Ale sousedka ob dvě chaty pod námi nějay má, vždy ho má jen na dobu, co tam je. Nicméně kontakt nemám bývá tam vždy do Listopadu, prostě to se teď nedozvim

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 26.12.17 15:58
Zkusit najít signál wifi. Zkusit zjistit, jestli signál jiného operátora je lepší. Že má konkrétní mobil špatný signál ještě neznamená, že je tam zlý signál obecně. Jestli to potřebujete pracovně, tak to asi těžko „zadarmo“ získáte. Buď si něco zaplatíte, nebo lovíte wifi zdarma po hospodách, nákupácích… Existují i internety na den, nebo podle množství spotřebovaných dat. Existují i SIM zdarma, tak si zkuste opatřit od zbylých operátorů a třeba bude lepší signál. Také bývá výrazně lepší signál (resp. datová rychlost) na LTE. Pokud to váš mobil neumí, tak je to pomalé. Řešíte to pozdě.
@klinerovi píše: Kvůli umožnění delších pobytu (můžu pracovat odkudkoli) už nad internetem přemýšlím dlouho, ale měsíční poplatek se.mi dávat nechce.

klinerovi
Kecalka 234 příspěvků 26.12.17 16:12

@Ivan PPZ nevěděla jsem, že se bez něj neobejdu tentokrát. A nechci zadarmo, ale nechci za něj platit měsíc co měsíc, když se může stát, že tam tentokrát pojedu až v červnu. Jinak lepší signál tam má O2, já mám Vodafone. Vůbec nerozumím tomu, jak to funguje. Takže bych si opatřila například som od O2 na data, dala to do mobilu a nějak to přenesla do notebooků? Myslela jsem, že to je třeba taky nějaká fleška, co se do notebooků rovnou strčí, aspoň jsem to viděla třeba u toho t mobile online twist, ale chatu má spoustu lidí, tak jsem chtěla nějakou radu, zkušenost. Na druhou stranu se to asi dá opatřit v nějaké prodejně zítra, když budu vědět co.

sirikit
Generální žvanilka 23697 příspěvků 26.12.17 16:14

@Ivan PPZ Je úplně jedno, jestli to potřebuje pracovně nebo soukromě.
Já ten hotspot využívám především pracovně a mám to v rámci balíčku operátora, kterému je úplně šumák, jestli přes něj lezu na firemní sharepoint nebo na emimino. :mrgreen:
Spíš bych viděla jako problém tu sílu signálu - protože i jakýkoli „internet na cesty“ opravdu funguje na základě připojení do mobilní sítě.
Prostě když tam není signál, nedodatuješ se.
Možná má sousedka jiného operátora, to je nejjednodušší vysvětlení.

sirikit
Generální žvanilka 23697 příspěvků 26.12.17 16:21

@klinerovi Tu flešku musíš instalovat do každého zařízení, ve kterém ji chceš používat. Modemek jsem měla a nebyla jsem z toho tedy dvakrát nadšená.
Ale to, co říkáš Ty, je fakt cesta.
Takže - zkus zaběhnout do O2 a vydyndat od nich SIM s daty. Nevím, jestli něco takového existuje (potřebuješ bez smlouvy, ať se jim neuvážeš), ale v dnešní době moderních technologií by mělo.
Pokud máš ještě další mobil, než ten svůj, šupneš do něj tuhle outuťáckou datovou SIMku, oživíš a někdo - nebo já tady - Ti vysvětlí, jak si nahodit ten hotspot.
Můžeš se přes něj připojovat, dokud nevyčerpáš data na SIMce.
Pokud druhý telefon nemáš, musela bys přehazovat SIMky - tu svoji na volání, O2 na data. Po dobu, kdy bys byla na internetu, by se Ti tedy nikdo nedovolal.
Apoň bys měla svatej klid. :mrgreen:

PetraJ
Kelišová 6662 příspěvků 26.12.17 16:48
@klinerovi píše:
Minimální částku? To bývá docela dost při smlouvě na dva roky - zrušení, není?

Už si nepamatuju, kolik jsem platila, ale tím, že jsem měla dva týdny na vrácení toho modemu, tak se ta smlouva normálně zrušila.

klinerovi
Kecalka 234 příspěvků 26.12.17 18:07

@sirikit
https://www.alza.cz/…d1618263.htm

to je tedy jediné, co jsem objevila 1,5 GB za 300kč na měsíc, ale bez závazku. Teď je otázka, jak funguje dokupování dat v 1 měsíci (nikde jsem nenašla) a blbě je, že ty data propadnou, pokud to člověk nevyčerpá. Já třeba nedokáži říct, kolik bych mohla spotřebovat dat za těch např. 5 hodin práce > připojení v systému + otevření plácnu 200-300 webových stránek a zase zavření. Každopádně, pokud se jen koupí simka a byla by si tak hodná a vysvětlila mi, jak na to, tak to prostě zkusím :palec: a děkuji moc za rady.

Já se ráda vypnu z dosahu, kousek nad chatou je signál dobrý, ale všem tvrdím, že na chatě su mimo a maximálně píšu sms. Tudíž přehodit simka je to nejmenší :lol:

sirikit
Generální žvanilka 23697 příspěvků 26.12.17 18:52

@klinerovi Jo, to bude ono. :palec: 1,5 GB za 300,– sice není žádné štěstí, ale na to, co jsi popisovala, by to asi mělo stačit. S tím dokupováním dat v jednom konktérním měsíci netuším, zkus volat infolinku O2 a probojovat se přes automat, určitě Ti to řeknou.

A ted to zprovoznění hotspotu.
Já mám Samsung, ale ono to bude u všech chytrých telefonů (pokud nemáš iphone, s tím nemám zkušenost) podobné.
Zapíchneš datovou SIMku, zavoláš na hvězdička 11 do O2, ať Ti zprovozní mobilní data (nebo nejdřív to zkus, třeba to bude fungovat automaticky.)

A až budeš na datech, najeď si do nastavení telefonu (klidně si to vyzkoušej i teď s Vodafonem, aspoň si to procvičíš ;))
Rozbalí se Ti možnosti, mezi kterými si vyhledej „Mobilní hotspot a sdílení internetu“.
Rozklikni a hned na prvním řádku máš „Mobilní hotspot“ - vypnuto.
Klikni na to a otevře se Ti takové „šoupě“ a „vypnuto. Posuň šoupě do polohy "zapnuto“ - a v ten moment se Ti z telefonu stala docela výkonná wifina. :pankac:
Dole máš připojovací heslo a návod na připojení jiných zařízení - funguje to úplně stejně, jako když se s notebookem nebo čímkoli připojuješ k jakékoli wifce kdekoliv: zadáš na tom „vyhledat wifi“, pak naťukáš heslo, které Ti uvedl mobil a připojíš se. Heslo bude pořád stejné i při všech dalších použitích, takže pak už si Tvoje používaná zařízení budou mobilovou wifinu vyhledávat sama.
Když to nepotřebuješ, hotspot si vypínej - docela to žere baterku. Ale pokud máš na chatě elektriku, je Ti to asi jedno. ;)
Ať se povede. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama