Isofix + tříbodové pásy

55
12.6.08 19:58

Isofix + tříbodové pásy

Dobrý den,

prosím o Váš názor na používání isofixu s tříbodovým pásem. Budu pořizovat autosedačku 9-18kg a uvažuji, že pořídím s isofixem. Domnívala jsem se, že pokud je jím sedačka vybavena, není ji nutné poutat ještě 3-bodovým pásem. Takto jsem se to dočetla na internetu, nebo např. i v letáku Chicco. Bohužel mne paní prodavačka v obchodě vyvedla z omylu se slovy, že je to přece „dvojí ochrana“ (isofix+pásy) a tedy se používají současně. Můžete mi prosím poradit, jak to tedy je? Uvažuji o koupi Roemer Duo plus s isofixem.

Děkuji beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7145
12.6.08 20:25

Pokud poutáte sedačku s isofixem NESMÍTE ji připoutat navíc pásem- oboje dohromady se nekombinuje.
A Duo plus Vám určitě schvaluji, je to jedna z nejlepších isofixových sedaček 9-18, vyhrála testy v letech 2001,2, 3, 5, 7, a pokud máte navíc oko v kufru tak se dá k ní dokoupit pás Toptheter, který navíc jistí sedačku, ale i bez tohoto pásu je výborná.
Ale pozor, před koupí musíte zkontrolovat kompatibilitu isofixové sedačky s Vaším autem. Můžu Vám to zjistit na počkání,kdyý mi napíšete jaký chcete typ sedačky a jaké máte auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
12.6.08 20:36

Dobrý den, velice Vám děkuji za odpověď. Máme š.oktávii combi, r.v. 2003.

Děkuji beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
12.6.08 21:06

Do Škody octavie Combi I generace r.v. 2003 jsou kompatibilní sedačky 9-18 s isofixem: Römer Duo ( pouze bez pásu Toptheter), Römer Safefix, Maxi-cosi priorifix, Besafe Izi comfort Isofix.
Nejsou tam kompatibilní sedačky, které mají standartně zadní pás- Chicco Key 1 isofix a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
14.6.08 16:11

Dobrý den,

děkuji Vám za vyčerpávající informace a pomoc při rozhodování.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
23.7.08 14:53

Steeve,chtěla jsem se zeptat,my teď pořizujeme autosedačku 0-13kg,jsou nějaké stránky kde si můžu najít jaké autosedačky pasujou do jakých aut?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
23.7.08 20:09

Vero, většina sedaček je univerzálních, takže pasují do všech aut, pouze u sedaček isofixových se musí kontorlovat kompatibilita a to najdete na stránkách konkrétních výrobců( většinou ale v mateřském jazyce)
a jinak na stránkách výrobců aut najdete většinou modely sedaček, které výrobci aut do svých aut doporučují a nabízejí jako originální příslušenství( v 90% se jedná o sedačky značky Römer- to je nejčastěji používaná sedačka při crashtestech aut, a proto ji většina automobilek doporučuje - jsou prostě v testech nejlepší)
Jinak pokud budete potřebovat nějakou sedačku vyzkoušet, tak se mi ozvěte třeba na mail, po několika letech prodejů mám již stovky ozkoušených sedaček v autech a můžu porait z praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
23.7.08 20:37

Děkuji za odpověď,koupili jsme sedačku Autosedačka Huggy S.H.P. se základnou a máme auto škoda rumster 2007,a ta základna nám tam docela klouže a když tam dáme samotnou autosedačku,tak ta tam nedrží vůbec,v prodejně nám poradili sedačku vypodložit polštářem,ale mě se to vůbec nezdá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
23.7.08 21:00

no ono u všech sedaček je nejlepší ji před koupí vyzkoušet v autě, oni sice většina je univerzálních, a pasují do všech aut, ale zrovna v případě jako je váš kdy ta sedačka nedrží je to špatný, ono každé auto má trochu jiný sklon sedáku a opěrdla, některé auta mají anatomicklá sedadla a pak tam různé sedačky různě drží.
Vypodkládat sedačku nějakým polštářem je nesmysl,to pak nevíte co to při nárazu udělá, může se sedačka sklouznout i dítětem a až Vám poletí sedačka přes celé auto, spíše zkusit s prodejcem domluvit výměnu za jiný typ sedačky( pokud ta koupě není nějak dlouho zpátky) a hlavně předem vyzkoušet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
23.7.08 21:25

Koupili jsme jí v pondělí a zkoušeli jsme jí před prodejnou a prodavačka nám řekl že je to dobré a nebo k této sedačce koupit isofix,ale tato sedačka isofixi nemá.Zítra tam dojedem a snad nám jí vymění,nebo vrátí peníze.Jakou sedačku by jste nám do tohoto auta doporučoval?Koukala jsem na stránky škoda,ale tam mají sedačku s isofixem jen od 0-18kg, a tu 0-9kg mají bez něj.Jo a ještě jsme zkoušeli sedačku chicco a ta nám tam také neseděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
23.7.08 21:48

v Roomsteru máte isofix a Škoda doporučuje Römery ( ačkoliv si na ně šije vlastní potahy a přejmenovává sedačky a nepoužívá všechny modely, takže to na první pohled není vidět) tak bych Vám doporučil Römer Baby safe plus isofix, na isofixu bude suprově držet, a je to nejbezpečnější sedačka na světě, jediná roce 2008 v testech získala 5 hvězdiček. Sám ji mám, a výhody isofixu snad nemusím popisovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
24.7.08 07:58

Mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
20.9.08 19:08

Chtěla bych se zeptat, zda u sedaček s Isofixem musi dítě vždy sedět proti směru jízdy (jak jsem to viděla v letáku firmy Romer)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
20.9.08 20:15

cinculo, děti v protisměru musím sedět u vajíček 0-13 kg ,( u všech vajíček a nezáleží zda mají isofix či nemají)
jinak isofixové sedačky se dělají i v kategoriích 9-18 nebo 15-36 a tam sedí samozřejmě po směru,

v katalogu Römer je vyfocené vajíčko v protisměru a posměrná sedačka vyfocená ve směru jízdy, tak to má být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
20.9.08 21:25

dekuji za vysvetleni a jeste se chci zeptat zda Isofixova podlozka je „univerzalni“ tzn zda staci mit jednu a v ni stridat - jak dite roste - ruzne sedacky, nebo zda je ke kazde sedacce nutne porizovat i novou „podlozku“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama