Reklama

IUGR plodu, nefungující placenta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bebinaa
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 10.08.18 15:25
IUGR plodu, nefungující placenta.

Ahoj, nenašla jsem dostatek informací a tak se poptám tady, zda máte zkušenosti.

Od 34tt miminko odpovídá o 2 týdny menší, teď kontrolní UTZ v porodnici(36+1 od­had 2120g), kde zjistili, že už váhově zaostává o 2 týdny a pár dni. Doktorka konstatovala, že prutoky placentou téměř nefungují, naštěstí prutoky do mozku jsou v pořádku.

V pondělí mám nástup do porodnice, a prý mi budou nějaký čas dávat injekce na krevní srazeniny, které by mohly způsobovat neplechu, pak mluvila o vyvolání porodu, který já osobně po první zkušenosti nepovolim ani za mák, radši budu svolna k císaři, nebo budu do rozjetí porodu raději pod dohledem. :,(
Navíc jsem četla, že u hypotrofickych plodů při vyvolávánen porodu často dochází k poklesu přísunu kyslíku.

Máte některá zkušenost s touto diagnózou?
Nebo s odmítnutím vyvoláním porodu?

Reklama

Reakce:

tezi
Hvězda diskuse 49799 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 15:57

@bebinaa zkušenost mám, ale už je to téměř 14. U mě teda byl problém, že miminko zaostávalo o cca 6 týdnů. Odhad váhy v 35 tt byl kolem 1450g a narodila se v 35+0 s váhou 1270g. U mě tenkrát průtoky téměř 0. 3 dny jsem byla v porodnici na rizikovém a kvůli problémům při kontrakcích jsem musela na akutní císař. U mě nebylo na co čekat, protože malé šlo o život.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 16:02

Uf, to mě mrzí. Mam za sebou něco podobného, nicméně průtoky placenou alespoň nejake byly. I tak teda rozhodli, že mimino nebudou trápit a porod v 36tt vyvolají. Nakonec mě nechali do 36+4. Pro mě byl naopak strašákem císař, takže jsem byla i vdecna, že nejprve chtějí zkusit indukci. Zpětně jsem za to rozhodnuti ráda - dostala jsem 2 infuze oxytocinu a za 3 hodinky bylo mimco na světe. Byt to bylo s nemalym rizikem akutniho císaře, dopadlo vse na výbornou, žádné komplikace se nekonaly a ani samotny porod nebyl nijak hrozny a vyrazne bolestivejsi než předchozí prirozeny. Mala mela apgar 10-10-10 a 2,6 kg, do porodopisu nam napsali, že se narodila 37tt+1 a 3.den po porodu jsme šly domu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 16:05

Pro upřesnění, mala také „zastávala“ o 2 týdny a první zaznamenání mozneho problému bylo ve 34tt. Po porodu bylo zjištěno, že jsem mela odumřelou část placenty.

bebinaa
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 10.08.18 16:18

Anonymní tak to jsi mě trochu uklidnila, já indukci nechci po spatne zkušenosti z prvního porodu, kdy tělo absolutne nebylo připravené vypudit miminko ven :(
A teď mě chtějí vyvolávat ještě dříve, takže by to podle mě dopadlo podobne ne-li hůř.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 19:02

Ja o dítě přišla den před plánovaným vyvolavanim,takže bych si nevybírala a důvěřovala doktorum,žen vědí co dělají ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >