Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@Safrik aha, tak já se někde dočetla, že pouze tři jsou hrazené. Je to u všech pojišťoven stejné?
Ahoj, průchodnost se nedela před iui většinou, ja jsem ji teda podstoupila a spermiogram mu udělají při odberu, na co dvakrat ![]()
@bobda Ano, to vím. Je to ale přece jen určitý “zákrok”, kterému by nějáké vyšetření mělo předcházet, nebo se pletu?
@Sl.Kockova Aha, takže to asi zbytečně hrotím… Díky za ujištění ![]()
@An05
Je to banální zákrok a dle zkušeností doktoři žádný větší vyšetření před IUI nedělají. Max ten spermiogram. Tím nic nezkazite. Hned chodit pod narkozu je zbytečné.
@An05 jako na průchodnost se zeptej, udělají i ambulantne a aspoň vis…jinak spermio je takhle v poradku ![]()
@An05 mas 6 iui rocne, ivf cili umele oplodneni hradi pojistovna 4×za zivot. Iui se dela za predpokladu ze mas vejcovody pruchozi. Pokud na tom trvas rekni to dr. a on te tym posle. Spermiogram nam udelali hned 1 navstevu v car, kdyby bylo sperma v katastrofalnim stavu, tak aby jsme zbytecne nesli do iui.. Kazdy car to ma asi jinak.. Jinak nam nam to vyslo na 2 pokus ivf. Hodne stesti ![]()
@Safrik Jé tak to moc gratuluji k mimču!
Mě to překvapilo právě proto, že přece ještě nevíme, zda jsou vejcovody v pořádku… Pokud mám ale nárok každý rok na 6 IUI tak to asi řešit nebudu a prostě to zkusíme. Moc děkuji za info
Bez testu pruchodnosti bych asi do iui sla, pokud jsi alespon podle ultrz ok, ale bez spermiogramu tedy urcite ne… To je to nejzakladnejsi vysetreni, co se dela jako prvni
A iui se dela jenom s dobrym spermiogramem, jinak to nema smysl.. Muze to vyjít, ale pravdepodobnejsi je, ze budete akorat ztracet cas..
@Safrik Jj, chodím do Reprofitu ale byla jsem zatím jen na té úvodní schůzce, kde se jen v rychlosti poptala na nemoci v rodině, atd. a řekla, ať příjdu na ultrazvuk a potom na odběry. Pokud bude vše v pořádku, tak bude IUI. Moc jsem se neptala protože to bylo vše tak narychlo až jsem měla pocit, že skoro zdržuji. Měla jsem takové smíšené pocity z té návštěvy ale podle přítele to bylo prostě jasné a stručné a zbytečně předbíhám když se chci ptát na další možnosti ( což mi řekla i sama Dr.) ![]()
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.