Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@korculka no, já dva roky bojuju s nepravidelným cyklem, kdy mi ho pořádně nic nenastartovalo. A teď posledních pár cyklů bylo právě kolem 36 dní, ale říkala jsem si, že po tamoxifenu a pregnylu (kdyby to nevyšlo), že alespoň ms příjde normálně. Prostě, moje tělo je divný případ
. No, měla jsem doma jenom jeden test, takže pro jistotu dneska ještě koupím a udělám zítra, ale začínám se smiřovat s myšlenkou, že půjdeme do druhého IUI.
@eli196 Ja tedy nevim co je to tamoxifen, ale vzhledem k tomu, ze mas posledni dobou delsi cykly, tak je porad sance
Urcite zkus zitra testik, treba se zacne neco rysovat, drzim vsechny palce co mam ![]()
@korculka děkuju!!! Tamoxifen je na stejné bázi jako clostillbegyt
, ale až tak moc se nepoužívá, protože primárně je na něco jiného.
Tak přeji klidné čekání, v rámci možností ![]()
@korculka jéééé tak to je fakt jen o jeden den
Dr. mi neřikal kdy bych měla testovat, řikal jen pokud nepřijde MS tak at si až pak udělám test a jsem zatím odhodlana to vydržet ale nevím nevím
jetsli to vydržím. Takových už bylo že jsem se citila být těhodná MS nikde a po týdnu pak přišla. Nemám uplně nepravidelný cyklus ale sem tam 1den+- to vycházi pořád stejně. Tak si říkám Vydrž Prťka vydrž
Kdepak docházíš na IUI? Já do Gyncentra v Ostravě
@eli196 Dekuji snad se do te doby nezblaznim
Ty dej zitra vedet ![]()
@MicMic13 Ja dochazim do CARu Pronatal Nord v Teplicich.Ja mam prave taky relarivne pravidelny cyklus, uz mi parkrat vysel pozitivni tt a pak to s opozdenou ms odeslo
,takze se budu bat i kdyz budou //.Jinak ja prave musim cekat 14 dni a pak testnout, pokud bude negativni musim vysadit utrogestan a cekat az mrcha dorazi. A to uz budu mit 2 dny po ocekavane ms.Tak jsem na to zvadava
Ale musime doufat, treba to vyjde
![]()
@korculka dobré ráno. Tak hlásím sněhobílý test, ten jen ať ta mrcha co nejdřív příjde, abychom mohli jít do druhého pokusu
. A co ty, jakpak se cítíš??
@eli196 Tak to me mrzi
,i kdyz moje kamaradka mela prvniho ducha az skoro tyden po vynechane ms
Tak uvidis, kazdopadne ti preju at brzy vis na cem si a pripadne supky na dalsi pokus ![]()
Ja zatim nevim, citim se uplne normalne, zadne priznaky nic ani bricho neboli,
No ale dostat bych to mela az v nedeli.Tak uvidim ![]()
A jak dlouho ze se snazite?
@korculka snažíme se dva roky a v CAR jsme do konce října. No, ještě půjdeme do jednoho IUI a pak už rovnou do IVF.
Tak to je zase fajn, že tě nic nebolí a máš teda čas, tak jen vydržet ![]()
@eli196 Tak to uz je slusna doba, my se snazime rok a uz mi z toho hrabe ![]()
Nad IVF neuvazujeme, nemame na to penizky
,davame tomu jeste tenhle rok a pak se snazenim prestavame ![]()
Jinak ti moc preju at to co nejdriv vyjde, idealne at jeste tenhle cyklus vyskoci carecka na tt
![]()
Ani jeden z 6ti---- ale 4 měsíce na to- překvapivě přirozeně..
Dobré ráno
Je to my už se taky nějakou tu dobu snažíme…bylo to už rok a pul…ale já IUI i přes jeho nízkou uspěšnost /12%/ věřím…Máme s manželem poměrně dobré výsledky tak snad nebudem muset přistupovat k IVF toho se celkem nevím proč ale bojím. Nehledě na to že je to pálka jako blázen… ty dvě // by už važně bodly…příjde mi že všude je to jen samá těhotná a tech kočárku ani nemluvím a když někdo známy příjde s tím že čekaji Mimi tak to je doma slzavé udolí ![]()
@Selfi Tak to je fajn slyšet
ale nervičky to musely být pořádné. Hodně prý zaleží být v pohodě a klidu žádny stres…ale jak s toho člověk nemá mít stres když se něco nadaří ![]()
@MicMic13 tak pokud jste oba dva v pořádku, proč IUI nevěřit, máte tak zvýšenou šanci ![]()
@korculka no jo, je to finanční pálka, ale když to jinak nejde. Nám právě na IUI moc šance nedávala (já problematický cyklus, manžel ne zcela idální spermiogram) a zpíše jsme to fakt brali jako zkoušku. Ale v ten den byl spermiogram poměrně dobrý a u mě vypadalo vše taky v pořádku, takže ještě jedno IUI zkusíme. Přiznávám, že to čekání je už hrozný a pokud má IVF větší šanci, ráda těch cca 20 tis. dám. Ale určitě chápu, že to může být velká finanční zátěž. Jo, drogově závislým se platí léčba, ale my si za neplodnost musíme zaplatit ![]()
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.