IUI prosím zkušenosti

Anonymní
15.2.21 13:01

IUI prosím zkušenosti

Dobrý den, dávám anonym nikdo o našich problémech neví. Holky čeká mě IUI a mám pár dotazů(horší spermiogram) Menstruaci mám od 13. 2, na kontrolní ultrazvuk na kliniku mám jet 25.Je možné, že mi IUI udělají hned ten den? Žádné léky jsem nedostala. Co když nebudu ovulovat, mám si to raději pojistit u svého gynekologa, aby udělal před klinikou ultrazvuk? Doktorka nám žádné naděje nedává, což člověka potěší :,( Jak jste to dělali s prací? Na mě už se dívají skrz prsty, že si beru opakovaně propustky (za 15 let 1× neschopenka). Bohužel na kliniku dojizdime hodinu autem :? Omlouvám se za dotazy, dnes mi na klinice vysvětlovali IVF a inseminaci vysvětlili jednou větou. Jediný co jsem pochopila že to bude na celý den, což budou v práci nadšený :mrgreen: děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14341
15.2.21 13:10

Nemyslím si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14341
15.2.21 13:12

Na UTZ zkontolují jak rostou Folikuly, pak by jsi měla dostat, večer před, injekci na jejich uvolnění. Druhý den by tam měla manžel přijít hodinu, dvě před tebou „nastříkat“ a pak to do tebe vpravi..
byla jsem 3× a vždy byl postup stejný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 13:16

Takže toho 25 bude jen ultrazvuk a pak třeba za 2 dny provedou IUI? Tak to bude další propustka z práce. Ještě se chci zeptat vychází to na čtvrtek ten kontrolní ultrazvuk, co když budu ovulovat o víkendu? Dá se to nějak ovlivnit? Vám IUI vyšlo? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
1434
15.2.21 13:16

Pred iui půjdeš cca 1-3× na ultrazvuk, budou sledovat růst folikulu. Pak te primo objednají na iui, chlapa cca 2 hodiny před tebou k odevzdání vzorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 13:18

Holky a jak jste to dělali s prací? Oni tam mají taky do 15:00 a já taky dělám do 15:00 to znamená pokaždé propustku. Kdybych dělala dvanáctky tak si to prehodim ale takhle :think:

• Citovat
  • Nahlásit
152
15.2.21 13:40

Ahoj,
S prací jsem to dělala tak, že na kontrolní ultrazvuk jsem jezdila vždy odpoledne takže sem si třeba hodinu nebo dvě v práci nadělala. Na IUI se mnou jezdil manžel a to jsem si většinou brala dovolenou nebo to řešila propustkou.
Já to měla tak, že první dva měsíce si mě pozvali na cca 12.den cyklu na kontrolní ultrazvuk, pokud bylo vajíčko malé, tak zase za dva dny na další ultrazvuk. Pokud už mělo kolem 18mm tak jsem vyfasovala ovitrelle, řekli mi kdy ho píchnout a který den přijet na IUI i s manželem. Ty prvků dva měsíce jsem od začátku cyklu brala clostylbegit, ale bohužel se nezadařilo. Třetí cyklus mi proto predepsala injekce bemfola a ta zabrala :palec: držím palce ať vám to vyjde :srdce: kdyby tě něco zajímalo tak se klidně ptej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 13:51

@Leninas1 děkuji :lol: a jaký jste měli problém? Mně MUDr říkala, že u nás u inseminace je šance minimální ale zkusíme to před IVF, přišlo mi to, že to je vlastně nulová šance, že něco uděláme jen tak. Ještě se chci zeptat na pohlavní styk. Máme tam jet toho 25, pokud by IUI dělali už v ten datum tak 4 dni asi pohlavní abstinence? Ale co když to vyjde o 2-4 dny později? Aby ta abstinence nebyla moc dlouhá. V kolikati letech jsi to postupovala? Mně je 34 a MUDr mi říkala, že to raději provádí mladším :,( děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
152
15.2.21 14:05

Já vlastně ani nevím jaký byl problém. Nejspíš v mojí nepravidelne menstruaci a nerostla mi sliznice. Snažili jsme se přes rok a půl.
My drželi sexuální půst vždy v době od kontrolního ultrazvuku až do IUI takže 2-3 dny. Paradoxně jsem otěhotněla ale v měsíci, kdy jsme mezi menstruací a IUI neměli sex vůbec :lol: a pak jsme to akorát večer po IUI pojistili doma a pak zase nic :P
Já otěhotněla ve 25. Manžel měl teda spermiogram na 1* chyba byla ve mě. My už se teda taky připravovali na IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
15.2.21 15:15

S prací je to pekne blby, ja se to snažím smerovat na dobu, kdy tam nemusím být, ale ne vždy mi vyjdou vstric… Naštěstí mám relativně volnou pracovní dobu, ale v tom mam domluvené schůzky apod., kdy samozřejmě jet do car nemůžu… Na vetsi zákroky si beru rovnou dovolenou a rovnou si ten den udělám volno, výlet atd :lol: Ale je to asi car od caru, kam chodíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 17:01

Do Olomouce a máme to právě hodinu cesty. Na PN jsem byla jen 1× za 15 let ale i tak nejsou nadšení což chápu, ale nikdo z nás si nevybral, že budeme muset toto podstupovat :( Uvidím jak to bude dál, budu se snažit vše směřovat na co nejpozději ať jsem dystak dopoledne v práci. Jestli půjdu na IVF jdu rovnou na PN a upřímně si myslím, že už si ji po té době zasloužím :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
191
15.2.21 18:25

Anonyme

Ahoj… k tvym dotazum… pokud jdes do caru uplne poprvé, nefixuj se na to, ze te budou hned posilat na iui. Vzdy se rid pokyny caru.
Ja jsem sla poprve a zrovna jsem mela 2.den ms. Takze me nemohli ani vysetrit. Tak nam s pritelem vzali krev a jeho poslali na spermiogram. Ja prisla znovu po ms, kde mi delali ultrazvuk a zjistili, ze ten cyklus mam anovulacni. Tak mi napsali clostilbegyt na pristi ms, po ms ultrazvuk kde videla ze clostik zafungoval a rostou mi tam dva dominantni folikuly, objednala si me za tyden, videla ze mam 2cm foli a druhy den jsem sla na iui.
Ale velikost folikulu urcije co se bude dit, takze se dopredu nestresuj co když kdyby jak… kdyztak se na iui nachystaji pro dalsi cyklus😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.2.21 18:32

Ahoj anonymní, můžu se zeptat, jak moc máte špatný spermiogram?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 19:08

@Andrea07 Ahoj no na začátku byl hodně špatný tak nás poslali k andrologovi a během půl roku se zlepšil dle doktora o 100%,ze začátku měl hodně mrtvých spermií a málo, teď je počet dobrý a mrtvý žádný akorát morfologie se zvedla jen z 0 na 1 %.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 19:10

@Popka právě mě řekla dnes v caru, že zkusíme jen 1× IUI a hned v březnu začínáme ivf tak to nechci propadnout, tu ovulaci :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat