Dítě po 40 cítce

Anonymní
15.2.21 10:33

Dítě po 40 cítce

Jsou tu nějaké maminky co měli dítě po 40 cítce? Pohrávám si s myšlenkou jestli jít do toho či ano nebo ne :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19139
15.2.21 10:40

Pokud si s tou myšlenkou jen pohráváš, tak určitě ne. Pořizovat si dítě po čtyřicítce není úplně rozumný rozhodnutí a musí za ním být sakra velký přesvědčení, že do toho chceš jít a sakra velká touha mít dítě. I když se teď cítíš dobře, tak za pár let přijde s největší pravděpodobností sešup, kdy řešit malý dítě a puberťáka, bude hodně náročný. Není to jako mít dítě ve třiceti. Hodně lidí řeší kolem čtyřicítky jistou krizi, kdy mají pocit, že jim dítě dá nový náboj do života, ale ten náboj by si měli najít jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
15.2.21 10:40

Mě je 39 a o miminko se snažíme od léta. Na přelomu roku bohužel biochemické ale nevzdavame to snad se zadari. Jestli se na to cítíte šla bych do toho :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
15.2.21 10:44

Tak snad sama víš jestli to zvládneš, zda se na to cítíš. Pokud opravdu mimčo chceš tak si nepohrávej jenom s myšlenkou, nebude to tak rychle. Navíc je zvýšené riziko VVV. Já teď mám mimčo mám, nelituji toho ale cesta byla těžká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
15.2.21 10:45

Za mě taky ne, i když to asi nechceš slyšet. Tohle už není prostě věk na dítě, naše matky v tuhle dobu měly dospělé děti.
Já jsem šťastná že jsem je stihla do 30ti a v tomhle věku by mě ani nehlo.
Samozřejmě beru výjimky, co mají první dítě, dlouho to nešlo, nebyl vhodný partner. Ale žensky, co mají desetileté děti a udělají si ještě jedno, nějak nechápu.
V době, kdy to dítě odroste, je samostatné a člověk má konečně trochu víc času na sebe, si udělat další děcko, nechápu ten důvod asi. :mrgreen:
Ale můj pohled, samozřejmě se tu najde milion žen, které měly děti po 40 a jsou šťastné a spokojené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24001
15.2.21 10:51

Mě už se do toho nechce. Toto téma samozřejmě přišlo na mysl s rozvodem a s novým (bezdětným) partnerem, ale řešit na „sklonku důchodu“, jestli uživím dítě ještě dalších pět let na vysoký, díky, ne…
Síly ubývají, teď je třeba pohoda, ale člověk si musí uvědomit, že je to závazek na dalších dvacet let péče :nevim:
Kdyby se to stalo „omylem“, tak se asi nezhroutím a nepůjdu na přerušení, ale dobrovolně ne-e.
Nehledě na zvýšené pravděpodobnosti VVV atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
15.2.21 10:51

Za me ne. V sedmapadesati se vidim jinde nez jako vychovatelka pubertaka. A nedavno tu byla takova prima diskuze, jak je tezke vyjit v mladem veku s rodici seniory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10537
15.2.21 10:55

Taky jsem si okolo 40 pohrávala s myšlenkou na 3. dítě. Teď s odstupem necelých 10 let jsem ráda, že jsme do toho nešli. Starší děti jsou ve věku, kdy se potvrzuje pořekadlo „malé děti malé starosti, velké děti velké starosti“ a klidně přiznám, že teď na prahu 50 fakt nějak ty síly nepřibývají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
15.2.21 11:03

Pokud už bych děti měla, tak bych nad tím ani neuvažovala. Užívala si svobody, kdy nemusím od rána do večera řešit jen a jen děti.
Nemusím složitě hledat aspoň hodinu jen pro sebe.
Naopak už se těším, až děti budou samostatnější, nebudou mě pořád potřebovat za zadkem a představa, že se toho dočkám a otěhotním…to ani náhodou.
Ve 40 se budu tak možná těšit, že jednou budou vnoučata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17124
15.2.21 11:29

Jo, tehotnela jsem v 41. Dcera ma ted 4. V pohode. Ale zalezi, jak to mate u vas, ze jo. :)
Ja nelitovala ani sekundu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52283
15.2.21 11:30

Jestli budes mit nervy na pripadnou distancni vyuku v 50r., tak smele do toho :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
15.2.21 11:33

Jak vidím podobné diskuze, kdy se autorky ptají jestli do toho ve 40 jít nebo ne, tak mi přijde, že jediné co je zajímá je komplikace v těhotenství a porod a miminko a jak je na něj málo sil.
Ale už si neuvědomují fakt, že za 15 let, jim bude 55 a doma budou mít dítě na vrcholu puberty. A to jako fakt není sranda. Nehledě na fakt, že v dnešní super uspěchané době jsou infarkty na vzestupu a jako bát se, že neuživím dítě ještě na střední, to fakt ne.
Chápu to u žen co se dlouho snažily a nešlo to, nebo do toho náhodou spadly a nechtěly jít na potrat… Ale pokud se člověk může rozhodnout tak bych řekla, že to není dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17124
15.2.21 11:39

Jo a mam doma dva pubertaky. To uz je uleva, samostatni jedinci. Obcas nekam zavest, vyzvednou, uvarit.
Pro me jsou narocne deti mezi jednim a druhym rokem. Uf, to uz je za nama. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9097
15.2.21 11:48

Ne, po 40 už je žena na děti stará. Ale každá vidí jen to, že teď se cítí dobře. Jenže za 10 let budeš po menopauze, síly začnou ubývat, zato zdravotní problémy přibývat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
15.2.21 12:02

To je kolik po? 42, 45? Pokud by to bylo první dítě a poslední šance ho mít tak bych do toho asi šla. Ale fakt úplně těsně po 40. Později už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat