Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
ono zalezi , kolko si mala pred porodom, ale ved si vysoka, 180 cm je krasna vyska ![]()
ja som pri prvom tehu pribrala 23 kg,musela som lezat
pri druhom 19 kg a po vonku sme lietali so starsim vkuse
iba raz mi pri prvom tehu sestricka povedala, nech skusim viac zeleninky, a prechadzky…
a to som mala tehucukrovku, cize bez sladkeho a pocitat sacharidy…nuz, pribrala som..
vodu, treba pit vela a len jabka
nesmie byt jednostranna vyziva, pekne papaj na co mas chut, telicko si vypyta, co potrebujes…
a rodila som fantasticky,
1. porod rychly
2.porod, ledva som stihla do porodnice
tu je aj o priberani a kolko vazi mimco,
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?…
ved len mimco ma v 34tt aj cez 2 kg ![]()
Mě mudr výslovně zakázal jíst posledních pár týdnů před porodem jablka,že po nich hodně přibirájí mimča,z toho jablečného cukru.Kašlala jsem na to a ládovala se až do porodu.Syn přez 4 kg,při druhém těhu jsem jablka nejedla vůbec a druhý syn 3,7kg.Těžko říct jestli to bylo tím ![]()
A v těhu bych žádnou dietu určitě nedržela
.
ahoj, citam, ze Tvoj dok je riadny expert ![]()
ja som pribrala 16 kil a som este len v 26tt.
sladke nejem takmer vobec, kazdy den chodim na dvojhodinove prechadzky, mam 170 cm a vahu 80 kg, prikladam foto zo vcera a sama posud, ci na to vyzeram ![]()
moj dok vahu absolutne neriesi, proste sa na mna pozrie a vidi, ze to je ok.
inak, voda je tazsia nez tuk, takze ak zadrzujes vodu, tak ta vaha moze vyskocit, aj ked na to nevyzeras ![]()
a dok je blbec, pretoze spojitost medzi vahou matky a vahou dietata nie je vobec ziadna
![]()
Kamarádka přibrala v těhu 8,5 kg,dcera měla porodní váhu 4,8 kg.
myslím, že je to fakt nějaký ko..t, protože tohle by ti při tvé váze žádný doktor neměl říkat a hlavně doporučovat dietu. jsi dost vysoká a je přece tvoje věc, jak se ti kila budou potom shazovat, každopádně tvůj váhový přírůstek není žádný extrém!!! vykašli se na něj a užívej si, že můžeš jíst, co ti chutná a i večer. já jsem v 29tt a přibrala jsem cca necelých 10kg, ale není to na mě kromě břicha zas tak moc vidět a mudr. mě vždy docela pochválí, jak postupně přibírám…uvědom si, že něco váží mimi, něco voda, něco placenta, něco zvětšená napitá děloha…a máš po porodu skoro 10kg dole.fakt kašli proboha na nějakou jablečnou dietu, já bych umřela hlady a mimču se to taky určo moc líbit nebude. důležité je poctivě snídat a jíst pravidelně, abys netrpěla hlady, nemusíš se přejídat a valit do sebe sladké, ale jen jabka - to fakt néééé
Ahoj, já jsem přibrala 16 kg, teď jsem v 35.tt … nejvíc jsem nabrala v úseku od cca 20 tt do 30 tt, to ze mě porodní asistentka vždycky nemohla a taky mě jednou sjela, že jsem hrozně přibrala, ale od 31tt se mi váha zastavila a nic… Ale i přesto, že se jí to nezdálo, tak nikdy nic neřekla o dietě, jen ať prostě opravdu zkusím vyloučit sladký a to bylo všechno.. Jenže já věřím, že to bude v pohodě, měla jsem problémy s neuvěřitelným nabíráním vody i dřív, když jsem brala antikoncepci.. nabrala jsem 10 kg a všechno to ze mě sjelo týden po tom, co jsem vysadila.. Na tu dietu ani nemysli, je to podle mě až nebezpečné!!!
Chcela som písať viac, ale v skratke - je to strašná blbina, normálne jedz.
![]()
Tvoj váhový prírastok je OK.
Ináč - to, že máš opuchnuté prsty neznamená, že je to z „tučnoty“ (ty vole, to sa už len dementne píše, nieto ešte číta) - ale z vody. Ja asi od 7mesiaca obrúčku nemôžem nosiť.
Ajli ahojky, ty jo já jsem v šoku. Co ti to ten doktor napovídal ja jsem taky v 34tt nabrala jsem 12kg a to měřím 164cm. Myslím že je to uplně v pohodě taky jsem nabrala až teď ke konci. Při minulém těhu jsem nabrala 17kg a rodila jsem v 39tt. Rodila jsem bez problému a shodila jsem to taky celkem rychle do půl ruku. A nepít teď
?! je on normální právě že těď v tom 34tt je pitný režim důležitý kvůli otokům všude to píšou v knížkách všude, je důležitý pitný režim. Opravdu nechápu co to je za doktora až porodíš změň doktora. Je to nejspíš magor já znám kamarádky co přibraly v těhotenství i 30 až 40 kg a to je teprve extrém. Magor jeden.Vykašli se na něho a užívej si poslední týdny těhotenství.
Já teda nechápu ani jablečnou dietu, ani ty suchary, jak psala Petule
![]()
Probůh, co je to za blbce? Všude píšou nehazardujte se zdravím svým ani miminka a jezte vyváženou stravu. Pro vaši informaci - jablka i suchary obsahují pouze sacharidy a vlákninu. Žádný tuk a žádné bílkoviny. A málo pít - výsledkem bude leda tak kolaps
![]()
Já bych mu normálně řekla, že jsem jeho dietu zkusila a odpoledne z ní zkolabovala
![]()
ahoj holky dekuju za rady, vzala jsme si z nich hodne a na ty jablka kaslu, ted jsem si jich 5 nakrajela a jako jablka k snidani bez piti je fakt hnus…jsem vzhuru teprve hodinu a pri predstave jist tohle cely den me uz ted pali zaludek…fuj…
I manzel je pekne nastvanej na doktora, rika ze mi to slusi ze porad kazdej rika jak jsem pribrala jen na brise a at se najim normalne…
Proste nebudu to prehanet se sladkym a bude to.
JInak jsem si dnes udelala tabulku a zkusim si zapisovat vahu kazdy den a uvidim jak to behem tydne bude..napriklad dneska mam o pul kila min nez vcera rano…
Jinak jak tu ctu ty suchary taky dobrej experiment doktora…
Taky jak pisete ze po jablkach roste hlavne plod tak to bych taky nerada…malej asi bude vetsi jestli bude po manzelovi
a v 30. tydnu mel 1800g..a nerada bych aby mel pres 4 kila a porod by sel hur…strasne se bojim cisaraku, nechtela bych ho…chci rodit normalne a mit malyho hned u sebe…
Nečetla jsem celou diskusi, ale to je tedy nějaký šarlatán, ne?
![]()
Ten měl odejít v akci „Děkujeme, odcházíme“, vítaný odborník v zahraničí ![]()
Máš krásné bříško a přibrala jsi úplně normálně
Vůbec se s tím nezalamuj a dej si do nosu, však na to máš už jen měsíc
![]()
vid omezovat s muzu az ve mne nebude mimisek co potrebuje taky obcas neco dobryho
… k obedu mam svickovou tak si dam a uberu si jeden knedlik
porad lepsi nez se cpat jablkama fuj…od rana jsem teda zatim snedla jen ty jablka a uz jich mam po krk tlaci v zaludku takze jablka jen kdyz na ne bude chut
…ujistili jste me (a cela moje rodina) je je to fakt blbost..
Navic nikde an netu jsem se nedocetla neco podobnyho, jo jablecny diety jsem nasla ale to je pokazdy jablko s kombinaci s necim a navic pisou jak hodne pit!!!!!!
Já bych to brala jako jarní detox pro netěhotnou, ale takhle
já je nejedla v těhu skoro vůbec, mě nadýmali, natož takové množství
Svíčkovou si dej i s tím knedlem navíc
, tohle jsem fakt v životě neslyšela ![]()
vid, mozna jako nejaka ocista v netehotenstvi to muze byt dobry ale ted…kdybych byla nejak hodne tlsuta a pribrala treba 30 kilo tak jeste nereknu kdyby mel reci ale takhle no…
prozivame nejlespi a nejstastnejsi chvile doma, tak si to fakt nenecham kazit nejakyma recma…