Jadyrka v pul roce nemáme

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
84
3.1.22 10:43

Jadyrka v pul roce nemáme

Prosím o radu nebo vysvětlení /povzbuzení. V porodnici se panu doktorovi nelíbila jedna kyclicka, takže po šestinedělí kontrola u ortopeda. Při kontrole nam rekl, ze ta jedna se mu pořád nelíbí, kontrola ve 4 měsíci. Kyclicky byly v pořádku, ale pro změnu nebyly jadyrka. Kontrola v půl roce. Nyní máme jadyrka na jedné nozicce, na druhé ale ne, a kontrola za další dva mesice. Mame dávat plenku přeloženou na třetinu (stále) a vitamín D. Je možné, ze to těm jadyrkum tak trvá? A kdyby jsme měli kycle v porodnici v pořádku, tak by se na ty nevyvinuty jadyrka ani nepřišlo, ne? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2152
3.1.22 10:57

Moje dite melo jadyrka az v roce, pry se to obcas stava. My jsme meli kycle v poradku, sledovaly se jen ty jadyrka. Dite je zcela zdrave. Neboj, urcite to bude i vas pripad :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
3.1.22 10:59

@kalie děkuji za povzbuzení :hug: a do roka jste to nijak neresili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
3.1.22 11:02

U nas se chodi s kazdym ditetem na preventivni vysetreni kycli. Vetsina ma jadyrka pri 3. kontrole cca v pulroce, nekdo uz pri 2. cca ve 3 mesicich. Jakmile jsou jadyrka a kycle jsou v poradku, prestava se chodit na kontroly. Takze u nas by se na chybejici jadyrka prislo, i kdyz nikdo v porodnici neupozorni na stav kycli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
3.1.22 11:14

My byly extrém. Byly jsme i na genetice s holkou, vše ok a jadyrka až v 15 mes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2152
3.1.22 11:18
@Oblecenikl píše:
@kalie děkuji za povzbuzení :hug: a do roka jste to nijak neresili?

Neresilo se to, jen jsme chodili co ctvrt roku na UZV, je fakt, ze doktor se uz tvaril docela znepokojene, kdyz v 9 mesicich stale nebyly. Jenom mi rikal, ze by bebylo dobre, aby se dite bez jadyrek stavelo…no pozde :D, protoze ditko mi uz v te dobe obchazelo nabytek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
3.1.22 11:27

@kalie no toho se právě bojim, protože ten náš je to samé :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
3.1.22 11:54

Ale přišli by na to. Normální jsou 3 kontroly - první hned v porodnici po narození, druhá po 6 týdnech od porodu a třetí ve 3 měsících. Pokud kdykoliv v té době najdou něco co se jim nelíbí, tak hned objednávají na další kontroly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
3.1.22 12:04

Moje mala mela obe jadyrka az na 8. Mesici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
3.1.22 13:11
@Virgina123 píše:
My byly extrém. Byly jsme i na genetice s holkou, vše ok a jadyrka až v 15 mes.

Jo, moje děti je taky měly podobně pozdě… ale tedy u nich se zjistilo dodatečně opoždění růstu, takže je jasné, proč byla jadérka pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
3.1.22 14:20
@j.a.n.i1 píše:
Jo, moje děti je taky měly podobně pozdě… ale tedy u nich se zjistilo dodatečně opoždění růstu, takže je jasné, proč byla jadérka pozdě.

A to vám prosím, zjistily kde a jak? Předpokládám, ze to by na genetice zjistili, ne? Máme tedy jen základní, že ta stačila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
3.1.22 14:50
@Virgina123 píše:
A to vám prosím, zjistily kde a jak? Předpokládám, ze to by na genetice zjistili, ne? Máme tedy jen základní, že ta stačila.

Genetiku jim nikdo nedělal a předpokládám, že by se to na ni nepoznalo. Jinak se na to přišlo z kolečka vyšetření pro malý vzrůst, vyloučila se celiakie, nedostatek růstového hormonu a přišlo se na to, že podle kostí jsou jakoby mladší, tedy je předpoklad, že porostou déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
3.1.22 19:52

@j.a.n.i1 tak hlavně aby byly v pořádku. Dcera je velikostně průměrná s vrstevníky, tak snad..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4497
3.1.22 20:33

Mam 3 deti, prvni jaderka v 9 mesicich, druhy jaderka ve 13 mesicich, 3. jaderka ve 3 mesich, vubec jsem nemohla u posledni uverit tomu, ze uz nemusime chodit na kontroly. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
4.1.22 00:36

Ja jsem mela jaderka az v roce (mela jsem trminky snad do 9 mesicu), jsem zdrava. Syn trminky kvuli kyclim do 4 mesicu (a to z porodnice odchazel bez podezreni) a jadyrka potvrzena az na kontrole v roce, to uz chodil samostatne. Dnes skoro 2 a pul a zdravy kluk. Nikdo nam tedy nezminil nic o tom, ze by si nemel stoupat. No ale co bych s tim nadelala. (ale ted to zacnu urcite googlit) Dcera kycle v poradku, jadyrka ve 4 mesicich. Proste je to ruzne, a neboj, dorostou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat