jak často "sexovat",aby to vyvolalo porod?

105
15.9.06 15:01

jak často "sexovat",aby to vyvolalo porod?

Ahoj holky,
potřebuji poradit. Jsem dnes v 40+3 a po dnešní kontrole mi doktor řekl, že kvůli tlaku mi to v pondělí vyvolají… Upřímě řečeno, cítím se dobře a kdybych mohla, klidně ještě přenáším 14 dní (mám malé bříško, takže mi to nevadí :) ), ale když to dokror tvrdí, tak určitě ví, co říká.

Vyvolávaného porodu se ale trochu bojím. Podle mě je vždycky lepší, když to jde přirozeně a „samo“, a proto bych ráda porodila přirozeně ještě teď o víkendu…

Vím, že sex porod urychluje, ale nevím, jestli stačí jednou za víkend nebo třeba třikrát za den… Možná je to hloupý dotaz, ale já vážně nevím… Už jsme to s manželem zkoušeli a je fakt, že jsem potom vždycky tak na cca 0,5 hodiny dostala něco jako menstruační bolesti, ale vžycky jsem to „zaspala“ bez jakýchkoli dalších následků…

Tak se obracím na vás, jestli s tím nemáte zkušenosti :?: Díky za každou radu!

Elis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
15.9.06 15:05

ahoj Eliso,
přeju ti, aby se to rozjelo do pondělí samo…
Myslím, že záleží na tom, v jakém stavu máš čípek, jsi aspoň už na špičku prstu? Sperma může pomoct k tomu, aby čípek „uzrál“. Ale těch prostaglandinů je tam málo, takže to chce denně, nejlépe i několikrát.
Pak jsou ještě babské rady jako: teplá koupel-klidně několikrát denně, tak aby ti bylo dobře. Hodně chodit na procházky, do schodů. Já si pak vařila čaj a do té vody vyvařila skořici, hřebíček a tuším zázvor, má to podporovat kontrakce.
Tak hodně štěstí, :) K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
15.9.06 15:15

Doporučuji masáž kotníků. Mám za to, že tohle vyvolalo porod u nás.

Přeju, ať to na tebe přijde samo,

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
15.9.06 15:18

No taky si myslim, že samotnej sex porod nevyvolá, ale rozhodně tím nic nepokazíš :D .
U nás možná pomohlo několik kombinovaných faktorů - sex (1.denně) :lol: , umytí oken, teplé koupele, a hlavně asi úprk na autobus s golfáčem a batoletem, teprve po něm jsem dostala ty správné kontrakce co 3 minuty :wink:

Hodně štěstí a brzky, krátký a pohodový porod přeje

Makýš a tygříci (MMCH oba narození 41tt+0)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
15.9.06 15:24

jo já toho vyzkoušela… :lol:

• sex
  • pití maliníkového čaje 3 hrnky denně
  • svařák s maximálním vývarem ze skořice
  • masáž bradavek
  • chůze, ale to jsem nepřeháněla, bolely mě kyčle a nechtěla jsem být na porod K.O.....

nakonec jsem porodila po zkonzumování ruského vejce :lol: :lol:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
15.9.06 15:24

jo a kromě masáže kotníků i jemně masírovat bradavky-to nám v kurzu radila PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.06 15:27

Taky jsem den před porodem prchala na tramvaj v dešti a pak ještě přestupovala, abych stihla monitor. To jsem byla asi 41+4 a manžel se zasekl v dopravní zácpě. Do té doby jsem se moc šetřila. Na monitoru vůbec nic nebylo, ale asi za 8 hodin mi praskla voda a už to šlo jako po másle. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.06 15:30

Taky často prý pomáhá nějaké ostřejší jídlo, kamarádce pomohla mexická kuchyně. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mab
140
15.9.06 15:56

Ahojda,,

dle mych zkusenosti,,zkusila bych cokoliv,,bo si fakt nejsem jista,,,ze pan dr..vi co rika,,,muj vyvolavanej porod byl desnej,,,ale tim te nechci strasit,,taky maly bricho,,bolesti zadny,,si proste mysleli,,ze porodim 4kg medvide,,jako prd,,a to jsem byla otevrena na 1,5cm,,,

no nic,,,proste drzim palecky at se to rozbehne samo:)

Mab

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
15.9.06 15:57

Eliso mě nezabralo absolutně nic. Dělala jsem možný nemožný a malá se držela jako klíště. Porod mi vyvolávaly přesně v 42.týdnu a to se to ještě doktorce nezdálo vůbec nachystané 8O Terka by tam asi byla do vánoc :wink: :lol: Porod byl úplně v pohodě. Ráno v 10 mi píchli první provokačku a večer v 21,50 byl Terka na světě :lol: Bolesti se daly snést, zvládla jsem to i bez epiduralu :lol:
Přeju pohodový a rychlý porod :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
15.9.06 16:27

Ahoj
Já přenášela týden. Poslíčky jsem měla děsný. Dokonce mě přijali do porodnice, že jako rodím. Až druhý den ráno mě pustili, prý jsou to poslíčky. :evil: Taky mi sestry radily, že máme sexovat. Prd, nic mi nepomáhalo. Žádná horká koupel prostě nic. Den před porodem jsem rezignovala na vyhánění a spíš jsme měla odpočinkový den. Ráno mi rupla voda a večer byla malá na světě. Takže až si myslím, že o porodu rozhoduje miminko nebo placenta. Všechno ostatní jsou jen babské řeči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
15.9.06 16:33

Během dne jsem oběhla pěšky celé město (např. sháněla kojicí podprsenky) - naběhala jsem asi 20 km ve velmi svižném tempu (nečekala jsem nic, byla jsem 5 dní před termínem), pak dlouhá koupel - a ráno se kluk vylíhnul. Ale čím to bylo, to už nezjistím :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
15.9.06 17:49

Z knihy Partner u porodu:

Stimulace bradavek:
Je dobre pouit nasledujici metodu vzdy po nekolika hodinach nebo treba pulhodinach.Stimulaci muze provadet matka sama nebo partner.

• lehce hladte, valejte, zmoulejtenebo jemne kartacujte bradavky. Vetsinou jiz beehem nekolikaminut pociti matka silnesi stahy. Nekdy to trva hodiny nez organismus zareaguje.
  • cas od casu masirujte prsy rucnikem namocenym v teple vode. Masaz byste mel opakovat trikrat dennevzdy priblizne po jednehodine.
  • mazlete se s nastavajici maminkou, hladte ji, libejte pohravejtesis jejimi bradavkami, zkousejte to tak dlouho, dokud to bude jednk ucinne ale samozrejme jen v tom pripade ze ji to dela dobre
    Jste liv porodnici , muzete pozadat sestricku aby vam nanejakou dobu pujcila elektrickou, dostatecne vykonnou odavacku, mechanicke odśavacky nebo odsavacky nabaterie nebyvaji tak ucinne
  • kojit vypujcene miminko, sani tri az dvanactidenniho miminka je tou nejlepsi stimulaci bradavky.

Chuze -obvykle napomuze urychleni porodu a nekdy jej muze i vyvolat, muzete kracet pomerne svezim krokem, nechote prilis daleko oddomova nebo od porodnice.

Akupresura - bod sleziny asi ctyri prsty nad vnejsim kotnikem. Je to velice citlivemisto.

• spickou palce silne stiskenete tento bod, tlak by mel jit jakoby zezadu dovnitr a smeremkupredu
  • timto zpusobem stlacte trikrat za sebou na deset az patnactvteri, vzdy s malou prestavkou
  • vyvolava li tlakstahy, opakujte popsany cyklusvzd po nekolika minutach

Sexualni stimulace
orgasmus uvonuje oxytocina muze vyvolat kontrakce sexualni vzruseni muze vyvolat izvysenihladiny dalsichlatek podobnych hormonu ,kterenapomonhou zmekcenihrdladelozniho. Spermatake pobsahuje prstaglandiny.Nekdy je ucinne i puhe drazdeniklitorisu..

• k vyvolani porodnich stahu muzete pouzit sex styk, manualni nebo oralni stimulaci klitorisu a to dote doby dokud jezachovan vak blan, tedy dokud neodtekla polova voda. Jakmile dojde k poruseni vaku blan, dochazi ke zvysenemu riziku vstupu infekce do plodoveho vejce
  • nepouzivejte zminene metody, pokud kterykoli z vas trpi nejakou infekci nebo pokud tomatce neni prijemne.

Vyprazdnovani
klyzma- muze vyvolat porod tim, ze po podanidojdekintenzivnimu pohybu stre, muze podrazdit delohu a navodit stahy. Ve zdravotnickych potrebach lze zakoupit potrebnepomucky.

ricinovy olej - ma projimaci ucinkek zpusobi skutecne mohutny pohyb strev. Po dlouhaleta se pouzivalkvyvolani porodu. Uspech nebyl vzdy stoprocentni. Postup

• nastavajici maminka by mela snist dve az ctyri lzice neochuceneho ricinovehooleje jako pocatecnidavku. Je stravitelnejsi kdyz ho smichate se stejnymmmnozstvim pomerancove stavy a lzickou jedle sody, rychle to promichejte , melo by se to vypit najednou
  • po dvou hodinach by mela matka vypit dalsi dve lzice stejnymzpusobe, pri dalsipulhodince dalsi dve lzice.
  • tri davky by meli stacit, vice by matka brat nemela
    ricinovz olej zpusobuje krecovite staky strev a prujem a jeli ucinny, stahy se dostavi behem nekolika malo hodin nebo do pul dne,nepredpokladejte ze se stahydostavi okamzite.

z knihy vse
ja osobne jeste slysela ze z caju, je to mata peprna ktera taky vyvolava porod…

tak preju moc moc stesti, a omlouvam se za chyby,bylo toho moc tak jsem pravopisu nevenovala pozornost :-)

Lida

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
15.9.06 17:58

Holky díky za rady. Ten tlak jsem měla jen 120/90, což podle mě není nic hrozného…ale nejsem doktorka. Čípek mám „na 1/2 phall., hrdlo volně pro prst“ - podle doktora jsem prý „nachystaná“, tak doufám, že to proběhne (nejlíp dnes!). Teď jsem si obešla 2× dědinu (pěkně mě bolí nohy) a jdu si dát horkou vanu :-)

Doufám, že to zabere, jinak nebudu celý víkend myslet na nic jiného… :roll: Co vím od kamarádek, tak prý vyvolávaný porod „bolí“ víc - už jen proto, že člověk není doma, ale od začátku v nemocnici…

Tak doufám, že budu mít štěstí a podaří se 8)

Elis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
15.9.06 20:11

Eli, podle mého Dr by ten sex musel být 5× za den aby to k něčemu bylo a to nevim jestli dáte :--))
Držím palce ať se vyvolání vyhneš.
Náš malej si začal razit cestu ven po mých jízdách na rotopedu, 3 dny po sobě x8km a třetí den rupla voda :-)

Claudie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama