Jak číst v grafu bazální teploty

74
9.4.20 16:21

Jak číst v grafu bazální teploty

Ahoj, můžete mi prosím poradit, kdy proběhla ovulace? A jestli vůbec proběhla? Jestli to teda není poznat až když přijde ms. 8o Myslím si, že byla 17DC podle toho, jak jsem se pozorovala, ale aplikace mi to ukázala jinak. Taky budu ráda, když třeba pošlete i Váš graf a poradíte mi, jak se v tom grafu čte.
Díky za pomoc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4417
9.4.20 17:01

Řekla bych, že ovulace proběhla :-)
Fertility friend ti ji naznačil na toho 15. - ale je to jen pravděpodobné - proto je čára čárkovaná.
Předpokládám, že jsi do grafu zanášela jen hodnoty teploty.
Kdybys přidala i další parametry (hlen, bolest, pozitivní ovu test, apod.) tak by ji graf označil za „jistou“ (nepřerušovaná červená čára) a to buď toho 15. nebo 17.
Já bych to spíš viděla na ten 17.DC, ale to musíš vyhodnotit ty - t máš víc informací ;-)

Jinak platí pravidlo, že musí být alespoň tři po sobě jdoucí vyšší teploty po předchozích šesti nižších (což na grafu splňuje jak 15 tak 17 DC). Obvykle bývá nárůst teploty vyšší (proto bych se přiklonila k tomu 17 DC), ale není to pravidlo (klidně mohla být 15 DC). Opravdu záleží na dalších symptomech. Zpětně se můžeš dopočítat k ovu od menstruace - od ovulace do menstruace bývá každý měsíc cca stejná doba.
Ale ovulace podle grafu proběhla.

Když budeš měřit v dalších měsících, graf bude také chytřejší, bude lépe znát tvůj cyklus (pamatuje si). A získáš v tom praxi ;-)
Jinak vše užitečné o měření bazální teploty je moc krásně popsáno na tomto webu a je tam i spousta příkladů: http://merenibt.xf.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
9.4.20 17:06
Moc děkuji. Já právě s tou aplikaci ještě moc neumím. Tohle jsem vůbec nevěděla. 8o Zapíšu si tam tedy i další údaje a uvidím :)
@Whitedog píše: Řekla bych, že ovulace proběhla :-)
Fertility friend ti ji naznačil na toho 15. - ale je to jen pravděpodobné - proto je čára čárkovaná.
Předpokládám, že jsi do grafu zanášela jen hodnoty teploty.
Kdybys přidala i další parametry (hlen, bolest, pozitivní ovu test, apod.) tak by ji graf označil za „jistou“ (nepřerušovaná červená čára) a to buď toho 15. nebo 17.
Já bych to spíš viděla na ten 17.DC, ale to musíš vyhodnotit ty - t máš víc informací ;-)

Jinak platí pravidlo, že musí být alespoň tři po sobě jdoucí vyšší teploty po předchozích šesti nižších (což na grafu splňuje jak 15 tak 17 DC). Obvykle bývá nárůst teploty vyšší (proto bych se přiklonila k tomu 17 DC), ale není to pravidlo (klidně mohla být 15 DC). Opravdu záleží na dalších symptomech. Zpětně se můžeš dopočítat k ovu od menstruace - od ovulace do menstruace bývá každý měsíc cca stejná doba.
Ale ovulace podle grafu proběhla.

Když budeš měřit v dalších měsících, graf bude také chytřejší, bude lépe znát tvůj cyklus (pamatuje si). A získáš v tom praxi ;-)
Jinak vše užitečné o měření bazální teploty je moc krásně popsáno na tomto webu a je tam i spousta příkladů: http://merenibt.xf.cz
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2963
9.4.20 17:14

Ahoj, ovulace určitě proběhla ale protože nejsou zapsány další hodnoty není “ovulace potvrzena” plnou čarou :)
Já si ještě dělala ovulační testy ;)
A tady je můj výtězný graf - ještě jsem marodila a brala atb :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat