Jak dlouho kojit???

40
30.8.06 22:01

Jak dlouho kojit???

Ahojky holky,

mam sestimesicni holcicku a stale plne kojim. Uz ted je mi trapne kojit ji na verejnosti - treba v restauraci nebo jen venku na prochazce… Prece jenom je uz velka a vubec si nedokazu predstavit, ze kojim treba za rok… (?!) Jake to je kojit rocni a starsi dite? Nemusim se citit trapne? Vim, ze je kojeni pro detatko dulezite, proto nechci co nejdele prestavat.
Dekuji Kata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

197
30.8.06 22:08

Ahojky Nakalo,
nemyslím si, že by kojení šestiměsíční holčičky na veřejnosti bylo trapné. Podle mě není nic přirozenějšího. Jám mám holčičku které je pět a půl měsíce a kojíme na veřejnosti naprosto přirozeně.
Co se týče kojení v pozdějším věku - rok a víc. Tak kojení se příkrmama postupně zredukuje pouze na kojení večer v noci a ráno. Úplně později už třeba jen večer a ráno. Takže na veřejnosti vlastně kojit nebudeš.
Přeji co nejdelší kojení tobě a tvé holčičce.

Baru a Kiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
30.8.06 22:14

Ja mam osmimesicni holcicku a kojim kdekoliv a kdykoliv. Neznam nic jednodussiho a praktictejsiho, prso je vzdycky po ruce, kdyz je hlad, zizen nebo ji jenom neco trapi, krasne se uklidni. Vubec se nestyd, kojeni je prirozena vec, i kdyz to mozna okoli neprijde. Kdyz muzou na verejnosti jist vsichni ostatni, proc by nemohlo moje dite?

Bara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
30.8.06 22:41

Ahoj, mám 15m kluka a kojím kdekoliv, naposledy např. na venkovní terase u restaurace. Opravdu mi připadá že není nic přirozenějšího. Navíc pod rozepnutou bundou není nic vidět… Nevím, možná jsem exot ale vůbec si nepřipouštím že by to mohlo být nepatřičné. Kdo měl doma kojené dítě tak to jistě pochopí. Kdo neměl, ten nebude vědět jak se chovat i když budeš před ním kojit novorozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
30.8.06 22:50

Káťo buď ráda že můžeš kojit.Vůbec to není trapné.Je to prostě NORMÁLNÍ. Jestli se někdo blbě dívá tak se na něj hezky usměj a v duchu ho pošli někam.
Přeji dlouhé kojení.

Martina a spící Tadeášek (od 3,5m na UM)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
30.8.06 23:11

Jak už jsem několikrát psala, Eli se kojila do tří a problém s tím mělo okolí a ne my. Když ji bylo kolem 1,5 roku, tak už chtěla jen v soukromí a později mě i doma vždy vzala mimo dění. Ale nijak to neřeš a koj dokud můžeš. Anulka +Elinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
30.8.06 23:27

Ahojky,

já myslím, že to záleží jen a jen vás :wink:

Na okolí neber ohledy, protože nemusíš mít strach, že by okolí mělo ohledy na Tebe 8)

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
31.8.06 00:00

nakala: a co zkusit odstříkat do lahvičky? Já sice mimi teprve čekám, ale švagrová má 4 měsíčního kluka a vždy když vyráží ven, má mlíčko v termolahvičce. Ona je prostě jen stydlivka :-) Třeba tohle vyřeší tvůj problém taky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
31.8.06 10:05
Lidunka25 píše:
nakala: a co zkusit odstříkat do lahvičky? Já sice mimi teprve čekám, ale švagrová má 4 měsíčního kluka a vždy když vyráží ven, má mlíčko v termolahvičce. Ona je prostě jen stydlivka :-) Třeba tohle vyřeší tvůj problém taky :-)

No ja nevim, asi bych mela strach ze se to mliko zkazi. Taky kojime kdykoli a kdekoli. Zbasti presnidavku a pak „mama nami“ a je to :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
31.8.06 13:26

Taky si myslím, že MM v lahvičce zbytečně zvyšuje riziko kontaminace nějakými bakteriemi… ale to je jenom můj názor.
Já jsem venku kojila asi do 8 měsíců normálně (dcera jedla příkrmy jen tak symbolicky, takže nebylo možné někam na půl dne vyrazit a nekojit u toho). Jak už tu někdo psal, kolem roka se to zredukuje stejně jen na ranní a noční kojení, takže veřejně se nekojí. Je fakt, že já občas kojím venku i teď, ale to jen, když je dcera hodně unavená, nemůže usnout a řve a řve… A okolí jistě trpí víc tím hlukem, než tím, že diskrétně nakojím dítě (myslím, že kdybych třeba v dálkovém autobuse nechala hlasovat, jestli chtějí snášet ještě hoďku řevu, nebo dvouminutový pohled na kojící maminu, byl by výsledek jednohlasný! :P )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
31.8.06 17:51

No, koukám, že tu asi budu za exota já :wink: . Kojila jsem taky 6 měsíců plně, pak ještě do 9 s příkrmama a chtěla jsem i dýl, ale Mišák už nějak neměl zájem.
Ale na veřejnosti jsem prostě nekojila nikdy, ještě tak maximálně v autě. Pro mě to prostě bylo nepředstavitelné se někde před někým svlíkat (mám problém vylézt i v plavkách). Ne, že by mě to vadilo u ostatních, to ne, ale já osobně si to prostě neuměla představit. Takže jsme prostě nechodili ven víc jak na 2 hodiny, a když se někam šlo na dýl, tak sem vždycky musela vědět, že budu mít kde v soukromí nakojit. Bylo to sice trochu omezující, ale jinak to prostě u mě nešlo.
Nakala - myslím, že záleží jak se cítíš ty osobně, jestli ti je to trapné jen aby to nevadilo okolí, tak se na ně vyprdni, ale jestli je ti to trapné kvůli tobě samé, tak podle mě nemá cenu si způsobovat trauma a radši se snažit to naplánovat tak, abys venku kojit nemusela.
Peťulda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
1.9.06 14:01

Peťuldo, já bych se venku taky nesvlíkla ani za nic :oops: , svým způsobem obdivuju maminky, které v Čechách kojí opravdu veřejně; naštěstí mám většinu šatů řešených tak, že můžu kojit a není nic vidět (v zimě udělal svou službu babyvak, s tím se dá kojit i v metru a pokud ti někdo neodkryje jeho lem, nemůže vědět, že kojíš :wink: ). Ono se to opravdu dá zařídit tak, že kojíš venku, aniž by kdo viděl byť i jen čtvereční centimetr tvého dekoltu, chce to jen vhodný oděv a trochu praxe. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
1.9.06 14:20

Bebatko - mě to prostě nikdy nějak nešlo, kojit tak, aby nebylo nic vidět. Mišák totiž ze začátku pil tím stylem, že se každou chvíli pustil a já chytala stříkající mlíko :wink: . Měla jsem trauma už je z představy, že mi něco takovýho provede venku, tak jsem to pak už radši nezkoušela a radši se šla vždycky někam schovat. Ale zvládli jsme to i bez kojení venku, takže myslím, že to tak zvládnem i příště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16470
1.9.06 14:36

Ahoj,
ja prave postupne odbouravam kojeni a me dceri je 22 mesicu. Ja k uz bylo napsano, zhruba po roce se kojeni zredukovalo na rano a vecer, pripadne v poledne pred spanim. Takze uz jsem na verejnosti nekojila hodne dlouho, ale nikdy mi to nijak trapne neprislo. Komu se to nelibi, at se nediva. Nikdy si nikdo nedeovolil rict ani slovo, naopak mi vychazeli vstric, ja bych si ani nic libit nenechala, jsem na lidi, kteri netoleruji deti a veci s nimi spojene, hakliva. Takze tak. Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
1.9.06 14:44

Mroe - já nepsala, že by mi vadilo, když někdo venku kojí, to je mi úplně fuk. Ani jsem se nebála, že by mi někdo něco řekl, to si může každý trhnout. Ale prostě mi to bylo nepříjemné kvůli mě, kvůli mým pocitům a mé stydlivosti. Proto jsem venku nekojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama