Jak dlouho od ovulace do menstruace

Anonymni
31.8.09 18:27

jak dlouho od ovulace do menstruace

ahoj holky chtěla bych se zeptat…je nějaká „normální“ doba která by měla být od ovulace do menstruce? např 2 týdny…?? mám dlouhý cyklus. Ovuluji vždy ale cca 12-14DC menstruaci však dostávám většinou 40DC..tak by mě zajímalo jak BY TO MĚLO BÝT ..moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12681
31.8.09 18:41

ovulace by měla být v půlce cyklu takže pokud je 15.den měla by jsi mít MS den 30. jestli tomu tak není je to problém v hormonech a až budeš chtít otěhotnět doporučuji měřit bazální teplotu. Tu křivku pak vezmi doktorovi a on ti poví čeho máš nadbytek nebo nedostatek :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
31.8.09 19:02

Ta fáze po ovu se nazývá luteální a může být 11-16 dnů. Já měla 21 dnů… Též dlouhé cykly. V otěhotnění mi to nezabránilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
31.8.09 19:11

ahoj, mě přijde luteální fáze moc dlouhá +- 14 se říká, že je norma, už ses ptala dr.?
možná bych zkusila měřit BT, jestli je OK a taky mě napadlo, jestli ti dostatečně narůstá děložní sliznice? a taky, jestli máš udělaný hormonální profil, že jsou hormony v pořádku? (dělá se 2.-3. den cyklu - odběrem krve na gyndě)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4099
31.8.09 21:03

Luteální fáze má být 12-16 dní, pokud je kratší může být problém s otěhotněním, protože tam není dostatečná doba, aby se oplodněné vajíčko stihlo uhnízdit. Pokud je naopak delší tak to signalizuje problém s funkcí žlutého tělíska, které po ovulaci produkuje progesteron. Tam je naopak problém, že se oplodněné vajíčko nemusí kvůli nízké hladině progesteronu udržet. Obě poruchy se řeší podáváním progesteronu po ovulaci (Utrogestan, Duphaston).

Já mívám cyklus nepravidelný v rozmezí 32-45 dní ovulaci mám vždycky přesně 14 dnů před příchodem MS. To je jediný způsob jak bezpečně poznám, kdy má dorazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.16 00:45
@goldenka píše:
ovulace by měla být v půlce cyklu takže pokud je 15.den měla by jsi mít MS den 30. jestli tomu tak není je to problém v hormonech a až budeš chtít otěhotnět doporučuji měřit bazální teplotu. Tu křivku pak vezmi doktorovi a on ti poví čeho máš nadbytek nebo nedostatek :wink:

Já užívám clostilbegyt a ovulaci jsem měla 15.6. Kdy bych měla očekávat ms když ji mám pravidelně po 28 dnech a správně tedy to vychází, že bych měla ms dostat 2.7. Je to podle ovulace jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16315
2.7.16 08:37

@Laura7279 tou ovulaci jsi si 100% jista?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.16 09:44

Ano jsem si jistá. Ovulaci jsem měla dokonce 2× 15.6. a 17.6. podle ovulacnich testů a mého gynekologa. Tak ted nevím. kdy teda mám čekat ms.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6273
2.7.16 14:56

Asi 14 až 16 dnů od ovulace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.19 06:56

Zoufalství s cyklem

Holky, snažím se opět zorientovat ve svém cyklu a jsem znovu zmatená. Měření BT mi nic neřeklo, zkoušela jsem cca rok, mám to úplně rozházené, tak jsem měřit přestala.

Teď se snažím zkoumat hlen při ovulaci. Popravdě z toho taky nejsem úplně rozumná, protože mi přijde, že ze mě něco teče skoro pořád. :lol: Jen se to mění a někdy to je extrémní, což přisuzuju teda nejspíš té ovu.

Např. 13., 14., 15. i 16. DC:
13. slabší, 14. silnější, 15. silný, konzistence asi bílková? 16. světle hnědý (výtok?)

Potom 23. oranžový (?)
25. žlutohnědý „suchý“
26. MS (nějak brzo…)

Cyklus předtím jsem měla hlen nejspíš až 24. a 25. DC (MS až 38. DC) a ještě předtím hlen 25. DC a MS 39. DC. Je to možné?

Beru Gynex, chodím na akupresuru na srovnání cyklu. Na gyndě mi nepomohli, pořád mi predepisoval prášky, po kterých jsem měla další a další problémy. Vyměnila jsem gyn. lékaře.

Byla by některá schopná z toho něco vyvodit? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1731
28.1.19 07:41

No, hraje ti to všemi barvami teda, to mi nepřijde ok ..já mám od ms do plodných dnů ,,sucho", v plodné dny průhledný bílkový, pak až do ms lehce bílý…Mě neseděl gynex, způsoboval mi drobná krvácení během cyklu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
28.1.19 08:19

Také mi to nepřijde normální - doporučuji po skončení MS srovnat PH, např. použít alespoň 3× probiotika (idelyn na noc), ráno vypláchnout poševním výplachem Ginexid (obsahuje 3 lahvičky s přírodními složkami, miminkovsky voní). Preventivně mi dr doporučuje i jeden čípek Clotrimazolu (proti kvasinkám). Tohle je takový můj „očistný rituál“ pro zahájení nového cyklu :mrgreen: jinak stejně jako Oplatečka: od ms do plodných dnů sucho, v plodné dny průhledný bílkový.. a všimla jsem si, že s gynexem je hlen průkaznější, o dost více k poznání, než bez něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1731
28.1.19 09:36
@dendishek píše:
Také mi to nepřijde normální - doporučuji po skončení MS srovnat PH, např. použít alespoň 3× probiotika (idelyn na noc), ráno vypláchnout poševním výplachem Ginexid (obsahuje 3 lahvičky s přírodními složkami, miminkovsky voní). Preventivně mi dr doporučuje i jeden čípek Clotrimazolu (proti kvasinkám). Tohle je takový můj „očistný rituál“ pro zahájení nového cyklu :mrgreen: jinak stejně jako Oplatečka: od ms do plodných dnů sucho, v plodné dny průhledný bílkový.. a všimla jsem si, že s gynexem je hlen průkaznější, o dost více k poznání, než bez něj.

Mě také pomohl pro plodný hlen grepový džus, moc jsem tomu nevěřila ale pár cyklů jsem to vyzkoušela a pak jsem zjistila co to opravdu je hojný plodný hlen..mezi ms a plodnými dny jsem si koupila litr 100% grep.džusu a asi tři dny si ho ředila vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
28.1.19 09:50

@Oplatečka :lol: jj, babské rady - před ovu grep, po ovu ananas. Občas na to myslím, třeba zrovna teď baštím ananas :mrgreen: s tím grepem je to horší, protože je na mě šíleně hořký, ale s tím ředěním to nemusí být špatné. Díky za tip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1731
28.1.19 09:54
@dendishek píše:
@Oplatečka :lol: jj, babské rady - před ovu grep, po ovu ananas. Občas na to myslím, třeba zrovna teď baštím ananas :mrgreen: s tím grepem je to horší, protože je na mě šíleně hořký, ale s tím ředěním to nemusí být špatné. Díky za tip :kytka:

Já ho úplně nesnáším, ten džus má pro mě pachuť zvratků, proto tu litrovku piju několik dní :D zkusila jsem to jednou a poprvé v životě jsem viděla plodný hlen co se taaaahne tak to vždycky nějak vydržím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama