Jak dlouho trvá prodej bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 23:13
Jak dlouho trvá prodej bytu

Ahoj prosím nevíte někdo jak dlouho trvá průměrně prodej bytu? Byt je na Praze 4, lokalita Braník a velikost 3+1, chceme ho prodat za normálni cenu.
Děkuji :mavam:

Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11537 příspěvků 19.06.19 23:39

Co jak dlouho trva? Nez sezenete zajemce? Nez se nemovitost prevede? Zalezi za jak dlouho sezenete zajemce, jak dlouhe budete vyjednavat o cene, zda si budete pres advokaty pinkat podminky a upravy ve smlouve, zda bude mit zajemce cash nebo si bude vyjednavat hypoteku. :nevim: samotne prevedeni nemovitosti + vyplata penez na vas ucet trva cca mesic pokud jde vsechno v pohode ( zakonna lhuta + vyplaceni )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 23:40

Ahooj prodávali jsme byt na Barrandově 3+1 na internetu byl inzerovan cca týden 5 zájemců. Myslím ze v Praze to je rychle ;)

Zuzi79
Kecalka 163 příspěvků 19.06.19 23:42

Ahoj, loni jsem prodavala byt 2kk na Praze 4 a nalezeni zajemce 2 pracovni dny, papiry (vyplaceni moji hypoteky) az do vlozeni na katastru cca 5-6 tydnu.
A vyssi nez beznou cenu, ale mela jsem byt pripraveny a nafoceny (homestaging, cca 25 tisic), a hlavne maklerku, ktera vse zaridila. Bez ni bych prodavala byt o 300 tisic levneji a asi nezvladla vsechny ty formality - mela jsem narocneho, ale solidniho a solventniho zajemce (plus dalsi dva ve fronte).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:00

Prodavali jsme 4+1 v Braniku pred dvema lety. Bylo to pres realitku a do dvou mesucu jsme meli kupce. Samotny prevod- meli jsme druzstevni trval chvilku ale my nespechali. My potrebovali nekoho s hotovosti. Zacali jsme s prodejem hodne 8 mesicu pred tim nez jsme se potrebovali odstehovat a byt uz byl prepsan na noveho majitele s my v nem jeste 5 mesicu bydleli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:57

Tak to jde rychle, děkuju

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 07:59

Ttn že bych mohla dát vyšší cenu než vídám na realitkách? Kdyt´ je o byty zájem, ja to dobrá lokalita

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.06.19 08:13

Vlezu vam do diskuse a take se na neco zeptan.Kdy kupujici plati za byt a kdy ty penize distane prodavajici? Pri podpisu kupni smlouvy nebo az po prepsani noveho vlastnika na katastru?

Šarlota4
Extra třída :D 11537 příspěvků 20.06.19 08:29

@lísteček1 psala jsem to v 1 prispevku. Standardne az po prepisu na katastru, je to logicke.

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.06.19 09:19
@Šarlota4 píše:
@lísteček1 psala jsem to v 1 prispevku. Standardne az po prepisu na katastru, je to logicke.

Dekuji, ja to z toho nepochopila :grinning:

Peta02
Kecalka 460 příspěvků 20.06.19 09:32

My prodávali nedavno. Než se našel kupec cca 2mesice, od chvíle kdy řekla ze byt kupuje, do vyplacení penez cca 5mesicu. Měla celkem dost požadavku, figurovali tam nějaká předkupní práva které bylo potřeba vyřešit ( to nám z toho trvalo tak týden max), vyplacení naši hypo, kdy banka má na všechno dost času :zed: ( ta nas zbrzdila tak o 1,5mesice svým přístupem)

Bubla Bůčková
Kelišová 7121 příspěvků 20.06.19 09:38

Od nalezení zájemce počítat tři měsíce.. Jen zápis v katastru je měsíc. Teď to věčný připomínkování. Pak do toho někdo týden na dovolené… Cenu dej vyšší určitě ;)

Váš příspěvek
Reklama