Jak je to s mateřskou v novém zaměstnání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MadammeLu
Povídálka 17 příspěvků 21.03.18 17:32
Jak je to s mateřskou v novém zaměstnání?

Dobrý den,

vím, že je těch témat tady hodně, ale chtěla jsem jak to je aktuálně.

Končím po 4 letech v práci, našla jsem si novou a lépe placenou. Nástup mám 1.5. do nové práce.

Vzhledem k tomu, že se snažíme o mimi, chtěla jsem se zeptat jak by to bylo, kdybych ve zkušební době otěhotněla, nebo popřípadě do půl roku. Dostanu mateřskou, nebo na ni nemám nárok? Mám zdravotní problémy, takže kdybych otěhotněla, šla bych rovnou na rizikovku, takže na neschopenku.

Může mi někdo poradit? děkuji za ochotu :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hazentla
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 21.03.18 17:34

Ve zkušební době Tě může vyhodit i těhotnou a na neschopence, resp. po 14 dnech neschopenky, těhotenství na zkušební dobu nemá vliv.
Pokud jde o nárok na mateřskou, záleží, jestli by ses vešla do ochranné lhůty…

MadammeLu
Povídálka 17 příspěvků 21.03.18 17:37

Takže kdybych oznámila že sjem těhotná, tak mě může vyhodit :) to je fajné.

Jak je to s tou ochranou lhůtou, o tom jsem neslyšela?

vladislavmartinec
Nováček 6 příspěvků 21.03.18 17:52

Ve zkušebce můžete letět no, lepší varianta je zůstat ve staré, ať máte nějaký nárok na peníze

radkka
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 21.03.18 17:56
@vladislavmar­tinec píše:
Ve zkušebce můžete letět no, lepší varianta je zůstat ve staré, ať máte nějaký nárok na peníze

Nebo snažení na zkušebku přerušit. Dva měsíce se to nezblázní.

MadammeLu
Povídálka 17 příspěvků 21.03.18 17:58

@vladislavmar­tinec Ale to záleží na tom konkrétním zaměstnavateli, jestli mě vyrazí, ne?

Ve staré už je hodně psychicky náročné zůstat…

MadammeLu
Povídálka 17 příspěvků 21.03.18 18:00

@radkka To už mě taky napadlo. Mám s otěhotněním problém, takže je to takové na prd…
akorát stejně i po té zkušební době, byych měla nárok na mateřskou?

radkka
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 21.03.18 18:04
@MadammeLu píše:
@radkka To už mě taky napadlo. Mám s otěhotněním problém, takže je to takové na prd…
akorát stejně i po té zkušební době, byych měla nárok na mateřskou?

Po zkušební době už tě nemůžou vyhodit ;) Chápu, ale dva cykly nejsou zase tolik, záleží, jak důležitá pro tebe mateřská je.

Když tě vyhodí nebudeš splňovat podmínku, že jsi zaměstnaná, to je jediný problém, opracované roky předpokládám máš.

MadammeLu
Povídálka 17 příspěvků 21.03.18 18:06

@radkka O to mi právě jde, jestli se počítají odpracované roky právě v jiném zaměstnání…Nebyla sem si jistá, jestli by to nemělo být právě odpracované v tom aktuálním zaměstnání nebo se to počítá celkově.

Ano, odpracované roky mám :)

radkka
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 21.03.18 18:08
@MadammeLu píše:
@radkka O to mi právě jde, jestli se počítají odpracované roky právě v jiném zaměstnání…Nebyla sem si jistá, jestli by to nemělo být právě odpracované v tom aktuálním zaměstnání nebo se to počítá celkově.Ano, odpracované roky mám :)

Já myslím, že ano, ale nejlíp bude, když se podíváš na net na stránky ossz, tam bude aktuální info :kytka:

MadammeLu
Povídálka 17 příspěvků 21.03.18 18:14

@radkka moc děkuji za rady, hodná :kytka:

lenkahav
Kecalka 199 příspěvků 21.03.18 18:30

Vždy se to bralo tak, že musíte mít odpracovaný minimálně celý rok myslím za poslední tři roky. Jak je to teď nevím, ale ten rok mi utkvěl v hlavě. A to máte, takže mateřskou mít budete. Počkala bych po zkušební době, aby vám v nové práci drželi místo tři roky. Jistota je jistota :-) Dva cykly, jak někdo psal, utečou jak nic.

MadammeLu
Povídálka 17 příspěvků 21.03.18 18:32

@lenkahav Ty dva cykly se asi zblázním :) Ale děkuji, ano, byla jsem zaměstnaná 4 roky, takže v tomto případě bych tedy měla nárok na mateřskou :))

P4ja
Závislačka 3501 příspěvků 21.03.18 18:40
@lenkahav píše:
Vždy se to bralo tak, že musíte mít odpracovaný minimálně celý rok myslím za poslední tři roky. Jak je to teď nevím, ale ten rok mi utkvěl v hlavě. A to máte, takže mateřskou mít budete. Počkala bych po zkušební době, aby vám v nové práci drželi místo tři roky. Jistota je jistota :-) Dva cykly, jak někdo psal, utečou jak nic.

Tady je to vse napsane. Clovek musi mit odpracovano 270 dni v poslednihc 2 letech. A bud musi pracovat a nebo se vejit do ochranne lhuty 180 dni od zaniku nemocenskeho. Ale ty odpracovane dny jsou zaklad.
 https://www.maminka.cz/…bujete-vedet

radkka
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 21.03.18 19:11
@P4ja píše:
Tady je to vse napsane. Clovek musi mit odpracovano 270 dni v poslednihc 2 letech. A bud musi pracovat a nebo se vejit do ochranne lhuty 180 dni od zaniku nemocenskeho. Ale ty odpracovane dny jsou zaklad.
https://www.maminka.cz/…bujete-vedet

Ale pokud by jí vyhodili z nové práce, kde by byla méně, jak 180 dnů, tak bude ochranná lhůta jen tolik dnů, kolik byla zaměstnaná v nové práci… Aspoň myslím, že to tak bylo a stále je.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondřej Koptík o léčbě: Doživotní abstinence nebude jednoduchá!

Staronový milenec Hanky Gregorové Ondřej Koptík, který přiznal drogovou... číst dále >

Jindřich Forejt: Svatba to bude komická, postará se o to rodina Meghan

Necelý den zbývá do královské svatby, u které se věří, že navždy změní pojetí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama