Reklama

Jak na nočník? Osvědčené rady a metody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenisha 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 07:38
Jak na nočník? Osvědčené rady a metody

Ahoj maminky
Jsem asi matkou neschopnou, ale nedovedu naučit svou drobotinu na nočník. Malému je 21. Měsíců a stále,,prdí" do plen. Už bych docela chtěla, aby se to naučil.
Když mu byl rok, začala jsem ho po jeho vyspinkání pravidelně na nočník posazovat. Neřval, hezky hačal a v 80% se pokaždé vykakal nebo vyčůral. Měla jsé radost, že to takto krásně zvládáme a říkala si, že bychom za pár měsíců/týdnů byli bez plen. Jenže Ondrášek onemocněl angínou, a protože měl horečky a bylo mu špatně, nechtěla jsem ho trápit s nočníkem. Jenže když se uzdravil, začal stagnovat a na nočníku být vůbec nechtěl.,,Zlomit" mu nožky aby si na ten nočník sedl fakt nešlo.
Nyní už sice neřve a když mu přinesu nočník, tak si i sám bez keců sedne, ale neudělá do něj vůbec nic. Nechala jsem ho bez plen, že ho budu sledovat a až bude třeba čůrat na koberec, tak to nějak podchytím a řeknu mu, ať si sedne na nočník, nebo ho tam posadim já, jenže když to udêlám, tak vmžiku zastaví čůrání, do nočníku neudělá nic a počůrá se znovu na koberec :nevim:

Příspěvek upraven 02.03.17 v 07:46

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Bobby
Extra třída :D 14024 příspěvků 02.03.17 07:44

Nechej ho dozrat.. Muj syn mel z nocniku trauma..mel 26mesicu kdyz v podstate z hodiny na hodinu odmitl plenu a od te doby je bez nich…proste potrebuje cas…

ElisC
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 02.03.17 07:52

@Lenisha synovi je 23 měsíců, ale na nočník prostě nepůjde. Semtam se nechá ukecat, někdy si i řekne, ale jinak na to nemá čas. Od mamky a babičky poslouchám furt, jak my jsme byli v roce bez plen.
Ale zatím to většinou dopadne tak, že na nočníku nic, pak běží do kota a tam se vyčůrá.

Bobby
Extra třída :D 14024 příspěvků 02.03.17 07:54

@ElisC jenze mamky a babicky zapomnely dodat, ze posazovaly na nocnik co pul hodiny a v noci na curani budily…to neni odplenkovani, ale pokus o bezlepkovou­ metodu

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.03.17 07:56

U nás hezky zabraly trenky - nesnesl ma sobě nalepenou mokrou látku. Ale víceméně se odplenkoval sám kolem dvacátého měsíce, když začal plne kontrolovat močení ;) na noc pak nepotřeboval plinku taky hned, takže si myslím, ze do toho musí sám dorůst

Lenisha 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 08:03
@Tichošlápek píše:
U nás hezky zabraly trenky - nesnesl ma sobě nalepenou mokrou látku. Ale víceméně se odplenkoval sám kolem dvacátého měsíce, když začal plne kontrolovat močení ;) na noc pak nepotřeboval plinku taky hned, takže si myslím, ze do toho musí sám dorůst

Mokré trenky bych mohla taky zkusit. Já prý pleny nosila do 4 let. Snad nebude mît moje geny

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.03.17 08:12

@Lenisha ja do dvou a byla jsem v te době za retarda :lol: co už no. Ono taky když se oteplí, tak se učí lepe - nebude mu zima a muze létat s holou prďkou. To se zvládne

hofka
Extra třída :D 14973 příspěvků 02.03.17 08:16

Však má ještě nárok, každému to docvakne jinak. Důležité je podle mě ukazovat, aby znal teorii, pořád omílat dokola, ukazovat nočník, nechat ho někde jen tak ležet, číst knížky na to téma.. ale nenásilně:-)

Jana206
Nadpozemská drbna 26302 příspěvků 02.03.17 08:22

Ve 21 měsících dokáže být bez plen jen malý zlomek dětí, myšleno tak, že se hlídá samo a i když, má malou kapacitu močového měchýře, čurá často a musí hned, což je v různých situacích obtěžující a neproveditelné, aspoň my nesedíme jen doma. Vlastní zkušenost se dvěma dětmi odplenkovanými ze dne na den okolo tohoto období. Podnět přišel od nich - napodobování starších sourozenců a ostatních dětí. Ale jak píšu, byla potřeba bleskurychlá reakce.

Další dvě až po druhých narozeninách a tam to byla od začátku pohoda, dítě si říkalo s předstihem, dokázalo chvíli vydržet, od začátku bez nehod.

Pokud se nedaří, nechala bych to pár týdnů být a zkusila znovu. Odchytávat dítě v době, kdy koná potřebu, se nemá, můžeš mu tak akorát vytvořit psychický blok. Není nutno odplenkovávat nutně v létě někde s holým zadkem, každý tu možnost nemá. My bydlíme ve městě v bytě, loužičky vytírat nehodlám, z počurané sedačky by na mě šly mrákoty, na veřejné hřiště se s holým zadkem nechodí, na chatě je zase hodně vos..A děti jsou odplenkované ze dne na den i bez tohoto „luxusu“ :nevim:

Hlavně se hoď do klidu Ty. Pokud ses TY rozhodla, že odplenkuješ zrovna TEĎ, tak to just nepůjde. Zvaž, co Tě k tomu vede, jestli velká spotřeba plen, za které bys ráda ušetřila nebo jestli je Tobě samotné blbé, že nosí ještě pleny a máš pocit, že už je velký a už by je mít neměl a nebo, a to nejčastěji, blbé kecy okolí, hlavně babiček a starších tetiček v příbuzenstvu, že je to ostuda, že tak „velké“ dítě nosí pleny.
A podle toho zvol další postup - buď pravidelné vysazování, což je v podstatě bezplenková metoda s batoletem, ale se samostatností nemá nic společného nebo vyčkat.

Lenisha 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 08:27
@Jana206 píše:
Ve 21 měsících dokáže být bez plen jen malý zlomek dětí, myšleno tak, že se hlídá samo a i když, má malou kapacitu močového měchýře, čurá často a musí hned, což je v různých situacích obtěžující a neproveditelné, aspoň my nesedíme jen doma. Vlastní zkušenost se dvěma dětmi odplenkovanými ze dne na den okolo tohoto období. Podnět přišel od nich - napodobování starších sourozenců a ostatních dětí. Ale jak píšu, byla potřeba bleskurychlá reakce.

Další dvě až po druhých narozeninách a tam to byla od začátku pohoda, dítě si říkalo s předstihem, dokázalo chvíli vydržet, od začátku bez nehod.

Pokud se nedaří, nechala bych to pár týdnů být a zkusila znovu. Odchytávat dítě v době, kdy koná potřebu, se nemá, můžeš mu tak akorát vytvořit psychický blok. Není nutno odplenkovávat nutně v létě někde s holým zadkem, každý tu možnost nemá. My bydlíme ve městě v bytě, loužičky vytírat nehodlám, z počurané sedačky by na mě šly mrákoty, na veřejné hřiště se s holým zadkem nechodí, na chatě je zase hodně vos..A děti jsou odplenkované ze dne na den i bez tohoto „luxusu“ :nevim:

Hlavně se hoď do klidu Ty. Pokud ses TY rozhodla, že odplenkuješ zrovna TEĎ, tak to just nepůjde. Zvaž, co Tě k tomu vede, jestli velká spotřeba plen, za které bys ráda ušetřila nebo jestli je Tobě samotné blbé, že nosí ještě pleny a máš pocit, že už je velký a už by je mít neměl a nebo, a to nejčastěji, blbé kecy okolí, hlavně babiček a starších tetiček v příbuzenstvu, že je to ostuda, že tak „velké“ dítě nosí pleny.
A podle toho zvol další postup - buď pravidelné vysazování, což je v podstatě bezplenková metoda s batoletem, ale se samostatností nemá nic společného nebo vyčkat.

Všechny důvdy jsi v podstatě vyjmenovala. Nejvíce do toho kadrají zkušené babičky. Je to moje první dítko, tak bych dle jejich slov měla poslouchat ty zkušené :zed:

Jana206
Nadpozemská drbna 26302 příspěvků 02.03.17 08:28
@hofka píše:
Však má ještě nárok, každému to docvakne jinak. Důležité je podle mě ukazovat, aby znal teorii, pořád omílat dokola, ukazovat nočník, nechat ho někde jen tak ležet, číst knížky na to téma.. ale nenásilně:-)

Ty jo, tak já jsem na to ani jedno dítě nepřipravovala, knížku o nočníku nemáme doma ani jedinou, viděla jsem nějaká leporela v dětské knihovně, ale přišlo mi to spíš „úchylné“ :mrgreen: Myšelno s nadsázkou. Nepůjčovala jsem to.

Já si naopak myslím, že život batolete by se neměl točit jen kolem vyměšování, to omílání pořád dokola může nadělat víc škody než užitku. Je ale fakt, že každé mladší dítě to nějakým způsobem „odkouká“ od starších(pokud je mezi nimi malý věkový rozdíl).Ale i prvorozené si brzy všimne, že rodiče chodí na záchod. Úspěchy ale záleží na tom, jak je dítě zralé.
Aspoň u nás neplatí, že každé další dítě je odplenkované dřív. První a třetí dítě dva roky(jedno měsíc po narozeninách, druhé měsíc před nimi) a druhé a čtvrté dítě v osmnácti a dvaceti měsících.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 02.03.17 08:29
@Bobby píše:
Nechej ho dozrat.. Muj syn mel z nocniku trauma..mel 26mesicu kdyz v podstate z hodiny na hodinu odmitl plenu a od te doby je bez nich…proste potrebuje cas…

Vidím to stejně, obě holky na to přišli asi měsíc před druhým rokem a prakticky ze dne na den. Psala jsem to už jinde, ale mám v okolí případy jak dnešních dětí, které mají/měly z nuceného násilného posazování problémy, tak i dospělou, které se to odráží ještě dnes.
Chce to přirozeně, v klidu a když to nejde, nehrotit. Já teda obdivuju kohokoliv, kdo zvládl s děckem bezplenkovku.
A tvrzení, že naše maminky to měly zvládnuté líp… no nevím, já se ptala té mojí a oba jsme plínky taky prej měli do těch cca 2 let.

Jana206
Nadpozemská drbna 26302 příspěvků 02.03.17 08:33
@Lenisha píše:
Všechny důvdy jsi v podstatě vyjmenovala. Nejvíce do toho kadrají zkušené babičky. Je to moje první dítko, tak bych dle jejich slov měla poslouchat ty zkušené :zed:

Ale houby. Já mám víc mladších sourozenců. I moje mamka dnes v klidu přizná, že k odplenkování jí vedlo hlavně to množství látkových plen, které se musely prát,„papírové“ pleny měla tehdy jen na cestování, byly drahé. Já sama si pamatuju, že každou chvíli měl některý ze sourozenců mokré punčocháče, každou chvíli někde louže :roll: Když jsme někam jeli autem, sourozenci dostávali méně pít, aby se někde nepočurali.

Nic z toho u svých dětí neznám. Ani nehody, plen se zbavily ze dne na den, bez nehod a nutnosti hlídání. Pití jsem nikdy neomezovala.
Ony si to ty „zkušené“ babičky trochu idealizují a pamatují si hlavně to, co si pamatovat chtějí. Je to normální proces, že se některé pamětní stopy časem ztrácí.

Je to Tvoje dítě, oni si už ty svoje měli možnost vychovat. Způsob odplenkování je věc rodičů. Dle mého názoru má hlavní slovo rodič, který je s dítětem na rodičovské, tedy častěji. Babičky by to měly respektovat, ať se jim to líbí nebo ne. Musíš se naučit vymezit hranice, čím dřív, tím líp. Teď budou kafrat do nočníkování, do čeho příště?

MariMart
Kecalka 180 příspěvků 02.03.17 08:34

U nás to byl taky boj, který jsem před týdnem vyhrála. Holce je 26m. Ukazovala jsem nočník, povídala co se do něj dělá. Chodí se mnou na záchod, tak jsem dokolečka omílala - maminka chodí na záchod a ty na nočník. Nakonec jsem nasadila kalhotky a každých 5 minut se jí ptala jestli se tam nechce posadit. Pár dní se počůravala, chvilku se vztekala. No pokaždý jsem jí ukázala pěkné kalhotky a že by přece nepočůrala tu krásnou princeznu na nich. Nakonec jí secvaklo a už si říká. Pokud nevidíš výsledky, zkus to za měsíc. Přijde mi, že ty děti k tomu musí dojít samy. Kluka jsme k tomu nemohli dokopat, až jednoho dne se probudil, vzal nočník a sednul si do něj. No všichni jsme zůstali s otevřenou pusou.

Lenisha 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 08:34
@Aries6 píše:
Vidím to stejně, obě holky na to přišli asi měsíc před druhým rokem a prakticky ze dne na den. Psala jsem to už jinde, ale mám v okolí případy jak dnešních dětí, které mají/měly z nuceného násilného posazování problémy, tak i dospělou, které se to odráží ještě dnes.
Chce to přirozeně, v klidu a když to nejde, nehrotit. Já teda obdivuju kohokoliv, kdo zvládl s děckem bezplenkovku.
A tvrzení, že naše maminky to měly zvládnuté líp… no nevím, já se ptala té mojí a oba jsme plínky taky prej měli do těch cca 2 let.

Já se snažím ho až moc nenutit. Bojím se, že bych ho úplně odradila. Ldyž se nevyčůrá, ukážu mu smutně nočník a jen řeknu: A neni. To nevadí, tak příště.
Ještě jsem si říkala, jestli bych neměla za vyčůráni na koberec ho lehounce pokarat. (Jako ne na nej hned jecet a dat mu na zadeček) ale nějak lehkou formou mu říct, že na zem se nečůrá, ale do nočníku jo

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama