Jak na režim miminka

370
28.4.17 11:31

Jak na režim miminka

Ahoj všem. Dceři je téměř 5 měsíců a pořad nemůžu odhadnout co bude druhy den. Je problém pak cokoliv plánovat. Malá je velký spac, jak se poradně během celého dne nevyspi je uplakana a navíc potřebuje ke spánku dost klid. A nejlépe vlastní postel. Snažím se držet čas alespoň koupání a ukládání na noc, ale i to je klidně plus minus až 1,5 hodiny. Mám k tomu ještě 3,5 dceru a to je někdy problém to vše sladit. Takže dnes i včera spala malá třeba od cca 18.30 až do cca 12.h mezi tím se 3× vzbudí na kojení, ale zase téměř hned usne. Neusina tedy u prsa, ale sama po chvilce žvatlání. Je potom tak max 3 h vzhůru a už ji zase dávám spát. Včera spala odpo tedy třeba jen půl hodiny, den před tím skoro 3h :lol: a pak je logicky cely večer úplně jinak. A nebo někdy už třeba ráno po kojení neusne a je vzhůru třeba od 8.h od rána. A spánek během dne je zase naprosto jiný. Upravovali byste nějak spaní? Napadá mne třeba budit po nějakých stejných časových intervalech. A nebo nechali spát, pokud to jde a nikam nemusíme? Když třeba někam jedeme, tak ji stejne do spaní zasáhnu. Buď je pak uplakana a večer často špatně spí a nebo usina trhane různe. Potřebuje zatím toho spánku opravdu hodne, říkám si, ze se to muže samo hodne změnit a tak jsem rada, ze teď tak krásné spinka. Ale hlavně mi vadí, ze si nemůžu poradně nic dopředu plánovat. Hlavně třeba aktivity se starší. Děkuji za vaše zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kdochcekam
28.4.17 11:34

V tomto věku jsem dávala obě děti spát dopoledne a pak odpoledne. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
3208
28.4.17 11:36

Ja moc neporadim, moje obe deti velmi dobre spaly v kocarku a to kdekoliv bez ohledu na hluk.

Ale pokud jde o moje pokusy o buzeni, upravovani jejich rezimu a pokusu posunout spani tak to bylo vzdy uplne k nicemu. Bud totalne neprobuditelni. Nebo i kdyz jsem je dala vecer extreme pozde slat tak rano zase v pet vzhuru jako vzdycky. Kdxz jsem je probudila odpoledne aby v noci vic spaly tak byly akorat pretazeny. Atd. Takze ja bych nechala spat kdxz to jde:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10319
28.4.17 11:38

Já bych určitě už režim zavedla, u obou dětí se mi to velmi osvědčilo a v tomto věku už jeli jako hodinky k celorodinné spokojenosti ;)
Nebudila bych jí, to určitě ne, spíš dávala spát ve stejné doby. Příklad: vstane v těch 8:00, píšeš, že tři hodiny tak vydrží. Takže dopolední program dle vaší chuti, pak třeba v 11 bych jí zastlala, nechala spát dle libosti a odpoledne ještě jeden spánek, řekněme v 15:00. Večer jí dej spát v nějakou určenou hodinu, jak vám to vyhovuje, ale ráno bez ohledu na vstávání zase vydrž až do těch 11 plus mínus 15min. na spánek. Měla by se během pár dní srovnat. A jak bude starší, tak jí ten dopolední spánek nenásilně posunuj směrem po obědě, kdy zůstane jen tento jeden. Držím palce! :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
28.4.17 11:39
@kdochcekam píše:
V tomto věku jsem dávala obě děti spát dopoledne a pak odpoledne. :nevim:

To já první taky, ale když spí nonstop od večera do poledne? Pak usne většinou kolem 14.30 a spí hodne odlišne. Někdy půl hodiny, někdy i 3 hod. Takže večerní spánek a koupání pak třeba vyjde na 17.30 a nebo 19.h A starší jen čeká jaký bude kdy vecer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10319
28.4.17 11:41

Ta 3,5 letá nechodí do školky? Nám hodně u mladší pomohla školka na režim - musela jsem jí v sedm tahat z postele, takže pak v 10 šla spát znovu a v brzkém odpoledni ještě jednou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
28.4.17 11:43
@unuděná píše:
Já bych určitě už režim zavedla, u obou dětí se mi to velmi osvědčilo a v tomto věku už jeli jako hodinky k celorodinné spokojenosti ;)
Nebudila bych jí, to určitě ne, spíš dávala spát ve stejné doby. Příklad: vstane v těch 8:00, píšeš, že tři hodiny tak vydrží. Takže dopolední program dle vaší chuti, pak třeba v 11 bych jí zastlala, nechala spát dle libosti a odpoledne ještě jeden spánek, řekněme v 15:00. Večer jí dej spát v nějakou určenou hodinu, jak vám to vyhovuje, ale ráno bez ohledu na vstávání zase vydrž až do těch 11 plus mínus 15min. na spánek. Měla by se během pár dní srovnat. A jak bude starší, tak jí ten dopolední spánek nenásilně posunuj směrem po obědě, kdy zůstane jen tento jeden. Držím palce! :*

Pokud ji nebudu ale budit, tak nejsem na režimu. Když mi jeden den spí do 8. a druhy den do 12.h a když odpoledne spí někdy do 16. h a někdy do 14.30 pak nevydrží vždy do cca 18.30 kdy bych ji chtěla koupat a dávat spat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
28.4.17 11:44
@unuděná píše:
Ta 3,5 letá nechodí do školky? Nám hodně u mladší pomohla školka na režim - musela jsem jí v sedm tahat z postele, takže pak v 10 šla spát znovu a v brzkém odpoledni ještě jednou ;)

Chodí. Ale to ji vozí manžel a mladší vesele spinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
28.4.17 11:46

U první dcery to šlo nějak úplně samo. Spala tak nějak od miminka pořad stejne a šlo to tak nějak přirozene. Tahle je úplně jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 11:51

@nico2 ja to resim tak, ze mimino spí jak potřebuje a když je nějaký program, tak je vytazeno z pelechu a nacpano do auta/kočárku/manducy. Tam bud spí dal nebo cuci. To, kdy se večer koupe nebo jde spát nema vliv na staršího syna - ten si jede to svoje a jen občas se proste koupe s bratrem a občas sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 11:52

Urcite nebudit a nechat spat. Miminko samo vi, co je pro neho nejlepsi. Vim, ze je to narocnejsi vzhledem k tomu, ze se musis venovat starsi, ale v 5-ti mesicich je zavadeni rezimu predcasne. Vlastni zkusenost. Neboj, samo si to sedne, dej tomu jeste cas. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.4.17 11:53
@nico2 píše:
To já první taky, ale když spí nonstop od večera do poledne? Pak usne většinou kolem 14.30 a spí hodne odlišne. Někdy půl hodiny, někdy i 3 hod. Takže večerní spánek a koupání pak třeba vyjde na 17.30 a nebo 19.h A starší jen čeká jaký bude kdy vecer

Tak probuď dříve a dej spát po obědě.

• Citovat
  • Upravit
10319
28.4.17 11:54

@nico2 No tak ráno jí asi budeš muset vzbudit, pokud má takový rozptyl. To si nedovedu představit, že si nemůžu vůbec domluvit nic na dopoledne (doktora, návštěvu, procházku), protože dítě jednou vstává v 8 a jindy ve 12 :nevim: Já vím, že je ještě malinká, ale zase už to není ani zdaleka novorozenec, takže bych klidně v těch 8 vzbudila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.4.17 11:56

@nico2 Píšeš, že ti spí od večera až do 12 hod druhý den a mezi tím se budí na kojení. tak po tom raním kojení ji prober a pak ulož kolem té 10 hodiny. Pak zase po poledním kojení uložit na odpolední spánek

• Citovat
  • Upravit
10319
28.4.17 11:56

Jako hlavně záleží, jak moc to vadí tobě a jak moc to omezuje chod rodiny. Mě a mým dětem vždy vyhovovalo, že jsme všichni věděli, co se kdy bude dít. Že o víkendu můžeme na výlet a dá se naplánovat například, že v devět vyrazíme, dáme si někde oběd, pak si dítě zdřímne v kočáře nebo v autě a neusne naopak cestou domů atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama