Jak na

6371
14.4.16 19:39

Jak na "rustikální "nábytek

Ahoj holky,
mám tmavě hnědou dřevěnou kuchyň. Je na míru a pěkná, tak nechci kupovat novou.Ale chci aby byla světlá, třeba bíla.
existuje nějaka technika, jak na to?

děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24639
14.4.16 20:27

Bruska, barva, štětec - možná spíš malý váleček - záleží, jak jsou dvířka profilovaná.
A pak nalakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11769
14.4.16 20:31

Předpokládám, že ti nikdo neradí, protože chybí informace. Hodně záleží na povrchové úpravě, na tom, jestli chceš zanechat vzhled dřeva, jestli je „rustikální“ teď a chceš ten dojem potlačit, nebo ho naopak zvýraznit apod. Obecně u nábytku není problém vybrat vhodnou lazuru na dřevo, ale zrovna kuchyně jsou dost háklivé na vlhko a nečistoty, takže bych se asi poradila s odborníky, abys neodstranila nějakou super povrchovou úpravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6371
14.4.16 20:41
@zrcadlo píše:
Předpokládám, že ti nikdo neradí, protože chybí informace. Hodně záleží na povrchové úpravě, na tom, jestli chceš zanechat vzhled dřeva, jestli je „rustikální“ teď a chceš ten dojem potlačit, nebo ho naopak zvýraznit apod. Obecně u nábytku není problém vybrat vhodnou lazuru na dřevo, ale zrovna kuchyně jsou dost háklivé na vlhko a nečistoty, takže bych se asi poradila s odborníky, abys neodstranila nějakou super povrchovou úpravu.

Tak jinak, na koho se můžu obrátit? Jak píšeš, dnes mě to napadlo, že bych to mohla takhle vyřešit a nějak nevím kdo se tím zabývá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11769
14.4.16 20:49

@SlecnaSally Zkusila bych nějakého truhláře, který dělá hlavně kuchyně. Ono těch technologií, kromě natření, je víc, a oni na to mají vybavení (můžou to stříkat, můžou to potahovat takovou fólií apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
29.4.16 13:15

Vyzkoušela bych nějakou folii asi, a nebo se šla o ptat do nějakého studia vyloženě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
30.4.16 10:16

Já takhle objednala u truhláře jen nová dvířka a vyměnil mi je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat