Jak na sedmiletou... dělá si co chce.. nebo to moc hrotím?

Anonymní
19.9.23 13:32

Jak na sedmiletou... dělá si co chce.. nebo to moc hrotím?

Já už fakt nevím.. ona si tak nějak dělá co chce tisickrát opakuji že takto to bude… např. Obědy ve škole. Ona s jídlem bojuje. Takže to čteme předem a vybíráme co si dá. Je to marné je to marné.. dcera dneska si měla dát krutí plátek a brambor, a že si k tomu může přikoupit kečup… a neee ona si dala hovězí tokáň (hovězí s rajským protlakem a paprikami) s těstovinou a k tomu si dokoupila dva kečupy… hovězí nejí, vařené papriky taky.. jsem zvědavá co mi na to řekne… a mám se pak rozčilovat? Je to pořád dokola… čteme ty jídelniky, vybíráme co asi sní a ona se sama rozhodne…jenže já ji vyzvednu ona bude mít hlad… a 50kč za oběd nikde… Mám se rozčilovat? Zakazovat, trestat…? Jiné děti že si dávaji suché těstoviny a dokoupí kečup a hotové ale mi to příjde nevím… 38+5kč za nudle a kečup… když vím že by to jídlo i jedla… krutí prso jí.
Ve škole vyrušuje v hodinách až po ní učitelka řvala minulý týden. To je pořád dokola.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41539
19.9.23 13:34
@Anonymní píše:
Já už fakt nevím.. ona si tak nějak dělá co chce tisickrát opakuji že takto to bude… např. Obědy ve škole. Ona s jídlem bojuje. Takže to čteme předem a vybíráme co si dá. Je to marné je to marné.. dcera dneska si měla dát krutí plátek a brambor, a že si k tomu může přikoupit kečup… a neee ona si dala hovězí tokáň (hovězí s rajským protlakem a paprikami) s těstovinou a k tomu si dokoupila dva kečupy… hovězí nejí, vařené papriky taky.. jsem zvědavá co mi na to řekne… a mám se pak rozčilovat? Je to pořád dokola… čteme ty jídelniky, vybíráme co asi sní a ona se sama rozhodne…jenže já ji vyzvednu ona bude mít hlad… a 50kč za oběd nikde… Mám se rozčilovat? Zakazovat, trestat…? Jiné děti že si dávaji suché těstoviny a dokoupí kečup a hotové ale mi to příjde nevím… 38+5kč za nudle a kečup… když vím že by to jídlo i jedla… krutí prso jí.
Ve škole vyrušuje v hodinách až po ní učitelka řvala minulý týden. To je pořád dokola.

asi bych se spíš zaměřila na toto, než na to jídlo. Tam bych jí nenechávala si dokupovat něco, co stejně nesní. Jak řešíš školní problémy?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6052
19.9.23 13:43

To je v první třídě?

S tím jídlem by měla smůlu. Nesnáším plýtvání jídlem. Když si ho vybrala sama, má ho sníst a pak až dostane svačinu. Když jídlo nesmí, bude o hladu nebo max zelenina. Taky mám rozmlsané děti, ale ví, že když je jídlo a ony nechtějí, tak smůla.

Proč vyrušuje? Nudí se?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15995
19.9.23 13:46

A to si vybira primo na miste ty obedy? Ja nevim, my objednavame dopredu, co si vybere, to ma. Ale ja jidlo nehrotim, sni co sni, je vybiravy, ale ja jako dite byla nucena jist a vim, ze z dlouhodobeho hlediska to k nicemu dobremu nevede. Takze ma i vetsi svacinu, hlavne kdyz vim, ze nic moc jist nebude z toho obeda. Ale to je na tobe, muzes ji taky rict, ze holt bude mit hlad, nebo ji ty obedy nebudes platit vubec…zalezi na tvem pristupu.
Ze neposloucha ucitelku muze mit milion duvodu…co na to ucitelka rika?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15436
19.9.23 13:47

Obědy bych neřešila, když je nejedlík, jíst ti nebude ani to, co vyberete spolu. Však časem sama přijde na to, jaká jídla jí ve škole chutnají. Přijde mi, že hodně chceš, aby vše bylo podle tebe, ale uvědom si, ž z ní roste samostatná bytost a ty střety takto budou přibývat. Mám dceru se začínající pubertou a kdybych jí měla vše takto diktovat, tak máme po vztahu. Neříkám, že si může dělat, co chce, to ne, ale snažíme se najít určitý kompromis. Přeju ti, ať ho spolu taky najdete :kytka:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.23 13:50

Je to druhá třída. Vysušování řešíme už od první třídy…byli zákazy a vše možné. Zatím sedí s kamarádkou a v pátek prý učitelka už křičela i po ostatních… prý ji to pomohlo a byla potichu. A tvrdí že už se pak tolik nebavila…netuším…nemám žádné zprávy od učitelky zatím, takže úplně řešit nemůžu…ptám se, upozorňuji… ve čtvrtek třídní schůzky chci se zeptat.

  • Citovat
  • Upravit
11098
19.9.23 13:57

U nás je ve školní jídelně jen jeden oběd. Nežereš, budeš hladná ;)!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8906
19.9.23 13:57

Když si objednává to, co nejí, tak ji to objednávej ty. U nás to jde jak ISICem, tak přes internet, takže když by si objednala něco, co jste nedomluvily, nebo víš, že nejí, tak ji to můžeš preobjednat ty. A pokud přijde ze školy hladova s tím, že nejedla oběd, který si navíc sama nesmyslně preobjednala, tak holt bude hlady až do svačiny. Prostě když to nejde po dobrým, půjde to po zlým.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
435
19.9.23 14:02

U dcery ve škole se obědy objednávají den dopředu, mají výběr ze dvou jídel. Pak už to nejde měnit, že by si vybírala oběd na místě. Podle toho přece navaří co si kdo objedná

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
547
19.9.23 14:05
@Bytsamsebou píše:
U nás je ve školní jídelně jen jeden oběd. Nežereš, budeš hladná ;)!

U nás ve škole taky a jsem ráda že to aspoň nemusím řešit :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11098
19.9.23 14:07
@DaM2 píše:
U nás ve škole taky a jsem ráda že to aspoň nemusím řešit :lol:

Přesně. Ulehčí to život všem! ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22078
19.9.23 14:31

Nechápu, z jakého důvodu necháváš dceru, aby si jídlo objednávala sama… když potom stejně nadáváš, že si vybere něco podle svého a ne podle tvé představy. Tak ji k tomu objednávání prostě nepouštěj, když to víš líp, udělej to sama a je vyřešeno :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5071
19.9.23 14:33

A není možnost u vás ve skole nosit si vlastní oběd? U nás je možnost přinést si vlastní a v družině si ho sníst. Oběd v jídelně není nutný. Taky mám vybíravé děti a takto je to fajn. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.23 14:36

Sama si to vybrala tak ať si to ji. Pokud ne její problém. Ale :potlesk: :potlesk: jídelně, my měli jedno jídlo a slus.Taky musí nést následky za svoje volby. Důvod proč vyrušuje?

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
19.9.23 14:46

Do dneška jsem nepochopila to nuceni jíst školní obědy. Nikdy jsem ve škole ani školce nejedla. Vždycky jsem měla velké svačiny nebo si něco koupila. Jak mile bych musela, tak konec. Nebudu tam ani chodit a peníze bych si ulejvala. Možná to dělá protozee, že musí a maminka by byla naštvaná kdyby tam nechodila. Takže, něco si vybere a doufá, že z toho nebude malér.
No a nebo je hold nepozorna a je všude plno jiných, zajímavých věcí :nevim:. Zase když tam nepůjde maminka bude naštvaná a tak doufá že s trefí? Přitom by ráda něco lepšího k aktivitě.
Nemá poruchou pozornosti? :think:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Knihy z edice Disney Baby

  • (4.8) + 40 recenzí

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

O Budulínkovi

  • (5) + 5 recenzí

O Červené karkulce

  • (5) + 5 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin