Jak na silnější a bolestivou menstruaci?

Anonymní
23.9.21 22:52

Jak na silnější a bolestivou menstruaci?

Holky, dámy, ženy…
Co pomáhá na bolestivou menstruaci? Dostala jsem to v úterý, včera a dneska se to rozjíždí, není až tak silná, neměním vložky tak často, ale co mě spíše trápí jsou ty bolesti. Celkem dost mě bolí podbrisek a i v bedrech/kříži a nějaké náročnější pohybové aktivity u mě nepřipadají v úvahu. Už si beru 3. Ibalgin za dnešek, aby to nějak pomohlo, ale to zabere jen na dvě hodinky třeba a pak zase nic :( normálně takto bolestivou menstruaci nemám, ale stane se, že tak jednou do roka přijde. Nějaké rady na zklidnění těch bolestí? Díky moc :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35697
23.9.21 22:57
@Anonymní píše:
Holky, dámy, ženy…
Co pomáhá na bolestivou menstruaci? Dostala jsem to v úterý, včera a dneska se to rozjíždí, není až tak silná, neměním vložky tak často, ale co mě spíše trápí jsou ty bolesti. Celkem dost mě bolí podbrisek a i v bedrech/kříži a nějaké náročnější pohybové aktivity u mě nepřipadají v úvahu. Už si beru 3. Ibalgin za dnešek, aby to nějak pomohlo, ale to zabere jen na dvě hodinky třeba a pak zase nic :( normálně takto bolestivou menstruaci nemám, ale stane se, že tak jednou do roka přijde. Nějaké rady na zklidnění těch bolestí? Díky moc :palec:

Mně vždy zabere nejíst moc těsně před MS a pak pohyb. Přemoct se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 22:57

Pardon, ten název je takový zavádějící :) mělo by to být spíše Co na silnější a bolestivou menstruaci?

• Citovat
  • Nahlásit
718
23.9.21 23:41

Horká sprcha nebo nějaký teplý obklad..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2876
24.9.21 00:20

Mně pomáhal valetol, teplá sprcha na břicho, potom si lehnout, oblozit se polštáři, nohy nahoru, pustit příjemný film, bolesti a křeče prodychat.. A taky jsem zkoušela dělat kočičí hřbet, trošku to ulevilo.. Ale nejvíc ta tepla voda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
24.9.21 00:34

Me driv kdyz jsem to mela jako mlada silny bez HA jsem proste sla si zabehat nebo zacvicit… sice to pri tom neni uplne prijemny, ale jak se rozproudi krev a tema pohybama se to cely proste urychli… dalsi vec zkus orgasmus, to taky pomuze popohnat ms a zklidnit menstruacni krece. A pak proste teplo a lehnout si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 07:25
@Beckyttine5 píše:
Mně pomáhal valetol, teplá sprcha na břicho, potom si lehnout, oblozit se polštáři, nohy nahoru, pustit příjemný film, bolesti a křeče prodychat.. A taky jsem zkoušela dělat kočičí hřbet, trošku to ulevilo.. Ale nejvíc ta tepla voda [/citace
@Leenvecka píše:
Me driv kdyz jsem to mela jako mlada silny bez HA jsem proste sla si zabehat nebo zacvicit… sice to pri tom neni uplne prijemny, ale jak se rozproudi krev a tema pohybama se to cely proste urychli… dalsi vec zkus orgasmus, to taky pomuze popohnat ms a zklidnit menstruacni krece. A pak proste teplo a lehnout si.

Pripichnu se s dovolenim, jsem uz pani na prahu 50tky a ms blbne, tzn ze me v terminu pred nastupem Ms tak tyden zacne predmenstr. syndrom, hnusny, bolesti, nafo
uknuti, a hlavne psycho..depky atd. Pak ms a klid, jenze se mi nyni stava, ze ms v terminu nedorazi a me je takto porad dokud nedojdu na gyndu na vyvolavacku, pak zase cekam az to po ni prijde, fakze me je mizerne mesic..neni tam zadna patologie, jen ms uz nekdy sama
neprijde, ale mne je celou dobu blbe jak kdyz to mam dostat..pak ms uz je brnkacka, 4 dny a pokoj..co s rim delate? S tim vecnym predmenstruacnim syndromem.

• Citovat
  • Nahlásit
1626
24.9.21 08:01
@Anonymní píše:
Pripichnu se s dovolenim, jsem uz pani na prahu 50tky a ms blbne, tzn ze me v terminu pred nastupem .. S tim vecnym predmenstruacnim syndromem.

tak tady bych spis sla k doktoru si nechat napsat nejaky hormony… ocividne jsi uz na prechodu takze by bylo asi fajn nasadit uz hormony… pokud nechces prasky tak asi babsky rady na prechod no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18672
24.9.21 08:57
@audre píše:
Dobrý večer,

zkuste popíjet po douškách čaj z kontryhele a listu maliníku. Můžete také zavolat do naší bezplatné telefonické poradny. Naše porodní asistentky Vám poskytnou odborné informace a podporu.

www.rodimvklidu.cz

Co když to ma z nějakého zdravotního problému, třeba endo? Víte o tom, že kontryhel to pak mnohem zhorší? Fakt nechápu tyhle rady :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18672
24.9.21 08:58
@Anonymní píše:
Holky, dámy, ženy…
Co pomáhá na bolestivou menstruaci? Dostala jsem to v úterý, včera a dneska se to rozjíždí, není až tak silná, neměním vložky tak často, ale co mě spíše trápí jsou ty bolesti. Celkem dost mě bolí podbrisek a i v bedrech/kříži a nějaké náročnější pohybové aktivity u mě nepřipadají v úvahu. Už si beru 3. Ibalgin za dnešek, aby to nějak pomohlo, ale to zabere jen na dvě hodinky třeba a pak zase nic :( normálně takto bolestivou menstruaci nemám, ale stane se, že tak jednou do roka přijde. Nějaké rady na zklidnění těch bolestí? Díky moc :palec:

Omezit cukr a pohyb. Je to nepříjemné, ale pomůže to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3097
24.9.21 09:03
@lachtanice86 píše:
Co když to ma z nějakého zdravotního problému, třeba endo? Víte o tom, že kontryhel to pak mnohem zhorší? Fakt nechápu tyhle rady :roll:

Tak kontryhel se obecně doporučuje a třeba mě menstruaci opravdu zmírňuje, taky ho piju :nevim: to by nemohl poradit nikdo nic nikomu, kdyby náhodou měl nejakej skrytej problém :nevim: :roll: Což ona nepíše, že by tam něco jiného bylo.

A jinak ještě k tématu, říká se, že když má žena příliš silnou menstruaci, že je celkově nadmíru vytizena, tak zkus zakladatelko trochu zvolnit životní tempo a celkově začít víc odpočívat. To snad už nebude nic proti ničemu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18672
24.9.21 13:51

@Semtex kontryhel se doporučuje na vse a mne to endometriozu hodne zhoršilo a musela jsem na operaci. A krom silne ms jsem jiné problémy taky neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat