Jak naučit 2,5 letého prcka usínat samotného

1864
26.11.06 20:33

Jak naučit 2,5 letého prcka usínat samotného

Holky, obracím se na vás s prosbou o radu a tiše doufám, že mi poradíte.
Mám doma 2,5 letého prcka-kluka a za dva měsíce čekám druhé dítě. Chtěla bych ještě stihnout naučit usínat malého samotného, ale jde to ztuha. Řvát bych ho nechala, což o to, ale horší je, že nezůstane v posteli, ale chodí za mnou a řve, takže nějak nehrozí, aby se uřval ke spánku. Taťka na něj nějak nefunguje, spát s ním musím chodit já, s manželem nechce. Já ho odnesu do postele, předtím mu přečtu pohádku, ale on hned sleze a je mi zase v patách. Asi by bylo bývalo lepší, naučit ho to už dříve, ale prostě situace je taková, jaká je. Neporadíte mi někdo?
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

664
26.11.06 22:07

Myslím, že je nejdůležitější nikdy když vyleze ho nevrátit. Prostě kdyby vylez 100×, musim ho vrátit. Naší malou manža naučil, že zhasne, jdou se podívat z okna, jestli ještě svítí ostatní pokojíčky (naproti děcáku je další panelák), řekne jí že už se pohádky skoro nečtou a že musí rychle do postýlky aby ji stihli. Ona tam přímo letí. Přečtou pohádku, dají pusu a řekne jí, že už nebude slejzat, že nemusí spát ale může si hrát a že když bude něco potřebovat, ať zavolá (na nočník). Nějak to pochopila a vůbec neutíkat. Já myslím že vracet, vracet, vracet, o ničem nediskutovat. Zmámí koupili s prckem pejska, plyšáka, sám si ho vybral a domluvili se s nim, že ho koupí, pejsek ho bude hlídat v postýlce a on nebude vylejzat. No zabralo to. Přeji pevné nervy, ať se brzy zadaří a najdete řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
27.11.06 07:43

my tohle řešili ve dvou letech-do té doby usínala u kojení
koupili jsme takové to noční světýlko, medvídka.. dali Míšu do postele, řekli, podívej, medvídek svítí, rádio hraje, opusinkovali plyšáky krtečky i Michalku a taky říkáme: kdyby něco, zavolej.. funguje to takhle i v poledne, ani jednou za námi nepřišla, a to spí klasicky na nízké posteli.
Takže radím, vytvořit rituál, zavést nějakou novinku, co ho zaujme. Ve 2,5 letech už je poměrně velký, může to i pochopit.
Hodně zdaru a zdravé mimčo přeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
27.11.06 19:42

souhlasim s nazory ostatnich holek. Snazit se malemu situaci vysvetlit a hlavne nepovolit ve vraceni do postele a ujistovani, ze kdyz bude neco potrbovat, budete na blizku. Uspavaci ritual je uzasna vec, funguje skvele. U nas taky zabrali plysaci. Taky male nechavame zapnutou malou lampicku-kyticku. My jsme se samotnym usinanim zacli jeste v dobe, kdy mela mala postylku, takze z ni nevylezala, jen kricela. Samostane spani v jejjim pokojicku pak vyresila nova postel. Rozhodne ale doporucuju zvladnout uspavani nez se narodi prcek, je to pak desny zahul, obzlast, kdyz je mimko male nebo vic plactive. Nas druhy potomek je nastesti v pohode a usina sam uz od malinka. Nenechala jsem ho usinat u prsu a kdyz mel v 5.mesicich uspavaci krizi, tak jsem se k nemu pri kriku vracela, pochovala, polozila do postylky, dala pusu a odesla a tak furt dokola. Drzim palce, at to zvladnete, chce to trpelivost a nepovolit ani o pid!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama