Jak naučit štěně čůrat doma na jedno místo?

Anonymní
20.9.12 16:33

jak naučit štěně čůrat doma na 1.místo?

Holky vzala sem si už větší štěně a nemůžu ho naučit na jedno místo aby chodilo čůrat atd. Než dojdu s práce stačí se vyčůrat všude možně a písek kterej ma na čůraní tak v něj spí…začínám si myslet, že proto ho paní nechtěla…
fenka má 5.měsíců.
Díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6955
20.9.12 16:36

Pes nema doma curkat vubec. Neni to prasatko nebo cica. Navic je to jeste prcek ktreho to ocividne nikdo neucil. Kdyz se vycura doma tak mu rekni nesmis. Hlavne ho nebit a nekricet na nej. Venku jak vykona potrebu, prehnane pochvalit a dat piskotek. Takze nosit s sebou ven hafo piskotu:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
20.9.12 16:38

Taky bych vůbec neřešila problém, jak naučit čurat doma na 1 místo, ale jedině venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
20.9.12 16:38

Doma se pes vyprazdňovat nesmí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
20.9.12 16:40

Taky si myslím, že je nesmysl učit psa čurat doma :nevim: Spíš ihned učit čurat venku a než se to naučí, tak podlahu chránit třeba igelitem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.12 16:40
@Janichka píše:
Pes nema doma curkat vubec. Neni to prasatko nebo cica. Navic je to jeste prcek ktreho to ocividne nikdo neucil. Kdyz se vycura doma tak mu rekni nesmis. Hlavne ho nebit a nekricet na nej. Venku jak vykona potrebu, prehnane pochvalit a dat piskotek. Takze nosit s sebou ven hafo piskotu:D

Vím, že doma nemá, ale ještě to očividně nevydrží…mám malé dítě tak nechci jen aby to bylo všude…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.12 16:41
@Gladys píše:
Taky si myslím, že je nesmysl učit psa čurat doma :nevim: Spíš ihned učit čurat venku a než se to naučí, tak podlahu chránit třeba igelitem.

Přece nemůžu dát igelit po celým bytě :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
12250
20.9.12 16:41

Některému pejskovi to trvá prostě déle, ale chce to jen trpělivost. Jak píše Janichka, když to udělá venku, tak chválit až do nebes, aby věděla, že to dělá správně. A doma, když nečůrá na písek, tak se používají noviny (ale savé, ne ty voskované letáky), rozložit třeba po chodbě nebo kuchyni, kde pejska necháváte přes den…a postupně to stahovat na jedno místo. Já používala takové ty přebalovací podložky pro děti od Bella a takhle byla naučená i naše štěńátka a každému, kdo si ho odnášel, tak to ulehčilo naučení čůrání na místečko.
A chodit často venčit, aby nebyla s plným bříškem.
Přeju hoooodně trpělivosti, mojí hafuli to taky trvalo, ale naučila se.

Příspěvek upraven 20.09.12 v 16:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
20.9.12 16:42

Tak pokud máš malý dítě a jsi s ním doma, měla bys mít čas na venčení ne?
Chudák pejsek…musí bejt zmatenej, určitě nechápe, co po něm chceš.
Proč si někdo pořizuje psa, když s nim nechce chodit ven?
Já chodim s našima psama každý 4 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10109
20.9.12 16:43

Také jsme si nedávno pořídili štěně už tedy 6ti měsíční, paní která nám ho prodávala nám říkala, že je zvyklý chodit doma na noviny, ale to jsem hned zavrhla…pes přece nebude vykonávat potřebu doma 8o holt jsem s nim začala častěji chodit ven, a když se někdy nepovedlo a doma se vyčůral tak jsem ho lehce přetáhla novinama ( opravdu malinko) a zvýšila malinko hlas, aby věděl, že se to nesmí, od té doby musím zaklepat, že doma už se takováhle nehoda nestává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
20.9.12 16:47

Pokud jsi doma, venčit tak často, aby se nehoda nemohla stát a šíííleně chválit. Pokud doma nejsi, zavřít psa v chodbě, kuchyni nebo prostě někde, kde není koberec, tam dát ty noviny nebo nic. Po příchodu okamžitě vyvenčit a až pak vytírat loužičky. A za „nález“ po návratu domů z práce netrestat, už je pozdě. Jen když se vy… před tvýma očima. Pak pokárat a jít s ním ven. Pokud mu vymezíš jedno místo v bytě a bude se ti takhle vyprazdňovat dalších 15let, asi šťastná nebudeš a to ho to jako budeš za půl roku zase odnaučovat?? Navíc dospělý pes močí, aby značkoval své teritorium, tedy ne jako fena- vyčůrat a jít. Takže na záchod by se ti stejně brzo vyfláknul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12250
20.9.12 16:53

@TýnkaK tak to ti musím trochu oponovat, mám doma fenku a rozhodně nechodíme ven „vyčurat a jít“…normálně občas značkuje, samozřejmě ne tolik jako psi. A není jediná fenka.
A když jsme měli doma štěňátka a venku mrazy, tak s nima nešlo chodit ven. A hafina mě neuměla v noci vzbudit, tak měla dočasně podložku. Pochybuji, že zakladatelka plánuje do konce života nechat psa čůrat doma. Jde jen o přechodné období a podle mě lepší doma na jedno místo na noviny či podložku než po celým bytě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
20.9.12 16:58

No pes není kočka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
20.9.12 16:58

Větší štěně už by to zvládnout mohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
20.9.12 16:59

Pes by doma čurat vůbec neměl.
Jen ještě taková perlička, když je za číslovkou tečka, tak je to číslovka řadová, takže jsem nechápala proč učit psa čurat na první místo :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat