Jak naučit svlékat tričko s krátkým rukávem?

7566
5.8.13 09:48

Jak naučit svlékat tričko s kr.rukávem?

Opravdu nevím… :|

Prcek nastupuje od září do MŠ, takže trénujeme oblékání a svlékání.
Triko s dlouhým rukávem si nějak svlékne (nejdřív vytáhne jednu ruku, pak druhou, pak to stáhne přes hlavu), ale nevím, jak ho naučit svlékat tričko s KRÁTKÝM rukávem…tady stejná metoda (jako u trika s dlouhým) nefunguje - tu ruku neprotáhne. :nevim:

Jak jste to učili děti vy?
Děkuji., :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6955
5.8.13 09:55
@Lenka512 píše:
Opravdu nevím… :|

Prcek nastupuje od září do MŠ, takže trénujeme oblékání a svlékání.
Triko s dlouhým rukávem si nějak svlékne (nejdřív vytáhne jednu ruku, pak druhou, pak to stáhne přes hlavu), ale nevím, jak ho naučit svlékat tričko s KRÁTKÝM rukávem…tady stejná metoda (jako u trika s dlouhým) nefunguje - tu ruku neprotáhne. :nevim:

Jak jste to učili děti vy?
Děkuji., :kytka:

jé já se přidám, s dlouhým no proeblém a s krátkým problém je, ona říká tričko mi udělá bolístku :lol:, tím myslí, dkyž to dává přes hlavičku, ona se bojí dávat jakekoliv mikinu nesnese přes hlavu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
5.8.13 09:59

Naše mladá si teda triko s kr. stáhne ze spoda přes hlavu… sice to vypadá komicky, trika jsou vytahané, ale jsou dole :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
5.8.13 10:00

Vzít oběma rukama za dolní okraj a tahat nahoru (zhruba jako když si Miluna v Slunce, seno, erotika v tom autobuse do Itálie svlíká tričko :mrgreen: ). Ruce tím vyvlíkne a z hlavy to pak nějak serve.
A jinak nejlepší je dávat tričko alespoň o číslo větší a dostatečně široké

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
5.8.13 10:05

Syn si obléknout neumí nic, a hlavně to nechce dělat :roll: taky jde od září do školky, prý to nemám řešit, že se chytí až uvidí ostatní děti :nevim: je mu 3.5.

• Nahlásit
  • Citovat
35634
5.8.13 10:07

Presne tema pro nas - dlouhy rukav v pohode, kratky rukav = zachvat vzteku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
5.8.13 10:08

No, já to mláďata naučila tak,, že si rukou, pod tričkem chytí na druhé straně zevnitř ten šev, od krátkého rukávu a protáhnout tu ruku dovnitř pod tričko, to samé i na druhé straně, tou rukou, co mají pod tričkem, ale už je lepší, když mají to tričko trochu vyhrnuté. Přes hlavu, jim to už nedělá problém.
Stejné je to i s oblékáním, nejdřív si obléknou tričko přes hlavu a pak teprve nasouvají ruce do rukávů. Dělal mi v tom bordel děda, ten je to učil právě křížem chytit spodek trička zepředu a svléknout.
A jedem klučík u nás ve školce se svlíká tím stylem, že chytne a roztáhne prostor kolem hlavy nebo za zády a první stahuje přes hlavu, pak vytřepe rude. Záleží na tom, jak se svlékáte doma, ani to velice rychle odkoukají :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
5.8.13 10:17

Dcerka se naučila svlíkat tričko skrz rukáv, zatáhne jednou rukou zvenku za rukáv a druhou prostrčí dovnitř, pak už zespoda. Blbý jsou užší rukávky, to neumí, ale aspoň se mi nesvlíkne dvacetkrát denně pak:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15518
5.8.13 10:37

Kluk si chytne tričko ve předu dole, přetáhne přes hlavu a je v koncích :lol: Ruce pořád v rukávech a tričko mu ramena tlačí dozadu, takže už se mu nedaří se vyvléknout a točí se dokola, jako pejsek, co si honí ocásek :mrgreen: Když je tričko volnější, tak se mu to povede. Snažím se ho naučit, aby si držel druhou rukou rukáv a jednu ruku prostrčil, ale má svoji hlavu a nedá si poradit. Asi můžu očekávat, že stejně jako tatínek, tak i synáček bude ve školce napomínán, že si svléká oblečení životu nebezpečným způsobem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
5.8.13 10:56

Dcera chytne levou rukou pravý rukáv a tahá ho nahoru. Zároveň jde v protisměru pravou rukou, kterou tahá dolů-loktem napřed. Tím vyvlíkne jednu ruku, potom stejně tak druhou. A pak stáhne přes hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
5.8.13 11:01

Náš malý se ji naučil protáhnout stejným systémem i u krátkého rukávu. Ale problém nastává u triček bez rukávů :mrgreen: Ještě je možnost svlékat první hlavu, tak to dělá většina chlapů, když si všimneš, to mu ale moc nejde. O spodním lemu vůbec nemluvím, jak se u toho kříží ruky, tak to je konec, nechápe :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
5.8.13 11:53
@zuzouš píše:
Dcera chytne levou rukou pravý rukáv a tahá ho nahoru. Zároveň jde v protisměru pravou rukou, kterou tahá dolů-loktem napřed. Tím vyvlíkne jednu ruku, potom stejně tak druhou. A pak stáhne přes hlavu.

To mu právě moc nejde…

No zkusíme to chytnutí křížem před sebou, což mi přijde, že moc nechápe…ale bude muset :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.16 23:19
@Angua píše:
Ještě je možnost svlékat první hlavu, tak to dělá většina chlapů, když si všimneš…

Tak to mne dost pobavilo. U starych pracovnich tricek mi obcas projede palec :lol: Zena netusila, jak se tam dira vzala.

Jinak diky, mame podnety, tak jdeme zkouset. :dance:

Edit: Hmm, tak i s podnetama je to peklicko, kazdopadne na uceni to chce velke a vytahane triko pres hlavu. Jinak juniorovi se to s napovedou podarilo pretahnout pres hlavu, jenomze si to pak hodil na zada a to uz pak nedal :,( Samozrejme varianta chlap :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama