Jak navyknout dítě na velkou postel?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenulexp
Povídálka 50 příspěvků 04.02.19 12:17
Jak navyknout dítě na velkou postel?

Ahojte :) Mám takový dotaz..Máme doma 21měsíčního chlapečka, spí krásně už cca 6měsíců sám ve svém pokojíčku. Na konci května ale čekáme dalšího, tak jsme si řekli, že už mu dáme velkou postel, ať nemusíme kupovat další postýlku. Zatím má sice ještě celkem čas na to aby si tam zvykl, ale i tak. Už asi 5× jsem se ho tam snažila uspat, ale marně. On si tam stoupne, nebo se furt převaluje, případně uplně vyleze a jde si unavený hrát :D :zed: Když ho dám do postýlky, odejdu a během pár minutek spí. Občas má dny, kdy u něho musím stát aby usnul, to samé večer, někdy usne sám a někdy prostě ne. Mám i celkem obavy aby z té postele neutíkal a v noci neřádil apod. Sice tam zatím ještě ani jednou neusnul, ale už teď se toho bojím :D Jak mu teda pomoct aby tam usnul? Má tam plyšáky, ale začne si s něma hrát, vykládat tou svojí řečí :D Nebo říká hajíí, ale stejně hajíí nedělá :D

Reakce:
tini
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 04.02.19 12:27

My s obema jsme kupovaly postel,takze si ji jely vzdy vybrat,pomahaly s montazi a pak uz tam rovnou spaly.Nikdy mi ale nevylejzaly.Se starsi jsem lezela dokud neusla a postupne jsme to pak odbourali.Mladsi byla v poho hned,ta je zvykla usinat sama

alialiali
Kecalka 287 příspěvků 04.02.19 12:37

tak mu nedavej na vyber, priprav ho na to, ze ta stara postylka uz není, ze ted bude mit vetsí, lepsí, víc plysaku atd , pokud to jeste nechápe tak jeste pockej treba 2 mesice az bude zas o trosku vic chapat…synovi (v té dobe skoro 2roky) jsme takto vymenili postele ze dne na den, kdyz jsem byla v porodnici (driv jsme nemeli vetsi postel k dispozici) a zvladl to vpoho, jednou teda spadl (je nizka, takze se mu nic nestalo), ale pak uz nikdy. a spi ve spacim pytli tak nevyleza, jednou spal bez pytle a stejne rano sedel a volal mamíí a nevylezl. ma i ten vylez oblozeny plysakama aby se nebouchl, protoze se tam dost točí

Janakatabara
Kecalka 209 příspěvků 04.02.19 13:13

My jsme jeden den po odpoledním spaní malou postýlku zrušili a tak večer neměla na výběr a šla do velké. Předtím jsem ji tam lákala dva měsíce a nic. Vzala to, jak to je a spí tam v pohodě. Občas tedy přijde v noci za námi, tak jí zase dovedeme. Při přesunu jí bylo 23 měsíců.

milwinka
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 16 inzerátů 04.02.19 13:24

Můj starší spal v dětské postýlce až do čtyř let.. Ve dvou letech se mu totiž narodil brácha a nechtěli jsme aby zářil že mu brácha sebral postýlky,tak jsme koupili druhou.:-) Jinak myslím že se dělají nějaké zábrany na velkou postel, tak můžete zkusit to.

Uživatel je onlineAliik
Echt Kelišová 8402 příspěvků 04.02.19 13:31

Já bych si to neztěžovala a nechala ho v malé, je tam zvyklý a budeš mít klid :oops: I tak na něj bude změn dost a kromě vstávání k miminu se Ti může stát, že z velké postele bude starší pořád vylézat. U nás starší dcera dostala velkou postel asi ve 3 a čtvrt, cca půl roku jsme měli 2 postýlky. Druhou jsem koupila asi za 699 v IKEA ;)

chs.jasmin
Echt Kelišová 8508 příspěvků 04.02.19 13:41

@lenulexp

Ahoj,

u nás tedy jakmile se zhasne, lehnou a spí samy od sebe. Jooo v poledne, to slyším jak si hrají a usnou třeba až po hodině :nevim:
Máme rituál - okoupat, vyčistit zuby, přečíst pohádku - dvě tři, čtyři :lol: popusinkovat, zhasnout popřát dobrou noc a spí. Ale je fakt, že máme da pokoje- první průchozí a to je herna a ve spací místnosti (jsou jen vysazené dveře) nejsou hračky …
Zkoušet, zvykne si. Uspat - že si k němu lehneš, nezabírá? U nás si to holky někdy přejí a tak s něma kolikrát já sama usnu :lol:

Uživatel je onlinelea79
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 04.02.19 13:54

@lenulexp Nechali jsme synovi postýlku vedle velké postele a vyndali šprušle. Lezl z jedné do druhé a postupem času sám začal preferovat velkou postel. Trvalo to asi měsíc, pak jsme postýlku dali pryč. Ale mladšímu jsme stejně kupovali druhou postýlku, obyčejnou seženeš za pár stovek.

Dana V
Kecalka 492 příspěvků 04.02.19 16:00

Nas syn take v postylce okamzite usinal, dala jsem pusinku a sla. Nikdy nebyl zvykly na uspavani. No a nejakou chvilku pred tim, nez jsme poridili vetsi postel, jsme malemu na usnuti zacali cist pohadky. Aby si proste navykl, ze bude pohadka a pak se spi a fungovalo to dokonale :lol: prvni vecer ve velke posteli usnul hned pri pohadce a spal az do rana :lol:

lenulexp
Povídálka 50 příspěvků 06.02.19 13:01

@Janakatabara Takto to právě chce udělat manžel,že postýlku prostě zrušíme a basta. Ale mě to stále přijde trochu kruté na něho :D Jenže když ho takto furt lákám na velkou postel,stejně ne a ne tam usnout. Tak možná jeho způsob bude lepší :nevim:

@alialiali No bude mít 22měsíců,tak nevím jestli třeba čekání na ty dva měsíce nějak extra změní jeho chápání :nevim:

lenulexp
Povídálka 50 příspěvků 06.02.19 13:03

@chs.jasmin Když si k němu lehnu,tak tím tuplem nechce spinkat :D On se mnou takto nikdy neusnul,jen jako pár měsíční miminko :)

Ještě mě napadá,jestli mu třeba nevadí,že je postel na druhé straně. Od narození spí na jednom místě a postel je vedle,ale na druhé straně místnosti :nevim:

lenulexp
Povídálka 50 příspěvků 06.02.19 13:05

@Dana V Tak to je pěkné :D U nás je horší,že malý potřebuje celkem klid na usínání,takže kdybych mu četla,nevím zda by usnul :D

Janakatabara
Kecalka 209 příspěvků 06.02.19 13:19

@lenulexp ono to krutě možná zní, ale ta naše to vzala naprosto přirozeně. Lehla a spala.:grin:

lenulexp
Povídálka 50 příspěvků 06.02.19 13:27

@Janakatabara :D A za ty dva měsíce lákání tam ani jednou neusnula? A usíná sama?

Janakatabara
Kecalka 209 příspěvků 06.02.19 14:40

@lenulexp jak píšeš, když měla na výběr, tak ani jednou. Usíná sama. Dáme ji tam, pusu a dobrou. Teď jí jsou 2 roky a skoro 2 měsíce, občas, než usne, tak přijde , ale vrátíme ji, lehne a spí. Má postranici samozřejmě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >