Jak obléct sebe i miminko do nosítka

141
11.12.19 23:12

Jak obléct sebe i miminko do nosítka

Ahoj, potřebovala bych poradit od těch, co i teď v zimě nosí miminka v šátku / nosítku. Miminku teď oblékám body, punčocháče, vlněné ponožky, nákrčník a čepici, sobě triko a šálu. Přes oba dám svetr a nosící bundu. Pokud malá venku spí, je ke mně přilepená, takže ok. Ale když je vzhůru a kouká, tak se ode mne odlepí hrudníkem a já mám pocit, že tam prostě fouká. Takže když jdeme ven mimo spaní, přidávám ji slabší mikinu. Teď je to ještě pořád dobré, ale až víc přituhne, nevím, jestli to takhle bude stačit. Jak to děláte vy? Oblečete miminko víc a společnou máte jen bundu? Nebo máte třeba bundu, která se dá nahoře mezi vámi a miminkem zapnout? Nebo miminko přesouváte radši do kočáru? :D Jde mi jen o to zateplení nahoře, hrudník a krk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48813
11.12.19 23:42

Nahoře mám kuklu, ale jinak oblékám podobně. Ovšem jak často říkám, „oni nejsou blbí“ - dokud o nic nejde a venku je přijatelně, vysrtkuje ruce, čumákuje kolem… jak přituhne, přilepí se na mě a ruce strčí dovnitř, no a jak mrzne nejvíc, zaboří mi i čumáček do výstřihu, ruce do podpaží a dobrovolně nevystrčí ani centimetr kůže navíc :lol: Jinak se mi na krk (můj) nejvíc osvědčila zachumlaná šála, ta je nějak nad všecky vsadky - naaranžuju si ji, jak potřebuju, plus vyplním ten prostor mezi mnou a dítětem. A v zimě mnohem radši nosím než vozím v kočáru, ten efekt vzájemnýho zahřívání je fajn. Minimum vrstev mezi nás, maximum společných přes sebe. Dokud nepotřebují běhat a nandavat/sundavat, to se pak samozřejmě musí obléct pořádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
12.12.19 00:11

@ugluk díky :) šálu teď taky využívám, ale nějak to není ono, asi budu muset pořídit ještě větší a silnější :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
12.12.19 01:08

Já dávám malého do fleesove kombinézy, sobě lehký svetr a nakrcnik, ale nemám nosici bundu, jen obyčejnou volnější, tu zapnu tak do pasu takže mi akorát nefouka na záda spodem a malý má zakryté nohy. Ale musím teda říct, že jak se ochladilo nosím už minimálně, je to pro mě určitý nekomfort, moc to trvá se do toho navlict, než se doma s malým navazu jsem spocena, jak namrzne budu se bát už úplně, neboť u nás je to půlku zimy o ústa i když mě neomezuje dítě v pohybu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
12.12.19 02:15

@Kriss Tina já se ještě držím kočáru se straší dcerou, navíc pražské zimy se v tomhle ohledu moc nebojím :D kvůli tomu času jsem právě pořídila nosítko, v létě jsem taky nosila v šátku. Teď přemýšlím, jestli nepořídit sourozenecký kočár. Jenže mladší ve stojícím nebo pomalu jedoucím kočáru řve, u mě je spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10934
12.12.19 05:42

Já dávám body, punčocháče, tenkou trickoidni mikinu, teplou mikinu, manymonths botky, cepici, rukavice, přes nás teplou sálu, když je kolem 0 a jinak nosici bundu, buď zimní nebo podzimní parku. Já mám pod nosítkem mikinu ke krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
14.12.19 00:03

@debra.morgan díky :-) zatím to zkusím vyřešit tou silnou šálou, tak uvidím, jak to bude vyhovovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1107
14.12.19 20:47

Já nosím vlastně pořád, dceři 4 měsíce obleču body, zateplené tepláčky nebo merino kamaše, fleecovou mikinu, když je chladněji pod 0 tak huňatou mikinu, merino capáčky, co má až ke kolenům, merino dvouvrstvou kuklu. Sobě triko s dlouhým rukávem, tenčí svetřík a nákrčník. Mám softshell vsadku z nosící bundy ve své zimní bundě a dceři na záda dám zateplenou nosící vložku. Když spí, pořádně dopnu bundu, že jí čouhá jenom vršek hlavy, když je vzhůru, trochu vsadku uvolním, odhrnu a okolo ní zastrčím tu zateplovací vložku, aby jí bylo teplo. Až bude moc foukat a víc přituhne, hodím ještě do výstřihu šálu, ať nám tam netáhne ;) vždycky, když ji vytáhnu, je vyhřátà jak přímotop :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
14.12.19 23:19

@LenaMarry jj nám je taky teplo, jen ten vršek se mi moc nelíbil, já se i sama bez dítěte v zimě potřebuju zachunlat :lol: už mám silnější šálu a o té kukle pro dceru jsem taky přemýšlela, díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1107
14.12.19 23:41

@Vernika15 kukla je super, nikde jí nic neleze a neodstává, na krk jí nefouká, měla jsem na podzim jednovrstvou, teď mám dvouvrstvou a když bylo -5 a foukalo, tak jsem jí hodila kapuci od mikiny a v pohodě. Tak ať se dobře nosí. Jo a ještě jednu věc, kterou chci, protiskluzy na boty. Po zkušennosti s mou dvouletou, která mi klouzala z kopečka po náledí a já ji v předklonu s druhou v nosítku držela, se radši pojistím proti pádu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
15.12.19 01:15

@LenaMarry já se držím kočárku se starší :D tu kuklu mám právě i pro starší dceru, ale jen slabou, nevěděla jsem, že jsou i silnější, tak na to ještě kouknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama