Jak oblékat 5 měsíční mimi v 26 stupních

1
4.6.21 07:44

Jak oblékat 5 měsíční mimi v 26 stupních

Ahojte, jak prosím oblékáte vaše dětičky v tomto teplu? Včera jsme měli 24 st. bez vítru a dcera měla na sobě body s dlouhým rukávem, legínky, čepičku a ponožky. Já se potila v šatech jako prase :lol: Tak jsem ji sundala legínky a byla chudinka úplně spocená a horká. Dcera je narozená v lednu a je prostě zvyklá spát jen v body. Takže je to takovej otužilec docela :lol: Tak jsem docela v nesnázích. Děkuji předem za případné odpovědi a rady! Přeji hezký víkend! :kytka: :srdce:

Příspěvek upraven 04.06.21 v 07:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2157
4.6.21 07:48

Malej sedm měsíců měl jen body, látkovou plenu s kalhotkami a kratasy na to. Ale k večeru už bylo chladněji, tak jsme mu dala tenkou dečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26334
4.6.21 07:48

Krátký rukáv a kraťasy nebo leginy? Tenké ponožky nebo bez. Bez čepice pokud ji někde nevystavuješ slunci a spíš klobouček než čepici. Pokud se ti bude zdát, že je pořád horko tak prostě jen krátký body bez kalhot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22636
4.6.21 07:57

@Bb_bil bodýčko s krátkým rukávem a ponožky, čepici určitě ne, spíš lehounký klobouček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
4.6.21 08:00

Čepici? :lol: :mrgreen: o měsíc starší dcera měla na sobě ve stínu holou hlavu, krátké body a plinu. Je prosincová, baculatá, zima ji opravdu nebyla… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.6.21 08:26

Já dávám 5m dceři buď jen šatičky nebo kraťáskový overálek s krátkým rukávem. Určitě bez čepice, mimo. kočárek plánuju dávat klobouček, v kočárku zatím nic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
4.6.21 08:29

Já nevím, tenhle dotaz je tu dnes a denně :nevim: Nebylo by snazší přizpůsobit se dítěti? Některé je horkokrevné, jiné zmrzlinka. K čemu ti bude dobré, když napíšu, že moje dcera narozená v dubnu nosila touto dobou jen bodýčko s krátkým rukávem? :think: Prostě dítě oblékni tak, abys ho mohla snadno přisvléknout nebo přiobléct/přikrýt a kontroluj, zda není zpocené, případně nemá studený krk a zádíčka :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
4.6.21 08:56

Co pořád všichni mají s těma čepicema? Byla půlka května, nemrzlo a děcka pořád čepice. Předevčírem v ZOO - matka v tílku, jedno tak 10 leté dítě flísku a čepici, batole v kočáru bundu a čepici. Když nemají čepici, tak aspoň čelenku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4340
4.6.21 09:03

Dávám overal s krátkým rukavem a nohavickami… je to takové body s kratasama dohromady… doma dávám ponožky, venku sundavam i ty ponožky… je teda v listopadu, ale nemyslím, ze je to až takový rozdíl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
4.6.21 09:15

Jinak dnes je u nás hic už teď, obě dostanou overaly s krátkým rukávem s nohavicemi, starší 18mesicu, mladší 6mesicu, jen ať se holky otuzujou :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
4.6.21 09:17

Taky jsem dávala overálek s krátkými rukávy a nohavičkami ke kolenům, přikryla jsem lehkou díratou dekou. Občas k tomu slabé ponožky. Čepici teda opravdu neměla.:-) Jen jsem se snažila, aby na ní nesvítilo slunce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
4.6.21 09:22

Jako u nás strašně fouká, takže body a lehké tepláky, plus ponožky.. Valí se v tom na dece atd.. Jen kontroluji, zda nemá studené nohy a ruce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
4.6.21 09:52

@Petula306 To je ten zažitý mýtus babiček, že dítě musí mít prostě čepici v jakémkoliv počasí :mrgreen: Jednou nás potkala sousedka a strašně se divila, proč nemá malý (v té době 3 roky) čepici. Bylo září a skoro 20 stupňů :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
4.6.21 10:10

Když byla zpocená, tak to prostě posundavej, nepotřebuje tolik.

Body určitě s krátkým, bez čepice, a kalhoty buď kraťásky, nebo nějaké letní lehounké prodyšné kalhoty, fajn jsou třeba lněné. Legíny ne, ty jsou přiléhavé a je v nich víc horko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
4.6.21 10:55

Já s tím oblečením u 3měsíční teď taky trochu tápu - u nás totiž svítí slunce a je hic a pak se najednou zatáhne a začne foukat a fakt ještě studeně. Takže má malá body s kr. rukávem, kalhoty, ponožky a nahoře tenký bavlněný kabátek (rozepnutý). Když začne foukat, přikryju napůl složenou plínou. :nevim: Jako tohle je blbé počasí i pro mě, to se fakt vychytat nedá, střídavě je člověku vedro a pak zase spíš chladno. Ale zpocená malá v kočárku nebyla, tak snad asi dobrý… U nás bylo včera na slunci 25, ve stínu asi 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat