Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Kakika No přesně…
a kdyby se náhodou vnoučata odplínkovala, určitě si babi zvládne najít další bod, kterého se nedožije…Dnes jsou to plínky, příště to může být jídlo, pití, mluva, talent, samostatné oblíkání…témat je hafol a hláška se může pružně měnit.
Trend, že my maminy děláme všechno špatně a naše máti a tchýně nám musí za každou cenu radit bo jinak by jejich vnoučata umřely hlady, ve špíně, ve špatným oblečení a s plnou plínou…tenhle trend tu prostě byl, je a bude…To chce hlavně klid a úsměv. ![]()
@danik No vidíš to, kdyby jsi nebudila, tak by jsi nebyla unavená ani ty. Z mého pohledu jsi si to udělala těší a komplikované, navíc když jsi ještě vstávala do práce. Ke spaní bez plen byste se určitě dostali. Pochopitelně nejsem vševěd a nechci ti do toho mluvit, je to čistě vaše věc.
To umračení jsem pochopila z těch smajlíků
Takže pokud jsem to špatně pochopila, tak promiň. Nemyslím to nějak špatně. Prostě se mi zdá být zbytečně přidělávat si práci, navíc u něčeho, co moc neovlivníš. Prostě každý občas musí k něčemu dozrát.
@Trojlístek píše:
@danik No vidíš to, kdyby jsi nebudila, tak by jsi nebyla unavená ani ty. Z mého pohledu jsi si to udělala těší a komplikované, navíc když jsi ještě vstávala do práce. Ke spaní bez plen byste se určitě dostali. Pochopitelně nejsem vševěd a nechci ti do toho mluvit, je to čistě vaše věc.To umračení jsem pochopila z těch smajlíkůTakže pokud jsem to špatně pochopila, tak promiň. Nemyslím to nějak špatně. Prostě se mi zdá být zbytečně přidělávat si práci, navíc u něčeho, co moc neovlivníš. Prostě každý občas musí k něčemu dozrát.
Já si myslím že sebráním plínky se ovlivní dost, kdybych ji malé nesebrala, čůrala by do ní jistě ještě teď. Ano byla to práce navíc, ale počůrávala se méně a méně až si jen pak slabě přičurala pyžamko a nakonec vydrží až do rána.
@rozmary Tak každá máme jiný postup, důležitý je výsledek.
Nicméně si neodpustím skutečnost, že dítěti bych pití neomezovala. Jen proto, že ještě nemá dozrálý nervový ani močový systém. A tudíž nechci, aby se mi přes noc skrz to, že se před spaním ještě nalokalo počůralo.
@Trojlístek opravdu nevím, já odplínkovávala obě své děti, u dcery to šlo v noci samo tím, že vydržela nebýt počuraná, ale přes den jsem pleny
prostě vzala já a vysazovala na nočník.
Trošku mi to připomíná téma "v noci kojím, dítě má 2 roky a já čekám (a čekám a čekám a čekám) až přestane prso chtít.
Asi jsem divná, ale já vzala dítěti v noci prso a přes den i tu plínku.
@danik Do jisté míry to skutečně můžeš porovnávat. Osobně jsem kojit přestala tak, že jsem skutečně odstavovala ze dne na noc. Nicméně jsem nezačala nahrazovat UM. Tudíž nebudu řešit nákupy UM třeba do 6ti let věku dítěte. Stejně tak jsem nemusela prát, prát, prát a převlékat lůžkoviny.
@danik píše:
@Trojlístek opravdu nevím, já odplínkovávala obě své děti, u dcery to šlo v noci samo tím, že vydržela nebýt počuraná, ale přes den jsem plenyprostě vzala já a vysazovala na nočník.Trošku mi to připomíná téma "v noci kojím, dítě má 2 roky a já čekám (a čekám a čekám a čekám) až přestane prso chtít.
Asi jsem divná, ale já vzala dítěti v noci prso a přes den i tu plínku.
Při odplínkování mi nejvíc pomohl přístup- zkusím to a buď to vyjde nebo ne, místo- jéžiš, dítě už je dost starý a pořád nic, to je v prčicích, prarodiče pruděj, že my byli bez plíny v roce a ten můj Pepík se furt počůrává
Takže jsem na to kašlala do tří let a pak to zkusila a ono to šlo. Zrušila jsem večer mlíko, poslední hodinu a půl před spaním jsem hlídala pití (dala jsem max decku). Začlo to úspěchem asi 80% a během 2m to bylo skoro 100%. Budou jí 4roky a spoustu měsíců se už nepočůrala. Nechala jsem jí nočník hned vedle postele, takže ráno si mohla hned sednout. Postupem času se začla sama budit, když se jí v noci chtělo, dneska může vypít před spaním klidně kýbl vody a zvládne to. Ale jak říkám, nejvíc pomůže vlastní klidný přístup, pokud dítě není zralý, není síly, která by to změnila, ale pořád můžu mít duševní blaho a nestresovat se ![]()
No já si počkám na léto. Pak tu plínu zkusím vzít a uvidím, co se bude dít. V zimě mě chránič matrace blbě schne, mám sice dva, takže můžu točit, ale měla bych tu jak v sušárně
V létě budou holce tři, když to nedá přes léto, tak další léto už to třeba klapne. Ale žíly si krátit denodenním praním a sušením i peřiny (protože se do ní v noci zamotává) nebudu. ![]()
Já jsem zastánce názoru vzít a už nevrátit. Ve zdravotních potřebách jsme normálně koupili igelitové prostěradlo (nebo ségra někde pořídila normální tenký igelit, což je levnější) a hotovo. Pak se případně točí akorát prostěradla.
U nás to šlo od začátku docela bez nehod, za to po dalším půl roce se začaly nehody stávat tak 1× za 3 dny. Malej spí tvrdě a počůrá se ze spaní. Takže ať žije igelit!
@Levandule121 píše:
Já jsem zastánce názoru vzít a už nevrátit. Ve zdravotních potřebách jsme normálně koupili igelitové prostěradlo (nebo ségra někde pořídila normální tenký igelit, což je levnější) a hotovo. Pak se případně točí akorát prostěradla.U nás to šlo od začátku docela bez nehod, za to po dalším půl roce se začaly nehody stávat tak 1× za 3 dny. Malej spí tvrdě a počůrá se ze spaní. Takže ať žije igelit!
Dobrém mám 2deti a od naučila jsem je zatím pres den bez plen a to chodily na nočním později na záchod a ted již rok syn je bez plen.od naučila jsem ho tak ze jsem ho budila když jsem šla spát a pozor ne svítit. a od te doby se naučil tak ze stále musi mít nočním u postele a to mu budou 3roky.